English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Dvacáté kolo bude dohráno o víkendu pěti zápasy

Dvacáté kolo bude dohráno o víkendu pěti zápasy 24.02.2016 23:32:43 - autor: , přečteno 1370x

Po středeční předehrávce Hanaček v Plzni, pokračuje o víkendu 20. kolo interligy dalšími zápasy. Čtyři z nich budou sehrány v sobotu 27. února, jeden pak v neděli 28. února 2016. Nejméně dva z nich můžeme směle označit za šlágry kola, neboť v Ostravě se střetnou soupeři první čtveřice nejlepších (Poruba - Michalovce) a v Šaľe, kam přijede druhý celek tabulky pražská Slavia nastoupí jako domácí celek družstvo, které dlouhodobě patří mezi nejlepší družstva na domácím hřišti. Také zbývající utkání slibují zajímavou házenou, v Mostě nastoupí proti domácím, celek Slávie Partizánske, který na podzim na Slovensku dokázal úřadujícímu českému mistru uštědřit jednu ze dvou porážek, které má zatím na svém kontě. Ani poslední dva zápasy, jak ten sobotní v Písku, kde bude hrát Zlín, ani v neděli v Prešově, kde přivítajíí příjezd Veselí n. Mor. nebudou bez náboje.

Středeční předehrávka Plzně s Hanačkami skončilo po vyrovnaném prvním poločase, bezpečným vítězstvím Olomouce 16:24, když o své výhře rozhodly mezi 35. A 43 minutou utkání, kdy navýšily své vedení na šestibrankový rozdíl. Olomoučanky odjely do Plzně bez sedmi hráček základní sestavy a v Plzni představili poprvé mladičkou Silvii Poláškovou (1998), která v Olomouci hostuje z Tatranu Bohunice.

Několik informací ke všem víkednovým utkáním 20.kola. Volný los ve 20. kole bude čerpat ŠKP Bratislava


Sobota 27. 02. 2016 v 15:00 hod.: Sokol Písek - HC Zlín
Jihočešky neprožívají v současné době nijak pohodové období, před třmi koly se po zisku prvního vítězství ŠKP Bratislava v sezoně, propadly na úplné dno tabulky a už nyní mohou spřádat plány na závěrečné play-out, kterému se asi spolu s Plzní nevyhnou. Soubor Ondřeje Václavka určitě nemá nejslabší hráčský kádr, je v něm několik velkých talentů, zejména Kovářová a Svobodová, ale stále družstvu něco chybí, Možná je zakopaný pes v tom, že řada hráček a to nejen dvě uvedené největší hvězdy hrají souběžně s interligou i zápasy ligy starších dorostenek, kde cítí v letošním roce velkou šanci vyhrát mistrovský titul. Soupeř Jihočešek je v postavení, kdy si nemůže dovolit jakékoliv zaváhání, stejně tak jako Hanačky, které by znamenalo velký problém pro postup do play-off. Přestože Zlín patří mezi několik soupeřů pro Písek, které by mohl potrápit anebo i bodově obrat, musely by se však sejít všechny potřebné podmínky. Za favority považujeme v tomto duelu Zlín, který
a podzim doma porazil Sokolky vysoko 39:22.

Sobota 27. 02. 2016 v 18:00 hod.: Sokol Poruba - Iuventa Michalovce
Jedno ze dvou očekávaných utkání, která by mohla rozhodnout o tom, že zlaté medaile z WHIL neobhájí Iuventa. Tím druhým, které ještě na Iuventu čeká, bude za dva týdny souboj mistrů Česka a Slovenska v Mostě. Domácí družstvo patří k týmům, které si body připisují rovnoměrně jak v domácím prostředí, tak i na hřištích soupeřů. Přece jen ale doma prohrálo v této sezoně pouze jednou a to v TV utkání proti Slavii. Poruba má za sebou sérii osmi zápasů bez porážky, ve které jsou ale tři nerozhodné výsledky, doma s Mostem a dva venku v Šaľe a překvapivě také ve Veselí, kterou však je potřeba připsat mezi pasiva. Iuventa poslední dvě utkání hrála doma a obě vyhrála, poslední vystoupení v Česku však znamenalo první porážku v sezoně (na Slavii). Utkání slibuje vyrovnaný boj na ostří nože, zatímco v družstvu Iuventy je řada hráček z Ukrajiny a Ruska, v celku Poruby zase spoléhají na početnou enklávu Slovenek. Výsledek utkání je těžké tipovat, mohou rozhodovat maličkosti, na příklad domácí prostředí. Na podzim na Zemplíně vyhrála Iuventa 24:20.

Sobota 27. 02. 2016 v 18:00 hod.: DHK Baník Most - Slávia Partizánske
Hostující celek má u domácích vroubek z podzimu, kdy dokázal českého mistra porazit a udělit mu tak tvrdou lekci. Nejen to bude důvodem toho, že Baník udělá všechno pro to, aby si připsal oba body. Každý jiný výsledek by s definitivní platností vyřadil Most z boje o nejvyšší příčky. Družstvo se dostalo v posledních zápasech do pohody, po zranění se už vrátila Růčková. Do střelecké pohody se dostává už také mladá Jeřábková. Slávia pojede do Mostu s cílem opět překvapit, jinak družstvo má nyní poklidný život, má splněno, protože je v současnosti druhým nejúspěšnějším slovenským družstvem. Favoritem utkání je Baník Most, přestože na podzim jak už jsme uvedli, prohrál v Partizánskem 28:26.

Sobota 27. 02. 2016 v 18:00 hod.: Slovan Duslo Šaľa - DHC Slavia Praha
Druhý sobotní šlágr uvidí diváci v Šaľe, kam přijede nedávný přemožitel Iuventy Michalovce - Slavia Praha. Porážka Iuventy ve svém důsledku zdramatizovala boj o titul vítěze WHIL, současně však položila nůž na krk potenciálním uchazečům o zlaté medaile, kterými jsou Iuventa a dvě česká družstva Slavia a Most. Slavia musí pro vítězství v interlize skončit po základní části soutěže nejméně o bod před Iuventou, protože má horší vzájemné zápasy. Také proti Mostu má výbornou výchozí pozici slovenský mistr, má k dobru domácí vítězství šestibrankovým rozdílem. Jiná situace nastane, pokud v čele budou po skončení se stejným bodovým ziskem tři celky. Takže všechno je otevřené ale také hodně zamotané. Na nějaké kalkulace je ještě příliš brzy. Nejprve musejí všichni aktéři vyhrávat zbývající zápasy. Tím prvním pro Slavii je sobotní utkání v Šaľe, kde to však nebudou mít vůbec jednoduché.

Neděle 28. 02. 2016 v 17:30 hod.: Bemaco Prešov - SHK Veselí n. M.
Nedělní utkání na Šariši bude utkáním sousedů v tabulce, jejichž střetnutí slibuje vyrovnaný souboj Podzimní utkání ve Veselí totiž skončilo remízou 24:24 a nedá se vyloučit, že podobně neskončí ani odveta v neděli na Slovensku. Domácí družstvo už bude moci nastoupit kompletní, po zraněních se jim už hráčky postupně vracejí do hry, zejména je znát přínos kanonýrky Šutranové, která ve třech posledních utkáních po návratu nastřílela 13 branek. Její návrat také pomohl k zisku důležitých bodů v předehrávce proti Plzni. Není známo, v jakém složení Veselí pojede do Prešova, Kunovice, odkud v interlize hostuje několik hráček totiž své utkání 1. ligy hrají také v neděli, doma proti Vel. Meziříčí, takže bude zajímavé komu dají v neděli přednost. Za favorita v tomto utkání považujeme domácí Prešov.