English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Hanačky potvrdily roli favoritek

Hanačky potvrdily roli favoritek 28.02.2016 07:21:29 - autor: , přečteno 1284x


Jiskra Otrokovice - DHK ZORA Olomouc 22:36 (10:18)
Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5 2: 6, 4:10, 6:11, 7:16, 10:18 - 10:21, 14:22, 17:26, 19:29, 20:31, 21:33, 22:36.

Rozhodčí: Kosa, Petruška         35 diváků          7 m hody: 3/1 - 6/4                  vyloučení: 2 - 3.

Sestavy a branky:
Otrokovice:
Popelíková, Šimková - Sekulová 3/1, Gajdošíková, Balajková 3, Mozolová 2, Zavadilová, Lednická 1, Kužílková 4, Dabrowska 1, Slováčková 3, Divílková 5, Dlabajová.

Trenér: Zbyšek CILEČEK

Olomouc: Beranová, Pašková, Ošlejšková - Chlandová, Řezníčková 3, Bajerová 3, Žáčková 3/1, Králová 5, Klevetová, Vaňková 3, Hurychová 11/3, Grygarová 2, Kašpárková 6.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Druhé jarní utkání Hanaček v lize starších dorostenek, bylo zápasem tabulkově druhého a předposledního týmu, které v tabulce dělí 11 bodů, když oba soupeři odehráli zatím v soutěži 9 střetnutí. Od prvních minut bylo zřejmé kdo je pánem na hřišti, hostující děvčata působila od prvních minut svěžeji, důrazněji se stálou myšlenkou na to o co hrají a jak toho chtějí dosáhnout. Od začátku zápasu si vytvářely náskok, který pak jen navyšovaly. Za deset minut hry vedly 2:6, v polovině prvního poločasu 4:10 a pět minut před koncem prvního poločasu už vedly devítibrankovým rozdílem, poločas nakonec vyzněl 10:18 v jejich prospěch.

Obraz hry se příliš nezměnil ani po změně stran, v prvních pěti minutách navýšily Olomoučanky své vedení na rozdíl 12 branek a hostující trenér poslal na hřiště prakticky celou lavičku včetně brankařek. Hra se sice vyrovnala, stále však měly hostující děvčata navrch, i když mezidobí mezi 5. – 15 minutou vyhrály Otrokovice 9:5. Další desetiminutovka však už zase byla plně v režii hostujících celku, který jej vyhrál 2:7 a opět se dostal na dvanáctigólový rozdíl, který ještě v posledních minutách dokázal navýšit na konečný rozdíl čtrnácti branek.  

Celkový výsledek a brankový rozdíl nebyl až tak rozhodující v posuzování hry a její kvality. Je dobře, že děvčata hýřila aktivitou, vyvářela si brankové příležitosti, bohužel jejich proměňování nebylo tentokrát na úrovni, jakou bychom si představovali. 53 střeleckých pokusů je slušné číslo, ale 14 neproměněných gólových šancí je také hodně.

Pokud jde o jednotlivé hráčky, Dáša Beranová odchytala 37 minut a připsala si 14 úspěšných zákroků, včetně dvou sedmiček. Ze spojek byla nejúspěšnější Markéta Hurychová, hrála s velkou chutí a nasazením, prosazovala se zejména úspěšnou střelbou ze středních vzdáleností. Stabilní dobrý výkon jsme viděli od Magdy Kašpárkové, byla jednou z opor obrany a vůbec na ní nebyl patrný tréninkový výpadek po bolestivém zranění před dvěma týdny v utkání s Hodonínem. Řezníčková s Žáčkovou nehrály tentokrát tak “nažhaveně“ nepokoušely se tak často o střelbu z dálky, i když se jim k tomu herní situace nabízely, Karolína navíc dvakrát trefila ze 7 hodu tyč domácí branky. Bajerová hrála velmi aktivně, bohužel i ona se zapsala mezi ty, které neproměnily vyložené šance. Z křídel se tentokrát dařilo nejvíc Králové, Chlandové ani Grygarové se nedařilo zakončení jako v předchozích zápasech. Z pivotů dostala velký prostor Vaňková a také ho plně využila. Byla hodně aktivní v obranné činnosti a dokázala se prosadit i střelecky z místa pivota. Klevetová po nemoci odehrála  menší časový úsek.