English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > V neděli trojnásobná házená DHK ZORA - Havl. Brod

V neděli trojnásobná házená DHK ZORA - Havl. Brod 03.03.2016 10:42:20 - autor: , přečteno 1280x


Nedělní odpoledne bude v hale DHK ZORA Olomouc opět patřit házené naší nastupující generace. Všechna tři družstva klubu nastoupí v nejvyšších soutěžích svých kategorií proti celkům klubu z Vysočiny - Jiskry Havl. Brod.

Všechna družstva Havl. Brodu sice nepatří k absolutní špičce, jeho družstva si drží postavení hned na začátku druhého sledu, za špičkou, v jejich družstvech však hraje řada kvalitních házenkářek, které většinou odcházejí po absolvování školního vzdělání do škol ve větších městech, převážně do Prahy. I tak však některé hráčky zůstávají v klubu i po dovršení dospělosti a hrají druhou nejvyšší soutěž 1. ligu žen. Hráčky dorosteneckých družstev klubu jsou vychovávány domácími trenéra mezi kterými jsou už i některé hráčky - které se po skončení vlastní aktivní činnosti věnují v klubu výchově mládeže.

Všechna nedělní utkání se hrají v hale DHK ZORA Olomouc v neděli 6. března 2016

 

1.liga ženy
V 11:30 hod.: DHK ZORA Olomouc B - Jiskra Havl. Brod

Domácí družstvo je po 14. kole v tabulce na třetím místě se ziskem 20 bodů, soupeřky jsou sedmé a ztrácejí 5 bodů, mají však odehráno o jeden zápas méně. Naše děvčata si přivezla před týdnem cenné dva body z Otrokovic a po třech jarních kolech mají na svém kontě jedinou porážku z prvního kola v Praze proti Kobylisím. Soupeřky si utkání minulého kola proti Jindř. Hradci odložily a sehrály na jaře zatím dva zápasy, když prohrály doma s B týmem Zlína a porazily v Mostě B tým Baníku. V domácím celku se zatím nejvíc střelecky daří trojici hráček, které patří do interligového kádru ale zatím ve WHIL spíš jen paběrkují - Míšová 60, Hvostaľová 57 a Sovová 48, dále pak Zimová 38 a Sklenářová 35 branek. Nejlepšími střelkyněmi hostujícího družstva jsou Jitka Kutlvašrová 76, která hrála minulou sezonu ve Slavii, kde hraje řadu let i její sestra Hana - nejznámější odchovankyně klubu z Vysočiny - Česká reprezentantka, dále pak Jůzlová 42, Monika Kratochvílová 39, ale také Michaela Součková 25, která střídá v letošní sezoně zápasy v 1. lize a interlize za Slavii Praha. Favoritkami utkání by měly být domácí hráčky, které vyhrály i podzimní utkání na Vysočině 29:35, když tam se střelecky nejvíc dařilo v olomouckém dresu Hvostaľové 11, Trumpešové a Kapsové po 6 a Míšové 4 branky, v družstvu soupeře pak Evě Brožové 11, Kratochvílové 5 a Kutlvašrové 4 branky.

1.liga mladší dorky:
Ve 13:30 hod.: DHK ZORA Olomouc - Jiskra Havl. Brod

Obě družstva jsou sousedy v tabulce, naše družstvo má jednobodový náskok, ale jen díky tomu, že také mladší dorostenky Havl. Brodu mají odložené utkání. Mladší dorostenky klubu z Vysočiny jsou momentálně nejvýše postaveným celkem klubu. Domácí družstvo začalo jarní odvety netradičně tak, že v prvních dvou utkáních která na podzim prohrála, tak na jaře vyhrála a naopak, až ve třetím kole před týdnem dokázala potvrdit podzimní výhru i vítězstvím na hřišti Pardubic. Havl. Brod sehrál zatím na jaře dvě utkání, doma prohrál s lídrem tabulky Zlínem a remizoval v Brně s Bohunicemi. Domácí družstvo po vleklých zdravotních problémech několika hráček už stabilizovalo svou sestavu, nejvíc se prosazují střelecky Pšenicová 86, Očenášková 36, Gazdíková 35, Juřičková 34, oporami jsou i obě brankařky Polášková a Hašlarová. V družstvu hostí je jednoznačně nejúspěšnější střelkyní Veroníka Studená se 107 bankami - třetí nejlepší kanonýrka soutěže, dále pak Ďásková 53 a Raušová 44. Domácí družstvo bude chtít soupeři oplatit podzimní porážku z Havl. Bodu 20:17. Nejvíc branek (10) v tomto utkání nám nastřílela Studená, v našem družstvu se nejvíc prosadily Pšenicová 5, Očenášková a Juřičková po 3 brankách.

1.liga starší dorky:
Ve 15:30 hod.: DHK ZORA Olomouc - Jiskra Havl. Brod

V utkání starších dorostenek by měly být jednoznačnými favoritkami domácí hráčky, které vyhrály na podzim na Vysočině vzájemný zápas vysoko 23:44 a v tabulce dělí oba sopeře 11 bodů. Děvčata z Vysočiny se řadí v tabulce s výraznou bodovou ztrátou spolu s týmy Hodonína, Vel. Meziříčí a Otrokovic do dolní poloviny tabulky. Obě družstva mají na jaře za sebou po dvou utkáních, Hanačky obě utkání vysoko vyhrály, naopak H. Brod prohrál jak doma se Zlínem tak i v Brně s Bohunicemi, obě střetnutí výrazným rozdíly. Zajímavým jevem u starších dorostenek H. Brodu je to, že všechny hráčky hráčského kádru starších dorostenek hrají mimo tohoto družstva ještě buď v mladších dorostenkách (roč. 1999 a 2000), těch je většina, nebo v družstvu žen. Domácí trenér Mgr. Lubomír Krejčíř bude spoléhat v utkání zejména na brankařku Beranovou a hráčky základní sestavy, mezi které patří také nejúspěšnější střelkyně Chlandová 49, Kašpárková 44, Grygarová 42, Bajerová 41, Žáčková 32 atd. V družstvu hostí jsou nejúspěšnějšími střelkyněmi Jitka Brožová 64, která je třetí nejlepší střelkyní soutěže, dále Hubáčková 36 a Burdová 25 branek.