English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Hanačky za další překážkou

Hanačky za další překážkou 06.03.2016 23:45:05 - autor: , přečteno 1128x


DHK ZORA Olomouc - Jiskra Havl. Brod 37:22 (18: 8)

Průběh utkání: 7:0, 7:1, 10:2. 10:4, 11:6, 13:7, 16:8, 18:8 - 21:9, 24:11, 26:14, 27:16, 29:19, 30:21, 36:21 37:22

Rozhodčí: Pluhař, Suchánek          60 diváků        7 m hody: 1/1 - 3/2         vyloučení: 1 - 0

Sestavy a branky:
Olomouc: Beranová, Ošlejšková, Pašková - Chlandová 5, ŘeznÍčková, Bajerová 7, Žáčková 3, Králová 5, Klevetová 3, Vaňková, Melecká 7/1, Kašpárková 7.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Havl. Brod: Zychová, Doležalová - Nováková 4, Burdová 2, Kučerová, Krajmerová 4, Brožová 7/2, Ďásková 1, Palsásková 3, Bucherová, Medová 1.

Trenér: David KUČERA

Domácí házenkářky si v neděli připsaly další výhru, nerodila se však tentokrát ani zdaleka tak lehce, jak by si samy představovaly. Na vině byly tentokrát nezaviněné absence v týdnu před utkáním (Klevetová a Melecká doléčovaly zdravotní problémy, Řezníčková absolvovala lyžařský výcvik, Grygarovou nemoc nepustila na tréninky a dokonce ani do utkání vůbec). Následkem byla celkově neurovnaná hra, nezvykle vysoký počet technických chyb (19) a také vysoké procento neproměněných vyložených šancí. Děvčatům slouží ke cti, že se dokázaly s těmito problémy vyrovnat a kvalitního soupeře po všech stránkách přehrály.

Děvčata si vytvořila hned v úvodu utkání náskok, během 9 minut nastřílela sedm branek a vedla 7:0, v polovině prvního poločasu vedla už 10:2. Hostující družstvo mělo v tu dobu problém s přesností své střelby, šest jejich střel šlo mimo branku a hodně toho pochytala brankařka Beranová. Domácí hráčky měly i v dalším průběhu hru pod kontrolou, neustále navyšovaly své vedení, které do konce prvního poločasu narostlo na desetibrankový rozdíl.

Po změně stran se hra tochu vyrovnala, hostující družsto zpřesnilo svou hru, hráčky začaly trestat chyby domácích, zaznamenávaly goly zejméns z rychých útoků, případně po kombinacích s pivotem. Až do 20. minuty druhého poločasu držely soupeřky vyrovnaný stav, druhý poločas byly dokonce úspěšnější. když snížily celkové vedení domácích na 30:21. Závěr zápasu však byl už zase plně v režii domácích, které poslední desetiminutovku vyhrály 7:1 a celkově zápas tedy 15 brankovým rozdílem. 

Olomoucké hráčky sice jak už byloc řečeno nehrály svou typickou hru plnou nápaditých akcí, největším problémem bylo udržet hru bez většího počtu ztrát míčů, čehož soupeř dobře využíval. V domácí brance první poločas chytala spolehlivě Dáša Beranová, která dosáhla 14 úspěšných zákroků po změně stran se v brance vystřídaly obě další golmanky, které si také zapsaly několik úspěšných zákroků, svou pozici ale měly ztíženu zejména tím, že soupeř většinu svých útočných akcí zakončoval po brejcích nebo dalších akcích z hranice brankoviště

Střelecky se nejvíc dařilo spojkám  Melecké a Kašpárkové se sedmi brankami, i když většina z nich padla po zakončení a uvolnění na brankovišti. Ze střední vzdálenosti se prosadila zejména úspěšným zakončením Žáčková. Tentokrát se střelecky vůbec nevedlo Řezníčkové. Také obě křídla Chlandová a Králová sehrály povedený zápas s úspěšnou koncovkou, Bajerová hrála jak na spojce tak i na křídle a rovněž patřila k nejlepším střelkyním. Oba pivoti patřili k oporám obranných činností, přležitostí ke skorováí z prostou pivota moc neměly, Klevetová se v závěru prosadila několika brejky.

Soupeř potvrdil svou kvalitu, Jitka Brožová, byla duší většiny útočných aktivit děvčat z Vysočiny, prosadila se i další ze spojek Nováková a z pivota se několikrát trefila do černého Krajmerová.