English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší žačky > Mladší žačky Zory převálcovaly na turnaji WINTER CUP kluky !!!

Mladší žačky Zory převálcovaly na turnaji WINTER CUP kluky !!! 08.03.2016 14:15:20 - autor: , přečteno 1591x

V sobotu 5. března 2016 se družstvo mladších žaček DHK Zora „A" zúčastnilo chlapeckého turnaje, který ve Velké Bystřici pořádal oddíl TJ Sokol Horka nad Moravou jako WINTER CUP 2016. Na poslední chvíli se kvůli onemocnění hráčů odhlásilo slovenské družstvo THA Martin. Zoračky si tak zahrály čtyři utkání proti moravským celkům. Největší překvapení holky připravily klukům z Jihomoravského kraje HK Ivančice a Sokolu Telnice. V obou utkáních měly převahu ve všech činnostech a mladší žáky svojí aktivitou doslova zaskočily. Ti za 40 minut hry nenašli recept na překonání kvalitní obrany Zory a pokud se jim podařilo proniknout na šestku, tak jejich střelecké pokusy bezpečně likvidovaly brankařky Klára Habermannová a Leona Jemelková. Další dvě utkání, ve kterých se soupeři znají z mistrovských soutěží, měla již vyrovnanější průběh. Přesto i zde mladší žačky prokázaly svoje kvality a zaslouženě v nich zvítězily.


Výsledky jednotlivých utkání:
DHK Zora „A" - HK Ivančice 11:3
DHK Zora „A" - TJ STM Olomouc 9:4
DHK Zora „A" - TJ Sokol Horka nad M. 12:5
DHK Zora „A" - Sokol Telnice 14:1

Umístění v turnaji:
1. DHK Zora Olomouc „A" skóre 46:13
2. TJ STM Olomouc
3. Sokol Telnice
4. TJ Sokol Horka nad Moravou
5. HK Ivančice


Na tomto turnaji se v dresu Zory Olomouc opět představily odchovankyně Tatranu Litovel Natálie Kuxová a Klára Habermannová, které se s družstvem připravují na přechod do kategorie starších žákyň. Klára pak byla v anketě trenérů vyhlášená nejlepší brankařkou turnaje. Nejlepší střelkyní turnaje s 13 brankami se stala Eliška Krejzlíková.


Sestava a branky: Leona Jemelková, Klára Habermannová - Vendula Vláčilová 2, Timea Györe 2, Natálie Stroupková, Eliška Krejzlíková 13, Natálie Kuxová 7, Eliška Litvínová 7, Anežka Coufalová 4, Eliška Ryšánková, Natálie Kolčavová 6, Klára Hlaváčková 4, Klára Selingrová 1.


Trenéři: Miloš Haloun a Mgr. Kateřina Hlaváčková