English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Po hrůzné dvacetiminutovce přišlo zklidnění

Po hrůzné dvacetiminutovce přišlo zklidnění 13.03.2016 00:28:12 - autor: , přečteno 1107x


HC Ostrava - DHK ZORA Olomouc 14:31 ( 7:14)
Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 4:5, 4:7, 5:8, 7:8, 7:14 - 7:18, 9:18, 9:23, 10:27, 13:28, 14:31.

Rozhodčí: Pelech, Pulido           21 diváků        7 m hody 4/3 - 6/3      vyloučení: 4/3 - 6/3, navíc Aneta Kneislová (Ostrava), červená karta za hrubý faul .

Sestavy a branky:
Ostrava:: Kolečková Posmyková - Joneková, P. Nováková, Kneislová /, Svobodová 4/2, Viktorinová 2. Pařízková, Véghová 2, Gižová 3, N. Nováková 1.

Trenér: Jaroslav MACIOLEK

Olomouc: Pašková, Beranová, Ošlejšková - Chlandová 4, Řezníčková, Bajerová 2, Žáčková 5/2, Králová 3, Klevetová 1, Vaňková 6, Melecká 2/1, Kašpárková 8.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

První dvacetiminutovka utkání 1. ligy starších dorostenek se hostujícímu celku v Ostravě vůbec nepovedla. Toho negativního ve hře favorizovaných Hanaček, které natropily v prvních dvaceti minutách utkání by za normálních okolností mělo stačit nejméně na dvě utkání. V čase 20:10 svítil na ukazateli skóre stav 7:8 ve prospěch favorizovaného celku a to bylo ve střetnutí druhého s posledním na pováženou. Důrazná domluva trenéra Krejčíře při Time outu a provedení několika rasantních změn v sestavě přinesla své ovoce, takže až do konce poločasu už hostující družstvo neinkasovalo, ale naopak přidalo dalších šest branek do domácí sítě a vývoj zápasu se úplně změnil.

Brankařka Dáša Beranová, která pařila k těm, které trenér poslal po domluvě týmu na hřiště, ve svém dvacetiminutovém úseku hry, pustila za svá záda pouze jedinou branku a to ze sedmimetrového hodu a v době kdy pustila do branky třetí ze svých kolegyň Míšu Ošlejškovou už byl pohled na stav utkání přece jen příjemnější - 7:18. Také hráčky v poli začaly hrát daleko důrazněji, začaly proměňovat své vypracované šance a celkově se kvalita hry začala blížit požadovanému standardu.

Na začátku druhého poločasu si vytvořilo hostující družstvo již dostatečný náskok, ve 35. minutě byl poprvé rozdíl desetibrankový a skóre stále narůstalo. Nakonec se výsledek ustálil na rozdílu 17 branek. Z jednotlivých hráček se v brance jak již bylo uvedeno, dařilo nejvíc Beranové, ze spojek byla nejúspěšnější Magda Kašpárková, ve druhém poločase se prosadila také Žáčková. Střelecky se tentokrát nedařilo dalším spojkám Řezníčkové a Melecké, Bajerová se prosadila pouze tehdy, když hrála na pozici křídla. Další křídla Chlandová a Králová měla problém se prosadit zejména v prvním poločase, u Chlandové to bylo způsobeno po zranění způsobeném opakovanými nevybíravými zákroky soupeřek, které nakonec vyvrcholilo červenou kartou jedné z nich ve druhém poločase. Z pivotů se dařilo hlavně Vaňkové, která se blýskla stoprocentní úspěšností své střelby.

V domácím družstvu se dařilo brankařce Posmykové, družstvu proti podzimní části soutěže prospělo zařazení několika hráček na hostování z Hlučína, handicapem jsou nižší postavy většiny hráček družstva.