English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Kvalifikace juniorek o MS také s trojicí olomouckých hráček

Kvalifikace juniorek o MS také s trojicí olomouckých hráček 18.03.2016 15:46:41 - autor: , přečteno 1042x


V Hodoníně dnes startuje kvalifikace juniorek W 20 o postup na červencové MS, které se bude konat v Rusku. České juniorky se na jižní Moravě střetnou postupně s Německem, Litvou a Bulharskem a postupuje pouze vítěz této kvalifikační skupiny. Za největšího favorita na postup jsou považovány mladé házenkářky Německa, které budou hned prvním soupeřem našeho kolektivu.


Náš celek vedený trenéry Tomášem Hlavatým a Lenkou Černou má k dispozici na kvalifikaci 16 hráček, vesměs z klubů hrajících interligu WHIL, s výjimkou Anny Frankové, která už hraje v zahraničí (Německo). V týmu je také trojice olomouckých hráček, sestry Tereza a Vendula Fryčákovy a Adriana Míšová. Do týmu byly po nedávných úspěšných zápasech kvalifikace žen proti Srbsku zařazeny už také dvě z týmu Jana Bašného a to Kamila Kordovská a Markéta Jeřábková. Děvčatům budeme držet palce. O průběhu kvalifikace Vás budeme informovat.


Českou republiku budou reprezentovat:

Brankářky: Michaela Hillebrandová (Slavia Praha), Jana Vašulková (HC Zlín).

Spojky: Veronika Galušková (Slavia SVŠ Plzeň), Natálie Gärtnerová (HC Zlín), Sára Kovářová, (Sokol Písek), Jana Chlupová, Kamila Kordovská (obě Slavia Praha), Markéta Jeřábková (Baník Most), Michaela Pešková (Slavia Praha), Jana Šustková (Veselí nad Moravou).

Křídla: Anna Franková (HC Rodeta, Německo), Vendula Fryčáková, Tereza Fryčáková (obě Zora Olomouc), Michaela Kolářová (HC Zlín).

Pivotky: Monika Kříčková (HC Zlín), Adriana Míšová (Zora Olomouc).

Rozpis zápasů kvalifikace:

Pátek 18. března - 15.30 hodin: Litva - Bulharsko, 18.00 hodin: Česko - Německo

Sobota 19. března - 15.30 hodin: Bulharsko - Německo, 18.00 hodin: Česko - Litva

Neděle 20. března - 13.30 hodin: Německo - Litva, 16.00 hodin: Česko - Bulharsko