English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > České juniorky v kvalifikaci skončily druhé, zatím bez postupu

České juniorky v kvalifikaci skončily druhé, zatím bez postupu 21.03.2016 05:30:21 - autor: , přečteno 1205x


Česko - Bulharsko 41:20 (19:11)

Rozhodčí: M. a V. Sa (Portugalsko)           550 diváků                 7 m hody: 2/2 - 3/3                    vyloučení: 0 - 2

Sestavy a branky
Česko:
Hillebrandová, Vašulková - Šustková 6, V. Fryčáková 1, Kovářová 6, Galušková 8, Chlupová 2, T. Fryčáková 2, Pešková, Kříčková 5, Franková 3, Kordovská 1, Kolářová 3, Míšová 2, Gärtnerová 2.

Trenér: Tomáš HLAVATÝ

Bulharsko: Petkova, Marinova - Sarandeva 6, Omoregie 5, Ignatova 2, Yosifova 2, Dimitrova 1, Georgieva 1, Petrova1, Todorova-Jordanova 1, Velikova 1, Dimitrova, Naydenova, Spiridonova, Todorova.

Tomáš Hlavatý, trenér českého ženského celku do 20 let: „Jsem rád, že jsme soupeřky nepodcenily a splnily úkol, který jsme si daly. Nastřílet Bulharkám 40 gólů. Z pohledu celé kvalifikace je škoda, že proti hlavnímu favoritu Německu nám chyběly tři branky, ale ukázalo se, že umíme hrát i proti nejsilnějším celkům. Děvčata po celý cyklus pracovala, chtěla se zlepšovat a to se nám podařilo. To je pro mě obrovské plus, přestože jsme nepostoupili."

Ke čtveřici evropských juniorských týmů, které se kvalifikovaly na MS 2016 v Rusku, kterými jsou Dánsko, Rusko a Švédsko - medailisté z loňského ME W 19 a Rumunsko obhájce titulu MS W 20 z roku 2014, přibylo dalších 9 družstev evropských zemí z víkendových kvalifikací. Postup si po třídenních bojích vybojovaly tyto země: Chorvatsko, Norsko, Německo, Maďarsko, Rakousko, Srbsko, Nizozemsko, Francie, Španělsko a Černá Hora.

Naše děvčata po úvodní porážce od Německa, pátého týmu loňského ME., vyhráladalší dv utkání proti Litvě a Bulharsku a obsadily ve skupině druhé místo. Za určitých okolností, by mohla na závěrečný turnaj do Ruska postoupit, pokud by se některá země z mimoevropských z turnaje odhlásila, což se již v minulosti několikrát přihodilo. Nezbývá nám tedy než jen čekat a doufat.