English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Na Zoře se v neděli utkají nejlepší týmy Olomouce a Zlína

Na Zoře se v neděli utkají nejlepší týmy Olomouce a Zlína 01.04.2016 07:53:25 - autor: , přečteno 1057x


Po krátké přestávce v soutěžích řízených ČSH budou všechna družstva DHK ZORA Olomouc, která v těchto soutěžích startují, hrát v neděli 3. dubna, svá utkání v domácí hale a jejich soupeřkami budou stejná družstva HC Zlín. Družstva B žen a starších dorostenek obou klubů vévodí tabulkám svých soutěží, v mladších dorostenkách bojuje favorit soutěže HC Zlín o první místo s družstvem HC Ivančice, olomoucký tým je s odstupem na čtvrté pozici.

1.liga ženy:

V utkání půjde o souboj prvních dvou celků soutěže, v čele je Zlín s tříbodovou ztrátou za ním je olomoucké B družstvo. Oba týmy však nemohou za normálních okolností do interligy postoupit, pouze, že by jejich A družstvo sestoupilo. Zdá se, že alespoň v případě Zlína se s touto eventualitou skrytě počítá, trenér Sabadka vede obě družstva A i B a do zápasů Béčka nasazují pravidelně to nejlepší co mohou

 

Pro osvěžení paměti uveďme alespoň některá jména hráček, která by se mohla objevit v drsech ovou celků..  U domácích se pravděpodobně v brance objeví mladá Slovenka Nori Derzsiová, střelecky se prosazují nejvíc další Slovenka Hvostaľová se 72 brankami, Míšová 68, Sovová 55, Zimová  43, nebo Sklenářová 41, v dresu Zlína pravděpodobně nastoupí v brance Vašulková, nebo některá z dalších dorostenek, nejlepšími střelkyněmi jsou zatím Andrýsková 50, Mizerová 46, Kalivodová 36, Lapčíková a Kříčková po 34 brankách. Objevit se ale v obou týmech mohou i dašlí hráčky z širokých interkĺigových kádrů.

Favoritkami utkání budou hostujícíc ráčky, které vyhrály i podzimní vzájemné utkání ve Zlíně vysoko 34:26.

 

1.liga mladší dorky

Také v utkání mladších dorostenek budou favoritkami hostující hráčky, které na podzim ve Zlíně vyhrály vysoko 34:17. Zlínská družstva těží v současnosti téměř z nevyčerpatelné zásoby kvalitních děvčat, které prošly síty v žákovských kategoriích a do dorosteneckých družstev už přicházejí všestranně zdatné házenkářky.  V letošní sezoně se Zlínu objevil velký soupeř v podobě ambiciózního družstva z Ivančic. Obě družstva jsou zatím bez porážky, vzájemné utkání na podzim v Ivančicích skončilo dělbou bodů. Naše děvčata střídají dobré zápasy s těmi méně podařenými, nejraději by rychle zapomněly hlavně na domácí porážku od Velké Bystřice.

Oporami domácího družstva jsou hlavně brankařky Polášková a Hašlarová, střelecky se  nejvíc prosazují Pšenicová s 99 brankami, Gazdíková 45, Očenášková 38, Juřičková 37 atd. Mnohem zkušenější družstvo hostí, ve kterém nastupuje pravidelně až 10 hráček, hrajících současně v utkáních starších dorostenek, má zatím mezi nejlepšími střelkyněmi Ševčíkovou 78, Hubovou 69, Herbočkovou 68, Plachou 46 atd.  

 


1.liga starší dorky: 

Poslední nedělní utkání by mělo být nejvyrovnanějším, půjde v něm k přímému souboji o vítězství ve východní skupině ligy starších dorostenek, ze které vítěz postoupí do finále o mistrovský titul proti vítězi západní skupiny, kterým bude s největší pravděpodobností Sokol Písek. Druhá družstva obou skupin pak sehrají dvojzápas o bronz proti zatím největší adeptům západní skupiny Jindř. Hradci, nebo HC Plzeň.  Souboj o první dvě místa ve východní skupině se už zúžil hlavně na dvě vedoucí družstva, oba nedělní soupeře Olomouc a Zlín, oba ale ještě mají před sebou zápas s třetí Porubou, Zlín v Ostravě a Zora v domácí hale. Všichni si alemsejí dát pozor i na další ambiciózní soupeře, zejména Bohunice.

 Nedělní utkání slibuje opět boj na ostří nože, i když věříme že v rámci fair-play, obě družstva se na střetnutí připravují a věří, že budou moci nastoupit v plných sestavách. Domácí trenér Lubomír Krejčíř může využít ke své stálé sestavě pouze Markétu Hurychovou,  trenérka hostí Zuzana Juríková využívá vždy v utkáních proti našemu týmu několik hráček z interligového kádru Andrýskovou, Holčíkovou, nebo Mizerovou a samozřejmě vybírat může ze všech dalších 8 hráček ročníků 1997 a 98 nastupujících v prvoligovém B týmu, v některých případech pak z nejlepších mladších dorostenek. V obou týmech nastoupí určitě i řada reprezentantek, v domácím jsou v družstvu kadetek Bajerová s Žáčkovou, ze Zlína pak jsou v reprezentaci kadetek Rybníčková, Sedláková, Mizerová, Lapčíková, Polomíková a Baumbachová, a dokonce v juniorkách pak Vašulková, Kryšková, Andrýsková a Gärtnerová. Kvalita kádru je tedy na straně hostujícího družstva, domácí děvčata však pro úspěch udělala v přípravě maximum, které by ráda odvedla hlavně v nedělním zápase. Podzimní utkání ve Zlíně vyhrál HC Zlín 27:23

 

 

V každém případě bude k vidění zajímavá a kvalitní házená v podání vyspělých celků všech tří kategorií. Všechna utkání se hrají v hale DHK ZORA Olomouc a jejich začátky jsou stanoveny na:

11:30 hod.: 1. liga ženy: DHK ZORA Olomouc B - HC Zlín
13:30 hod.: 1. liga mladší dorostenky: DHK ZORA Olomouc - HC Zlín
15:30 hod.: 1. liga starší dorostenky: DHK ZORA Olomoiuc - HC Zlín

Přijďte se podívat na kvalitní ženskou házenou a povzbudit děvčata našeho klubu v utkáních s favorizovanými soupeřkami.

Vstup na všechna utkání je volný   !!!