English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Hanačky se dostaly do mírné výhody

Hanačky se dostaly do mírné výhody 04.04.2016 06:11:35 - autor: , přečteno 1230x


DHK ZORA Olomouc - HC Zlín 35:30 (17:13)
Průběh skóre: 2:0, 4:3, 7:4, 10:7, 12:10, 14:10, 15:3, 17:13 - 17:14, 19:15, 22:18, 24:20, 25:22, 31:22, 33:25, 34:26, 34:29, 35:29, 35:30.

Rozhodčí: Martiník, Petruška         120 diváků       7 m hody: 6/6 - 5/5      vyloučení: 5/2, Michaela Majzlíková (Zlín), přímá červená karta za hrubý faul.

Sestavy a branky:
Olomouc:
Beranová, Pašková, Ošlejšková - Chlandová 4, Řezníčková 3, Bajerová, Žáčková 2, Králová 1, Klevetová 2, Vaňková, Melecká 4/1, Hurychová 12/5, Grygarová 5, Kašpárková 2.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Zlín: Sedláková, Rybníčková - Baumbachová 6/3, Popelková 1, Hanačíková 1, Ševčíková, Holeňáková 2, Mynářová 3, Mizerová 12/2, Polášková 1, Jagošová, Majzlíková 4, Janebová, Hubová.

Trenérka: Zuzana JURÍKOVÁ

Jedno z klíčových utkání odvetné části východní skupiny ligy starších dorostenek se hrálo ve výborné házenkářské atmosféře, na zaplněné tribuně byly zastoupeny oba tábory, všichni si plně uvědomovali důležitost tohoto souboje. Diváci mohli sledovat na tuto kategorii velmi kvalitní házenou, obě družstva nastoupila v plných sestavách, snad jen hostující družstvo postrádalo jednu ze svých klíčových brankařek Janu Vašulkovou, Lapčíkovou a Polomíkovou, což však při širokém výběru kvalitních hráček této kategorie v klubu nebyla zase až tak velká ztráta a lehce je nahradily kvalitní hráčky z mladšího dorostu. Snad jen trochu překvapila, absence vysoké Veroniky Andrýskové, hrající už stabilně ve WHIL, která nám v podzimním utkání ve Zlíně nastřílela 6 branek. Ta se ale „vyautovala" pro tým dorostenek, když nastoupila v sobotu v interlize a v neděli hrála za B družstvo žen v 1. lize. Domácí družstvo svým vítězstvím udělalo velmi důležitý krok ke splnění svého cíle - postupu do finále o titul mistra republiky. Zbývá mu však ještě zdolat zbývající překážky v podobě nelehkých zápasů v Brně proti Tatranu Bohunice, ve Velkém Meziříčí a v posledním kole doma se Sokolem Poruba.

Domácí družstvo začalo utkání ve svižném tempu, plně koncentrované a od prvních minut diktovalo průběh hry. Hned v úvodu se podařilo sehrát několik pěkných nacvičených akcí a sebedůvěra děvčat tak narůstala. Když se hned v prvních minutách prosadila střelecky Markéta Hurychová, která se také stala neomylnou exekutorkou sedmimetrových hodů a dvěma přesnými podstřely se blýskla Řezníčková, bylo jen otázkou času, kdy se začne brankový rozdíl navyšovat. Vyrovnaný stav, který se pohyboval v rozmezí jedné až dvou branek se však poprvé navýšil na čtyři branky až ve 20. minutě hry. Zlínské družstvo však má velmi kvalitní spojkovou řadu, zejména střelkyním Mizerové s Majzlíkovou se dařilo bez větších problémů posílat své přesné projektily za záda brankařky Beranové a kreativní rozehrávka v podání Baumbachové udržovala stálé nebezpečí pro obranu domácího družstva.

Poločas skončil vedením domácích čtyřbrankovým rozdílem a ani ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil, domácímu družstvu se dařilo udržovat stále mírný náskok, kontrolovalo průběh utkání a vývoj skóre, do hry se stále více zapojovala i křídla a několik branek z rychlých útoků nahlodaly ještě více hostující družstvo. Po sérii branek v domácí síti došlo ke změně v domácí brance, ale ani Pašková nijak nenavýšila procento úspěšnosti zákroků brankařek. K rozhodujícímu zvratu došlo mezi 12. - 21. minutou druhého poločasu, kdy domácí šestigólovou šňůrou zlomilo odpor soupeře a navýšilo své vedení na rozdíl 9 branek.

Hostující družstvo přešlo na osobní obranu po celé obranné polovině hřiště, docházelo k řadě nepřesností na obou stranách, domácí děvčata se však s tímto způsobem obranné hry dokázala vyrovnat a kontrolovala průběh zápasu až do konce, i když soupeř využíval svých hbitých hráček zejména Mizerové a Baumbachové ke zkorigování výsledku.

Olomoucké brankařky nebyly tentokrát těmi oporami jako obvykle. Nejvýraznější postavou domácích byla jednoznačně Markéta Hurychová, hrající s velkou chutí a maximálním nasazením, která byla nejlepší i v obranné činnosti. Z dalších spojek se nejvíc prosadila, hlavně ve druhém poločase Linda Melecká, které se dařilo také v obraně, kdy zblokovala několik střel soupeřek. Řezníčková měla výborný vstup do utkání, platila svými podstřely, postupně se však jiskra z její hry postupně vytrácela. Kašpárková se několikrát dostala do výborné střelecké pozice, bohužel její zakončení nebylo tentokrát tak důrazné. Navíc hrála skoro celý druhý poločas s hrozbou červené karty po svém druhém vyloučení. Žáčková měla trochu problémy s důrazem při zakončení, uplatnila se několika asistencemi při finálních přihrávkách. Z křídel se prosadila Grygarová v prvním a Chlandová ve druhém poločase, ostatní se do hry tentokrát příliš nedostaly. Z pivotů byla ve větším zápřahu Klevetová, která bojuje do posledního dechu a odvádí také velké penzum práce v obraně. Její výkonnost roste každým zápasem.