English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Tři kola před koncem interligy se bojuje hlavně o pozici pro play-off

Tři kola před koncem interligy se bojuje hlavně o pozici pro play-off 06.04.2016 11:00:27 - autor: , přečteno 1313x

 

          Jediným šlágrem minulého kola interligy bylo nedělní utkání v Edenu, kde pražská Slavia výhrou nad Sokolem Poruba udržela poslední šanci na sesazení Iuventy z obhajoby triumfu ve WHIL. Šance sice žije, je však už dnes pouze v rovině teorie. To by Slavia musela všechna zbývající tři utkání vyhrát, což sice není nereálné (hraje ještě v Písku a ve Veselí a doma s Mostem), ale Iuventa by musela ztratit tři body, což je ale spíš z oblasti sci fi (hraje ještě v Partizánskem, doma se Zlínem a v Prešově). Výhra Slavie ale posunula Pražanky na nejvýhodnější postavení pro české play-off, kde by ji čekal v semifinále vítěz dostihů o poslední postupové místo mezi Hanačkami, Zlínem a teoreticky ještě i s Veselím.

          Pohled na aktuální tabulku napovídá, že o všem důležitém je tři kola před koncem prakticky rozhodnuto. Známi jsou medailisté WHIL, známí jsou prakticky semifinalisté českého i slovenského play-off, ale na jediné volné místo v českém play-off, které se tak stává stěžejním soubojem posledních kol interligy existují ještě tři reální zájemci, bude tedy stát ve středu pozornosti široké házenkářské veřejnosti. Ano stále jsme hovořili o dvojici kandidátů, po posledních kolech se však stále hlasitěji hlásili o pozornost i panenky z Veselí, které od postupového místa dnes dělí pět bodů. Jejich šance jsou tedy podobně reálné jako v případě Slavie na vítězství ve WHIL. To by musely Hanačky i Zlín všechna svá utkání prohrát a naopak Veselí získat z posledních tří kol všech šest bodů (hraje doma s Hanačkami a Slavií Praha a v Bratislavě). Zázraky se sice dějí, nic není nemožné, ale přece jen.....

          Více světla do všeho, co je ještě zahaleno taejmstvím, vnese víkendové kolo, které hlavně v posledním otevřeném problému má na pořadu dva souboje. Zejména na Slovácku se střetnou dva adepti, domácí Veselí přivítá Olomoučanky a rozdají si to v přímém souboji kdo z koho. Domácí by se výhrou přiblížily svému soupeři na tříbodový rozdíl, ale pokud Zlín uspěje na Šariši, nebyla by panenkám ani výhra nic platná, už by se nemohly na Zlín dotáhnout. Výhra Hanaček by naopak v tomto případě hodně nahrála právě jim, protože by si udržely nejtěsnější náskok a při předpokládané ztrátě Zlína za týden v Michalovcích, by si mohly Hanačky v předposledním kole doma už zajistit postup v zápase proti Partizánskemu. V případě porážky s Veselím se ale o všem rozhodne až v posledním kole ve Zlíně.

           Ve zbývajících utkáních 24. kola budou zajímavá utkání Partizánske - Michalovce a Poruba - Šaľa, ale asi pouze proto, že se jedná o zápasy soupeřů z horní poloviny tabulky, favority jsou zde Iuventa a v druhém duelu domácí Poruba. U zbývajících dvou zápasů je otázka favorita dána zcela jednoznačně, Slavia Praha si nemůže dovolit zaváhat v Písku a Baník Most se jistě vyrovná s bratislavským ŠKP. Volný los v tomto kole čeká na HC Plzeň. Všechna utkání se hrají v sobotu 9. dubna 2016.

15:00 hod.: Sokol Písek - DHC Slavia Praha
Domácí družstvo jen těžko zopakuje překvapivý zisk bodů před dvěma týdny proti Olomoučankám. Jejich vzepětí bylo asi jen výjimečné, kdy se jim sešly všechny potřebné podmínky k výkonu za hranicí možností a naopak poražený celek měl všechny své předpoklady k úspěchu, včetně podcenění soupeře na nejnižším bodě. Tuto hypotézu potvrdilo hned další utkání Jihočešek v Bratislavě, kde ani desetibrankový příděl kanonýrky Sáry Kovářové do bratislavské sítě nestačil na bodový zisk. Slavia si jede pro dva body, které potřebuje nutně k tomu, aby v případě dvojnásobného zaváhání Iuventy mohla ještě pomýšlet na nejvyšší stupínek. V Praze na podzim vyhrála Slavia vysoko 42:24 a je favoritem i na jihu Čech.

17:00 hod.: SHK Veselí n. Mor. - DHK ZORA Olomouc
Domácí družstvo po zisku několika skalpů v posledních zápasech, které odstartovala remíza doma s Porubou a výhry v Písku, Prešově a doma se Zlínem, se namlsalo natolik, že začalo živit sen o možném proklouznutí mezi elitní českou čtyřku do play-off. Bohužel pro ně, však vše může být jinak už po sobotě, pokud Zlín vyhraje v Prešově, by jim už sen nesplnil ani dvoubodový zisk s Hanačkami. Musí se ale uznat, že se panenky nečekaně zvedly, začalo to už jak je uvedeno za bývalého trenéra Radima Pernického, kterého nečekaně před utkáním v Prešově vyměnil na lavičce nitranský Slavomír Varga, který přidal už zmiňované další dva skalpy. Veselanky nezklamaly pod novým koučem ani v dalších zápasech v Partizánskem a před týdnem v Michalovcích. Hanačky jsou asi letos předurčeny k tomu, že všechny tři poslední zápasy dlouhodobé části soutěže musejí hrát naplno na ostří nože, žádné zaváhání si nemohou dovolit, to si už bohužel nečekaně vybraly před dvěma týdny v jižních Čechách, když podlehly domácímu Písku 22:21. Všechno nakonec směřuje k tomu, že se o všem rozhodne až v posledním kole ve Zlíně a to i za předpokladu, že by se Hanačkám nepodařilo vyhrát ani v sobotu v Veselí, ani za týden doma proti Partizánskemu. Děvčata samozřejmě pojedou do Veselí s cílem uspět v obou nastávajících utkáních a o všem rozhodnout už před zápasem ve Zlíně. Marodka se jim pomalu vyprazdňuje, věřme že se jim podaří zrealizovat to, co si předsevzaly. Na podzim v Olomouci vyhrála Zora 34:25. Ve Veselí se ale dá očekávat mnohem vyrovnanější boj.

17:30 hod.: Bemaco Prešov - HC Zlín
Prešov v posledních osmi kolech dva své zápasy předehrával, nebo dohrával, oba jsou také posledními vítěznými v podání Šarišanek proti posledním dvěma celkům interligy Písku a Plzni, se kterými vyhrál i v jejich halách. Zbývající tři získané body má z domácího zápasu s ŠKP a za remízu ve Veselí. Nemá tedy na svém kontě žádné body získané se soupeři před nimi a obrat tedy favorizovaný Zlín byť i v domácím prostředí, by se rovnalo malému zázraku. Přesto však ani Zlíňačky asi nepojedou na Slovensko ve velké pohodě. V mysli ještě stále mají zakolísání před dvěma týdny ve Veselí a musejí tedy bodovat za každou cenu. Potenciál k tomu samozřejmě mají, svého soiupeře na podzim v domácím prostředí porazily 26:16 a budou tedy favoritkami i na Šariši.

18:00 hod.: Slávia Partizánske - Iuventa Michalovce
Slovenské derby bude zajímavé zejména tím, že pro slovenské play-off ve kterém je jednou jasnou semifinálovou dvojicí Iuventa - proti Prešovu, se ve druhé utkají Šaľa a Partizánske, které jsou momentálně se stejným bodovým ziskem uprostřed tabulky. Vzájemná utkání vyznívají jen o větší počet vstřelených branek na hřišti soupeře pro Šaľu, která by tak měla výhodnější postavení pro semifinále. Jedinou cestou pro Patizánske je tedy získat v posledních třech zápasech nějaký ten bod navíc (po utkání s Iuventou hraje v Olomouci a doma s ŠKP), o což bude jistě usilovat i proti Iuventě. Ta však má za cíl potvrdit své postavení na čele tabulky, kde má jen dvoubodový náskok. Na podzim na Zemplíně vyhrála Iuventa vysoko 37:17, v Partizánskem si však nemůže dovolit jakékoliv podcenění, na které před nedávnem doplatil i český mistr Baník Most, který v Partizánskem prohrál 28:26

18:00 hod.: Sokol Poruba - Slovan Duslo Šaľa
Domácí Sokolky už mají v interlize odpracováno, své postavení na čtvrtém místě už nemohou nijak změnit, zůstanou tedy po roce opět bez medaile z WHIL, mohou se tak plně soustředit na nastávající české play-off. Poruba v posledních týdnech moc nezářila, neuspěla před dvěma týdny ve finále Českého poháru hraném v domácí hale, jako remízový král si připsala dvě cenné remízy proti Michalovcům a Mostu, z Olomouce je však podobný výsledek považován za ztrátu. V minulém kole prohrála Poruba v Praze se Slavii, kde tak ztratila poslední šanci na medailový zisk. Duslo se přetahuje s Partizánským o druhou pozici mezi slovenskými družstvy interligy, má výhodnější výchozí pozici pro poslední kola, kde musí minimálně uhájit rovnou bodovou pozici v utkáních v Porubě, doma s Pískem a v Mostě. Na podzim v Šaľe skončilo utkání smírně 26:26, vyrovnaný průběh se očekává i v zápase v Ostravě.

18:00 hod.: DHK Baník Most - ŠKP Bratislava
Úřadující český mistr se ještě nevzdal myšlenek na zisk stříbrné medaile s WHIL, k čemuž ale potřebuje bezpodmínečně všechna zbývající tři utkání vyhrát. Je mezi nimi i to v Praze proti Slavii, k sesazení Slavie ze stříbrné pozice by mu stačil stejný počet bodů, protože v případě vítězství ve všech zápasech by se na Slavii bodově dotáhl a měl by výhodu obou výher ze vzájemných zápasů. Jeho slovenský soupeř se sice v posledních zápasech poněkud zvedl, momentálně to však stačí jen na soupeře z nejspodnějších pater tabulky. V Bratislavě na podzim vyhrál Baník 19:35 a podobný brankový rozdíl se dá očekávat i v sobotním utkání pod hradem Hněvínem