English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Kvalitní žákovská liga dívek v Olomouci

Kvalitní žákovská liga dívek v Olomouci 17.04.2016 08:51:22 - autor: , přečteno 1036x

Už 5. kolo o víkendu absolvovaly starší žačky na turnajích, z nichž jeden se hrál v sobotu také v Olomouci. V deseti utkáních jsme viděli na tuto kategorii kvalitní házenou, vždyť v Olomouci hrála tři družstva z nejlepší desítky průběžného hodnocení soutěže, v níž startuje 24 nejlepších týmů starších žaček. Nejvíc se dařilo družstvu HK Ivančice, které vyhrálo nad všemi soupeři a mělo také ve svém středu nejlepší střelkyni turnaje Barboru Machalovou, střelkyni 37 branek, velkým talentem je také další spojka Ivančic - levoruká Natálie Svobodová. Druhé místo v pomyslné tabulce turnaje si vybojovalo družstvo Slavoje Žirovnice, které představilo druhou nejúspěšnější střekyni turnaje Barboru Hrbkovou, která se trefila 31 krát, z toho však bylo 15 branek ze 7 m hodů.

Také ve třetím celku z nedalekých Žeravic, které rozhodující utkání o druhé místo prohrálo s Žirovnicemi po boji 19:18, se představil další velký házenkářský talent v podobě Anny Možíšové, která sice nastřílela „jen" 22 branek, tvořila však hru svého týmu a její hra nepostrádá důležitou kreativitu ve své hře. Zbývající dvě družstva nedosahovala kvalit všech tří předchozích, jejich vzájemné utkání vyznělo lépe pro FK Hvězdu Cheb, ale pouze proto, že domácí B družstvo Zory muselo turnaj odehrát s minimálním počtem hráček, bez možnosti střídání a často tak s přibývající únavou některá z hráček během hry odpočívala několik minut na střídačce, takže její kolegyně hrály nevynuceně v oslabení. Přesto je v družstvu velmi talentovaná házenkářka Kateřina Klimková, čtvrtá nejúspěšnější střelkyně turnaje s 26 brankami. Pochvalu za bojovnost a hru až za hranicí únavy zaslouží všechna děvata, která se na hřišti objevila. A družstvo Zory odjelo v sobotu do Mostu, kde bude hrát v nedalekých Strupčicích další turnaj Žákovské ligy.

Sestava a branky domácího týmu:
Adéla Barboříková - Kateřina Klimková 26, Veronika Stuchlová 7, Eva Brázdilová 9, Nikol Dušková 5, Kateřina Ivánková 8, Veronika Paličková 2, (první utkání sehrála ještě Klára Selingrová).

Trenér: Miroslav DUŠEK

Výsledky všech utkání:
DHK ZORA Olomouc B - DHK Slavoj Žirovnice 9:22 ( 5:13)
FK Hvězda Cheb - SK Žeravice 9:18 ( 4: 7)
HK Ivančice - DHK ZORA Olomouc B 29:18 (17: 6)
DHK Slavoj Žirovnice - FK Hvězda Cheb 26:11 (14: 5)
SK Žeravice - HK Ivančice 20:23 (11:12)
DHK ZORA Olomouc B - FK Hvězda Cheb 14:18 ( 8:12)
DHK Slavoj Žirovnice - SK Žeravice 19:18 ( 9:10)
FK Hvězda Cheb - HK Ivančice 21:29 ( 9:13)
SK Žeravice - DHK ZORA Olomouc B 20:16 ( 8: 9)
HK Ivančice - DHK Slavoj Žirovnice 22:17 ( 9: 7)