English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Starší dorky Zory na Vysočině nezaváhaly

Starší dorky Zory na Vysočině nezaváhaly 08.05.2016 09:28:50 - autor: , přečteno 1390x


Sokol Vel. Meziříčí - DHK ZORA Olomouc 9: 27 5:16)


Průběh utkání: 0:1, 1:5, 4:6, 4:14, 5:14, 5:16 - 6:17, 7:21, 8:25, 9:27.

Rozhodčí: Kaufman, Procházka        34 diváků       7 m hody: 2/1 - 5/2        vyloučení: 3 - 2

Sestavy a branky:
Vel. Meziříčí
: Šabacká, Blažková - Špinarová, Rymešová 1, Doležalová, Cahová, Závišková 1/1, Koudelová 4, Janečková 1, Pacalová 2.

Trenér: Ing. Vincenc ZÁVIŠKA

Olomouc: Beranová, Pašková, Ošlejšková - Chlandová 5, Řezníčková, Bajerová 4, Žáčková 1, Králová 2, Klevetová 1, Vaňková, Melecká 1/1, Grygarová 8/1, Kašpárková 5.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

K poslednímu utkání základní části 1. ligy starších dorostenek skupiny východ odjížděly olomoucké naděje s optimismem, ale také s pokorou ke kvalitě soupeře, který ale tabulkově za Hanačkami zaostával o propastných 13 bodů, přesto ale patří k silnému středu tabulky. Olomoucké družstvo vstoupilo do utkání s odhodláním neponechat nic náhodě a od začátku si vybudovat dostačující náskok pro klidné utkání ve kterém by se mohly po dlouhé, měsíc trvající herní přestávce v soutěži, do hry zapojit všechny hráčky. Výborným výkonem v brance podpořila snažení spoluhráček Dáša Beranová, která likvidovala pokusy domácích střelkyň, řadu střel také zlikvidovala obrana úspěšnými bloky, kde se prosazovala zejména Linda Melecká.

Náskok hostujícího celku od začátku zápasu utěšeně narůstal, v polovině prvního poločasu vedly 1:5, o 10 minut později už vedly 4:10 a první poločas skončil jedenáctibrankovým rozdílem. Také druhý poločas probíhal podle not hostujícího družstva, které neustále navyšovalo své vedení, i když v tomto utkání měla děvčata i trochu smůly, když několikrát zazvonily po jejich střelách tyče domácí branky, řadu pokusů, zejména z prostoru křídel zlikvidovala domácí brankařka, přesto dokázaly vyhrát výrazným rozdílem.

Střelecky se v tomto utkání nejvíc prosazovala křídla po úspěšných brejcích, ale také po náskocích ze svých prostorů z obou stran hřiště. Nejpilnější byla Gábina Grygarová, ale ani ona nebyla v zakončování stoprocentní, stejně jako na levé straně Míša Chlandová, nebo Monika Bajerová. Střelecky méně se tentokrát dařilo spojkám, které nastřílely sedm branek, všechny však z prostoru brankoviště po náskocích, klasických spojkových střel ze středních vzdálenosti k vidění moc nebylo. Smolný den měly obě vysoké spojky Řezníčková a Melecká, které se ze hry neprosadily vůbec, Melecká však byla jednoznačně naší obrannou jedničkou. Celkově lze konstatovat, že se až tak moc neprojevil herní výpadek z dlouhé přestávky mezi utkáními, děvčata podala kolektivní odpovědný výkon, jejich forma by měla gradovat. Bohužel ale v následném utkání 1. ligy žen ve kterém nastoupilo šest hráček dorostenek, došlo v závěru zápasu ke dvěma zraněním našich děvčat, zejména to Magdy Kašpárkové vzbuzuje určité obavy.

V domácím družstvu se líbila brankařka Šabacká, největší hrozbou pro branku Hanaček představovala na levém křídle hrající pohyblivá Eliška Koudelová. Vysoká střelkyně Janečková, druhá nejúspěšnější kanonýrka pořadí střelkyň soutěže se přes Lindu Meleckou moc neprosadila, stejně jako Kateřina Závišková.