English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Trojice starších žaček z Olomoucka uzavírá tabulku Zlínské ligy

Trojice starších žaček z Olomoucka uzavírá tabulku Zlínské ligy 09.05.2016 10:11:35 - autor: , přečteno 1210x


Hodně smutný pohled skýtá pohled na tabulku Zlínské ligy starších žaček, čtyři kola před koncem soutěže. Zatím poslední bez bodového zisku jsou děvčata DHK Litovel, další dvě místa před nimi jsou obě družstva Zory Olomouc. B družstvo má na svém koně dva body právě za výhru nad Litovlí, A družstvo Zory se porážkou v Kunovicích odřízlo od možnosti postoupit v tabulce o jedno až dvě místa výše, ta možnost je dnes už jen v oblasti teorie. Největším problémem obou olomouckých družstev je nízký počet hráček, přitom sezonu začínaly s plným počtem hráček, v průběhu sezony se však jejich počet z nejrůznějších důvodů snižoval až v některých zápasech zejména v Žákovské lize docházelo k situacím, které byly pro klub až nedůstojné. Věřme, že vedení klubu a jeho sportovní komice najde recept na to, jak tuto svízelnou situaci vyřešit.

SHK Kunovice - DHK ZORA Olomouc A 33:26 (18: 15)

Vývoj utkání:  4:3,7:5,11:8,12:12,18:15 - 18:16,22:19, 26:20, 27:24, 33:26.

 

Rozhodčí: Krupa, Rosman     51 diváků    7 m hody: 3/3 - 3/3   vyloučení: 6 - 4  červená karta Markéta GBrofková (Olomouc) za třetí vyloučení, trenér domácích René Gartner za nesportovní chování


Sestavy  a branky:

Kunovice: Achilessová, Vojtěšková - Hraníčková 1, Húsková, Volasová 5/3, Fleková 10, Záůešáková, Uhlířová, Tvrdoňová 3, Měsíčková 8, Černá. Knotová 6, Fitzianová.

 

Trenér: René Gartner

 

Olomouc:  Fišerová, Morávková - Krejzlíková 5, Lešnofová 1, Roupcová 2, Grofková 2/1, Korbařová 5/1, Litvínová, Hejlová 9/1, Maráčková 2.

 

Trenérka Monika VYKOUKALOVÁ

 

S torzem družstva, které bylo doplněno dvěma ml. ž. Krejzlíkovou a Litvínovou jsme odehrály MU v Kunovicích. Do 19.min 1.pol bylo utkání vyrovnané a stav na ukazateli byl 12:12. Zbývajích 6min do konce poločasu vyhrály Kunovice 6:3 a do šaten jsme odcházely za stavu 18:15 . Ještě na začátku druhé půlky jsme upravily skóre na 18:16, ale najednou jsme začaly dělat velké množství technických chyb, díky kterým jsme soupeřkám dovolily střílet laciné branky z rychlých brejků. Celé naší hře chyběla hráčka, která by měla herní myšlení a naší hře by dala "mozek" a klid. Všechny hrály zbrkle, neviděly volné spoluhráčky. Tohle všechno se d á omluvit nezkušeností družstva, kdy celé utkání táhnou hráčky r. 2002 a 2003, ale pokud nejstarší a nejzkušenější hráčka, která by měla být tahounem, přihrává soupeřkám přímo do ruky a ty nám v řadě za sebou střílý branky, tak to není ideální.

V předešlých 2 zápasech na výbornou zahrála Roupcová, které se bohužel utkání v Kunovicích nevydařilo. Chyběl pohyb na nohou, byla bez "šťávy". K plusům patří, že uvolňovala na pravém křídle Krejzlíkovou, která vstřelila 5 branek. Hejlová se rozsřílela a stává se z ní střelec, který se prosadí jak 1na1, tak střelou z dálky. Jejím mínusem je, že nevidí volné spoluhráčky. Pokud je na SS Grofková, tak je schopná rozehrávat herní kombinace a sama i střílet, ale zápas ji také nevyšel podle představ. V pátek akutně operovanou Štěpánkovou na pivotě nahradila Korbařová, která se v útoku prosadila 2 brankami z pivot a 2 z křídla. Pokud hrála na spojce neprosadila se v akcích  1na1 ani střelou z dálky, bohužel měla velké množství technických chyb ,po kterých jsme dostaly šňuru 7 branek. V obraně nepokrývala pivota a za to jsme byly trestány 7m hody. Krejzlíková velmi dobře zahrála na křídle jak obranu tak útok. Na spojce nahrávala soupeřkám do ruky a v obraně neubránila 1na1. Na křídle byla rozhodně lepší. Maráčková na křídle odehrála utkání s minimen chyb, ubrání i o hlavu větší soupeřku. Lešnofová byla lepší v útoku než obraně. 

Na začátku sezóny 2015/2016 mělo "A" družstvo st.ž. k dispozici 16 hráček. Během následujících měsíců se začal počet hráček postupně  snižovat díky zraněním. Začalo to Viktoií Darnadyovou, která v září na tréninku  utrpěla těžký otřes mozku a následné vážné komplikace ji vyřadily minimálně na tuto  sezónu ze hry. Následovalo zranění kolenních vazů Michaely Vondrkové, která se chystá v květnu na operaci. Během ledna se zranily Michaela Klabisová a Ema Vykoulaová a jejich vleklá bolestivá zranění jim neumožňují trénovat a hrát na 100%. V lednu také ukončila sportovní činnost Sára Korbařová a Natálie Darn adyová z důvodu nezájmu o hru. V březnu brankářka Aneta Dobrovolná oznámila, že kvůli časové náročnosti dojížděnívlakem z Prostějova do Olomouce nemůže absolvovat  tréninky. K dispozici tak zůstalo 9 hráček, z toho ještě jedna absolvovala plánovanou operaci a byla 5 týdnů mimo hru. Na zápasy Žákovské ligy a mistrovská utkání musíme jezdit ve "slátané " sestavě. A aby toho nebylo málo, tak v pondělí 2.5. si Markéta Konečná zranila kotník a Michaela Štěpánková se v pátek  odpoledne podrobila akutní operaci. Vypadá to, že obě si už letos nazahrají. Takže ve finále nás zůstalo 7 z toho jsou 2 brankářky. Pokud nás nedoplní mladší žačky, nejsme početně ve stavu, abychom odehrály poslední kolo Žákovské ligy v Ostravě a zbývající 3 mistrovská utkání. 

 

DHK ZORA Olomouc B - Lesana Zubří 18:33 (9:17)

Rozhodčí: Konečná, Vítková 30 diváků 7 m hody: 3/2 - 2/2 vyloučení: 3 - 1

Sestavy a branky:
Olomouc B: Barboříková - Kristková 4/1, Stuchlová 4, Weiserová, Brázdilová 5, Vykydalová 1, Dušková 1, Miklíková 1, Klimková 2/1.

Trenér: Miroslav DUŠEK

Zubří: Křenková, Poláčková - Benová, Fusková, Hrušková 2/1, Mizerová, Remešová 2, Jurajdová 4, Palátová 5, Krůpová 11/1, Dukátová 9.

Trenérka: Simona PALÁTOVÁ

SHK Kunovice - DHK ZORA Olomouc A 33:26 (15: