English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší dorostenky > Mladší dorostenky vyhrály turnaj v Ostravě

Mladší dorostenky vyhrály turnaj v Ostravě 17.12.2007 15:23:22 - autor: , přečteno 2355x

Mladší dorostenky DHK ZORA Olomouc se zúčastnily mezinárodního turnaje v Ostravě a po velmi dobrém výkonu v turnaji zvítězily. V kategorii mladších dorostenek startovalo na turnaji 5 družstev (souběžně se hrály turnaje mladších a starších žaček).

V prvním utkání Olomoucké dorostenky porazily ve velmi pěkném a vyrovnaném zápase družstvo Sosnica Gliwice z Polska 14:11 (10:6). Druhý zápas byl asi z pohledu DKK ZORA nejméně povedený, děvčata „vyrobila" množství technických chyb, hrála nesoustředěně a dovolila soupeři - HC Ostrava vedení 7:2. Děvčata však již skoro prohrané utkání dokázala otočit a nakonec si vezou výhru v poměru 22:20 (13:15).

V dalším utkání remizovala děvčata s Slovenským týmem ŠŠK Košice 17:17 (8:5), když o vítězství přišla v poslední minutě ze 7 m hodu. V posledním utkání, kdy děvčata věděla, že musí vyhrát, chtějí-li v turnaji zvítězit bylo jejich soupeřem družstvo HC Opava, které nakonec porazila 20:14 (12:3) a odvážejí si z Ostravy první místo.

Pochvalu zaslouží celé družstvo za nasazení, bojovnost a kolektivní hru, oporou byla opět po operaci Eliška Nezvalová v brance, Velmi dobře si vedla i děvčata ze starších žaček, která se v družstvu velmi dobře adaptovala (Bušínová, Kummerová, Michlová).

Sestava a branky DHK ZORA Olomouc:
Nezvalová, Michlová - Studená 13, Smékalová 12, Bušínová 12, Beranová 10, Kummerová 7, Veselská 6, Totová 4, Štoselová 3, Kolaříková 2, Valčíková 2, Vladařová 2.

Trenérka Ilona HAPKOVÁ