English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Starší dorostenky Zory už mají jistou medaili

Starší dorostenky Zory už mají jistou medaili 15.05.2016 22:55:36 - autor: , přečteno 1123x


DHK ZORA Olomouc - Sokol Poruba 27:20 (14: 6)


Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:4, 9:4, 11:5, 14:6 - 16:6, 18:11, 19:14, 22:14, 22:16, 24:17, 24:20, 27:20.

Rozhodčí: Pluhař, Suchánek          100 diváků              7 m hody: 4/3 - 3/1            vyloučení: 5 - 7, červené karty: Marie Pavlková Poruba a Markéta Klevetová (Olomouc), obě za třetí vyloučení.

Sestavy a branky:
Olomouc: Beranová, Ošlejšková, Pašková - Chlandová 4, Řezníčková 1, Bajerová 4, Žáčková 1/1, Králová 2, Klevetová, Vaňková, Melecká 1, Hurychová 9/2, Grygarová 5, Kašpárková.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Poruba: Steffek - Mihačová 1, Vavříková 1, Pučová 3, Válová 1/1, Desortová 4, Pavlíková 2, Dvořáková, Korduliaková 5, Kiršnerová 2, Piatková, Hořínková 1.

Trenér: Roman TICHÝ

Olomoucké starší dorostenky si opět zahrají o mistrovský titul. V posledním kole dlouhodobé soutěže ustály tlak, který na ně vytvořilo dlouho se vlekoucí projednávání odvolání proti kontumaci výsledku zápasu Poruba – Zlín a konečný verdikt, který padl jen několik hodin před posledním kolem a jehož výsledek nečekaně kontumaci zrušil a rozhodl tedy o tom, že Olomoučanky musí poslední utkání vyhrát. To se nakonec podařilo, a i když hra domácího celku nebyla tentokrát až tak oslnivá, držel po celý zápas otěže vývoje utkání pevně ve svých rukách. Od prvních minut odolával domácí celek tlaku hostujících spojek, které využívaly každou možnost ke střelbě na domácí branku. V ní ale i tentokrát odolávala spršce střel Dáša Beranová, která jen v prvním poločase zaznamenala osm úspěšných zákroků. 

Do poloviny prvního poločasu byl výsledek utkání vyrovnaný, poté se podařilo domácím hráčkám pěti brankami v rozmezí pěti minut odskočit na 9:4, zejména zásluhou dvou přesných zakončení z levého křídla v podání Bajerové a s velkou chutí hrající Hurychové. Do konce poločasu Hanačky soustředěnou hrou navýšily své vedení na osmibrankový rozdíl až na poločasový stav 14:6. Hned od prvních minut po změně stran se podařilo dvěma přesnými trefami Hurychové z dálky navýšit na desetibrankový rozdíl, ale vinou několika nedůrazných zákroků v obraně a zásluhou přesných zásahů střelecky disponované Korduliakové, stáhla Poruba rozdíl opět na rozdíl pěti branek. V tu dobu také musela po třetím vyloučení opustit hřiště do té doby opora domácí obrany Klevetová a na celistvosti hry obrany to bylo znát. Domácí děvčata vyšla trochu z rytmu, soupeři se podařilo v závěru utkání dokonce snížit na rozdíl čtyř branek, v závěru si ale své vedení pohlídaly a výsledkem byla sedmibranková výhra.

 Obraz hry utkání, poznamenalo místy dost nervozity a zejména ze strany hostí několik tvrdých zákroků až za hranicí únosnosti, za které byly hráčky po zásluze rozhodčími vylučovány. Zejména Pavlíková nasbírala tři vyloučení ještě v prvním poločase a ve 27. minutě musela hřiště opustit. Počet 13 vyloučených hráček je číslo na dorostenecké utkání nebývale vysoký a podílela se na tom nakonec obě družstva, domácí pěti a hosté dokonce 8 dvouminutovými tresty. Dalším průvodním jevem utkání byly problémy se zakončováním akcí a důrazem při střelbě. Zejména domácí křídla se předbíhala v zahazování vyložených šancí, kterých jsme jim napočítali z brejků a z prostoru křídla 9, hostující družstvo pak často střílelo vedle branky, nebo do tyčí, včetně dvou sedmimetrových hodů.

V krátkém hodnocení výkonů jednotlivých hráček jer třeba konstatovat u brankařky Beranové, po výborném prvním poločase, měla přece jen v některých fázích po změně stran svou úspěšnost nižší, zejména v prvních deseti minutách a na rozhraní poslední desetiminutovky. Nejúspěšnější hráčkou a střelkyní domácích byla Markéta Hurychová, hrající s velkou chutí a nasazením. Z ostatních spojek se střelecky prosadila pouze v závěru utkání Bajerová, která se ale prosazovala také při hře na křídle, Žáčková zaznamenala několik úspěšných brankových asistencí. Střelecky se trochu trápila Melecká, zastala však opět několik úspěšných obranných zákroků,  škoda jejího zranění v závěru utkání. Citelně chyběla Kašpárková, kterou trenér šetřil po zranění způsobeném před týdnem ve Velkém Meziříčí. Sřelecky naprázdno vyšli tentokrát oba pivoti, Klevetová odvedla černou práci v obraně, byla však třikrát přísně vyloučena a po deseti minutách druhého poločasu musela ze hřiště odejít, Vaňková ji však zcela nenahradila. Kapitolou sama pro sebe byla křídla, která se dostávala do střeleckých pozic, jejich úspěšnost však byla poměrně nízká.           

V družstvu hostí podala výborný výkon v brance Nikola Steffek, která zaznamenala 15 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíc dařilo Korduliakové a Desortové na spojkách