English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > O víkendu skončí české play-off i play-out

O víkendu skončí české play-off i play-out 19.05.2016 10:54:44 - autor: , přečteno 1059x


Před týdnem skončily všechny dlouhodobé soutěže v ženských kategoriích - které jsou řízeny ČSH, zbývá dohrát několik odložených zápasů a vše směřuje k tomu, že se může vše připravovat ke startu nového ročníku soutěží. Své boje o medaile ještě budou dva týdny probíhat v dorosteneckých kategoriích. Úplný konec ale s určitostí zaznamená o víkendu nejvyšší soutěž žen, bude znám mistr republiky i držitelé cenných kovů, skončí z=tak hádanka, kdo z interligy sestoupí.

V pražském Edenu se rozhodne o českém mistru v ženské házené, když k tomu, aby skončilo tříleté kralování pro Baník Most, má z prvního finálového zápasu před týdnem lépe nakročeno Slavia Praha, která vede nad úřadujícím českým mistrem 1:0 na zápasy, když dokázala v Mostě vyhrát 22:28. Také k bronzu má blíže vítěz prvního utkání mezi poraženými semifinalisty, když Sokol Poruba bez problémů porazila HC Zlín na jeho hřišti 14:24 a očekává se, že sérii ukončí už v sobotním zápase v Ostravě. Zajímavá zápletka se odehrává ve slovenském souboji o titul. Suveréna dlouhodobé soutěže WHIL Iuventu Michalovce zaskočila ve druhém zápase série hrané na tři vítězná utkání na Zemplíně - Šaľa, která v neděli v Michalovcích vyhrála 23:26, vyrovnala sérii na 1:1 a bude o víkendu chtít Iuventu porazit také ve své hale a ukončit jejich sérii pěti titulů v řadě. Naopak slovenský souboj o bronz se vyvíjí jednoznačně v režii Partizánskeho, který oba své zápasy v domácím prostředí nad Prešovem vyhrálo, vede v sérii 2:0 na zápasy, odjíždí na Šariš s cílem proměnit hned první mečbol a ukončit sérii už v sobotu. 

Česká družstva interligy, která se neprobojovala do play-off startují v play-out, ze kterého by měl vzejít tým, na který zbude Černý Petr a bude se muset se soutěží rozloučit. V semifinále utekla z této hrozby dvě moravská družstva, která byla v dlouhodobé části postavena z této čtveřice nejlépe, tedy Olomouc a Veselí, která se utkávají v souboji o celkově páté místo mezi českými družstvy, o udržení svádějí lítý souboj celky Plzně a Sokola Písek. V sérii dvou moravských družstev vyhrály ve Veselí Hanačky 29:32 a udělala tím první důležitý krok k obsazení celkově pátého místa a mají před sebou v sobotu první mečbol. O udržení mezi elitou je na tom naopak lépe poslední celek dlouhodobé soutěže Sokol Písek, který doma porazil poprvé v sezoně Západočešky z Plzně 24:21. V západočeské metropoli však nemusí vše skončit hned v sobotu, vyrovnanost obou soupeřů je veliká a překvapení nejsou vyloučena.


Představme si tedy časový program závěrečných zápasů:


Play-off ČR o titul:
DHC Slavia Praha - DHK Baník Most - sobota 21. 05. i neděle 22.05.v 19:30 hod.
Stav série 1:0 pro Slavii.

Play-off ČR o bronz:
DHC Sokol Poruba - HC Zlín - sobota 21.05. i neděle 22. 05. V 8:00 hod.
Stav seie 1:0 pro Porubu

Play-out o 5. místo:
DHK ZORA Olomouc - SHK Veselí n.M. - sobota 17:30 hod., neděle v 10:30 hod.
Stav série 1:0 pro Olomouc

Play-out o udržení:
HC Plzeň - Sokol Písek - sobota 21. 05. i neděle 22. 05. ve 13:30hod.
Stav série 0:1 pro Písek

Play-off SR o tirul:
HK Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce - sobota 21. 05. i neděle 22. 05. v 18:00 hod.
Stav série 1:1

Pla-off SR o bronz:
Bemaco Prešov - HK Slávia Partizánske - sobota 21.05 v 17:30 hd., neděle 22.05. v 10:30 hod.
Stav série 0:2 pro Partizánske