English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Po poločase série o mistrovský titul na dvě utkání vedou Hanačky

Po poločase série o mistrovský titul na dvě utkání vedou Hanačky 23.05.2016 05:22:30 - autor: , přečteno 1660x


Sokol Písek - DHK ZORA Olomouc 30:33 (17:16)
Průběh utkání: 01, 1:2, 3:2, 4:5, 6:8, 7:11, 10:14, 16:14, 17:16 - 17:17, 21:17, 21:23, 23:26, 24:27, 26:29, 28:30, 29:32, 30:33.

Rozhodčí: Mošna, Kozler 145 diváků 7 m hody: 6/4 - 3/3 vyloučení: 3 - 5

Sestavy a branky:
Písek: Preslová, Kotalíková - Svobodová 8/1, Jakubovičová 3, Kovářová 13/4, Karetová 3, Hachová, Vadlejchová, Merglová 1, Bicanová 2, A. Velková, Vavřincová, K. Velková.

Trenér: Miroslav BAUMRUK

Olomouc: Beranová, Ošlejšková, Pašková - Chlandová 6, Řezníčková 2, Bajerová 1, Žáčková, Králová, Klevetová, Vaňková, Hurychová 9/3, Gazdíková, Grygarová 10, Kašpárková 5.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Studenou sprchu připravily olomoucké starší dorostenky početnému domácímu publiku v nedělním večeru v písecké Obloukovce, když si vyšláply na domácí favoritky a připravily jim první porážku v sezoně, ve chvíli, kdy už jim nic nebránilo v tom, aby si v domácím prostředí vypracovaly dostatečný náskok k tomu, aby usedly na domácí trůn. Optimismus domácích byl zcela oprávněný, vždyť Jihočeské dorostenky vyběhly na palubovku v plné síle, se  všemi svými interligovými hvězdami a hvězdičkami, v čele se Sárou Kovářovou – klenotem, který se nerodí každý rok. Vždyť písecká levoruká snajperka měla před sobotním zápasem v letošní sezoně na svém kontě odehráno 44 utkání, mimo reprezentačních startů, v nichž nastřílela 361 branek, což ji řadí nejen do čela nejlepších střelkyň dorostenecké soutěže, ale na druhé místo mezi elitními interligovými střelkyněmi žen, kde se trefila celkem 188 krát. Další vyhlášenou interligovou střelkyní je ještě o pár centimetrů vyšší Magdalena Svobodová, autorka 74 interligových  gólů. Interligové zkušenosti mají i dvě další hráčky Karetová a Merglová i obě brankařky Preslová a Kotalíková.  

Proti tomuto hvězdnému souboru se postavily Hanačky, které sice neoplývají sestavou plnou špičkových házenkářek, v sestavě byla jediná hráčka z interligového kádru Zory – Markéta Hurychová a dalších třináct děvčat, která přijela odhodlána ukázat co v nich je a že  bojovnost, nasazení a víra ve vlastní síly jim není cizí. Základním stavebním kamenem soustředěného výkonu Olomoučanek byl spolehlivý výkon Dáši Beranové v brance, která si nic nezadala se svými zkušenějšími domácím brankařkami ověnčenými interligovými boji a jejích 18 úspěšných zákroků bylo základem úspěšné hry dorostenek Zory 

Utkání samotné bylo střetnutím dvou různých herních preferencí. Zatímco domácí produkovaly zejména silový způsob hry založený na perfektní střelbě svých kvalitních spojek Kovářové a Svobodové, které ale také předvedly několik výborných přihrávek na pivota – Jakubovičovou, hostující družstvo je vyznavačem techničtějšího a pestřejšího pojetí hry i když několik hráček, zejména Hurychová, Řezníčková, nebo Bajerová umí také zahrozit střelbou z dálky. Hlavní devízou Hanaček je však rychlost, v tomto pojetí zejména hra křídel Grygarové a Chlandové a variabilita Kašpárkové, všechny tyto hráčky si řekly hlasitě o zařazení do interligového kádru družstva z Hané

První čtvrtina utkání byla vzácně vyrovnaná, obě družstva se několikrát vystřídala ve vedení, první – tříbranková šňůra se podařila hostujícímu družstvu, které uteklo soupeři na čtyřbrankový rozdíl 7:11, na začátku poslední desetiminutovky prvního poločasu. Závěr první půle však patřil domácím, kterým se podařilo nastřílet šest branek v řadě a otočily tak stav z 10:14 na 16: 14 a poločas skončil těsným vedením domácích. Po změně stran, zaznamenalo domácí družstvo další sérii branek a opět navýšilo své vedení na 21:17 Rozhodující úder však domácím zasadily Hanačky v rozmezí mezi 8. – 14. minutou druhého poločasu, kdy série šesti branek v řadě znamenala obrat ve vývoji a hostující družstvo  si vytvořilo náskok, který si prakticky pohlídalo až do konce utkání. 

Utkání hostujícího družstva bylo zasloužené, na domácích střelkyních se v závěru utkání jakoby začala přece jen projevovat únava z fyzicky náročného způsobu boje. V žádném případě ale není možné duel považovat za rozhodnutý. Odveta v Olomouci v neděli bude nejméně tak náročná jako střetnutí v jižních Čechách, ani v náznacích se nedá očekávat, že by soupeř přijel na Hanou a utkání odehrál odevzdaně. Naopak je nutno očekávat vysoké nasazení od obou soupeřů, Písečanky určitě nebudou chtít opustit roli favorita a pokusit se vývoj série zvrátit.

O největších oporách hostujícího družstva v prvním utkání jsme se už zmínili. Pochvalu však zaslouží všechny hráčky, velkou porci práce odvedla nenápadnou hrou Klevetová, trochu méně než obvykle se prosazovala  Žáčková, hrající však od prvního poločasu s hrozbou třetího vyloučení. Své spoluhráčky na hrací ploše podporovaly hlasitým povzbuzováním  ostatní hráčky družstva, které se tentokrát na hřiště v takovém časovém prostoru nedostaly.