English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Strarší dorky Zory opět zlaté - už po čtvrté

Strarší dorky Zory opět zlaté - už po čtvrté 29.05.2016 22:51:09 - autor: , přečteno 1467x

DHK ZORA Olomouc - Sokol Písek 33:30 (18:13)


Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:3, 7:4, 11:6, 13:8, 17:10, 18:13 - 19:16, 20:18., 25:20, 28:22, 30:26, 31:27, 32:30, 33:30.

Rozhodčí: Hanák, Pavlíček       186 diváků         7 m hody: 5/5 - 2/1               vyloučení: 4 - 2

Sestavy a branky:
Olomouc:
Beranová, Ošlejšková, Pašková - Chlandová 6, Řezníčková, Bajerová 5, Žáčková 3/1, Králová 1, Klevetová 3, Vaňková, Hurychová 9/4, Pšenicová, Grygarová 2, Kašpárková 4.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Písek: Preslová, Kotalíková, Svobodová 10/81, Jakubovičová 3, Kuntová, Kovářová 13, Karet ová 1, Hachová 1, Merglová 1, Bicanová 1, A. Velková, Vavřincová, K. Velková.

Trenér: Miroslav BAUMRUK

Starší dorostenky Zory to dokázaly !!! Porazily svého velkého Jihočeského soupeře  také v domácím prostředí, shodou okolností úplně sejným brankovým poměrem jako před týdnem v písecké Obloukovce a staly se již počtvrté v této kategorii v řadě Českými mistryněmi. Tentokrát měly vývoj zápasu pevně ve svých rukách, do vedení pustily soupeřky jen v prvních minutách 1:2 a pak už jen navyšovaly své vedení, které bylo místy až sedmibrankové, což se dařilo zejména v závěru prvního poločasu, kdy vedly postupně 16:9 a 17:10. Také po změně stran plně kontrolovaly vývoj zápasu a udržovaly si většinou čtyř až šestibrankové vedení. Musely se ale stále mít na pozoru, v některých fázích utkání se podařilo soupeři zahrozit a snížit dokonce na rozdíl až tří branek, na příklad v 39. minutě 21:18, nebo o pár minut později 23:20. Až v samotném závěru utkání, kdy už narůstala únava a klesalo soustředění domácích děvčat, snížil houževnatý soupeř na rozdíl dvou branek, třemi posledními brankami v řadě však Monika Bajerová pomohla svému týmu udržet vítězství i v odvetě.

 Také ve druhém utkání série sepotvrdilo to, o čem jsme hovořili po hodnocení píseckého duelu, že Jihočešky jsou družstvem jen dvou mimořádně střelecky disponovaných hráček – Sáry Kovářové a Magdaleny Svobodové, které dohromady nastřílely 23 branek, ostatní hráčky družstva jen paběrkovaly, pouze na začátku utkání se třikrát prosadila z místa pivota Jakubovičová, opět ale po přihrávkách od zmiňovaných kanonýrek. V odvetném zápase neměly svůj den obě brankařky hostujícího celku, interligové Preslová a Kotalíková, které se několikrát v brance během utkání prostřídaly.    

 Domácí družstvo si bylo po celé utkání plně vědomo nebezpečí, které od obou píseckých protagonistek pro domácí branku hrozí, proto hrály s obrovským soustředěním a nasazením, bojovaly do posledního dechu a snažily se zejména eliminovat nejlepší střelkyně soupeře, které měly naštěstí zejména na začátku utkání dost vychýlenou mušku a netrefovaly se za záda Beranové jako v prvním utkání. I proto neměla Dáša tolik úspěšných zákroků jako před týdnem, vyznamenala se však při likvidaci sedmičky z levačky Kovářové v polovině prvního poločasu. Deset minut po změně stran vystřídala Beranovou v brance na sedmimetrový hod Míša Ošlejšková, sedmičku sice nechytila, ale v dalších minutách předvedla několik famózních zákroků a do konce utkání jich zaznamenala celkem osm, často i od obou střeleckých opor Písku.

 Koncepce domácího družstva s využíváním hry obou křídel se poněkud narušila už po dvanácti minutách hry, kdy se bolestivě zranila Grygarová, Katka Králová ji v plné míře přes veškerou snahu nenahradila. Naopak svůj vysoký standard předvedla na druhém křídle Míša Chlandová. Ze spojek byla pro branku soupeře nejnebezpečnější opět Hurychová, tentokrát ji úspěšně doplnily i další, zejména Bajerová a Žáčková s Kašpárkovou. Střelecky se trápí stále Řezníčková, která si ale ani střelecké šance nevytváří. Velký zápas odehrála Markéta Klevetová, asi největší bojovník na hřišti, která se nebála vlétnout v obraně do největší mely, prosadila se také třikrát při zakončení z prostoru pivota.

 Celkově lze hodnotit  výkon domácího družstva více jako bojovný, děvčata také předvedla řadu líbivých, ale také úspěšných akcí, často odměněných potleskem slušně zaplněné tribuny, která si nikterak nezadala s některými návštěvami interligových zápasů žen  a příznivci odměnili děvčata i při závěrečném slavnostním předávání zlatých medailí a poháru pro mistra České republiky, z rukou zástupce ČSH Stanislava Svobody.