English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Slovenské dorostenky ovládly Česko-slovenský pohár

Slovenské dorostenky ovládly Česko-slovenský pohár 06.06.2016 10:54:30 - autor: , přečteno 1577x


Čtvrtý ročník česko - slovenského měření sil dorosteneckých družstev dívek v Michalovcích ovládly v obou kategoriích slovenští účastníci. Zejména oba vítězové - ve starších HK AS Trenčín a v mladších domácí Iuventa Michalovce předvedla v plné kráse moderní pojetí házené, které Slovenky produkovaly ve všech utkáních a uštědřily tak český týmům tvrdou lekci. Na obou těchto týmech, ale i na družstvu mladších dorostenek UDHK Nitra bylo na první pohled zřejmé, že se na Slovensku s mládeží pracuje na profesionální bázi, děvčata jsou vedena profesionálními trenéry, mají zajištěn vysoký objem přípravy s využíváním nejmodernějších progresivních prvků, Rychlost, kreativita, technické zvládání herních prvků, ale také tvrdost v osobních soubojích i rasance střelby a v neposlední řadě fyzická vyspělost a výběr hráček podle fyzických a pohybových předpokladů je na potřebné úrovni odpovídající věkovým kategoriím. Je prostě zřejmé, že na Slovensku pracují zejména sportovní centra, která ve všech třech jmenovaných družstvech fungují bezvadně a dá se předpokládat, že rozdíl v herních kvalitách mezi slovenskými a českými družstvy se bude dále prohlubovat, což turnaj naznačil. Asi by bylo užitečné, aby se příslušní odpovědní funkcionáři na Českém svazu nebáli konsultovat se svými slovenskými kolegy, jaké modely v práci s talentovanou mládeží zvolili a jak výběr talentů a práce s nimi na Slovensku funguje. Rozdíl byl tentokrát opravdu markantní, pomineme-li některé další příčiny, které k tomuto stavu za poslední dva roky a zejména v některých utkáních přímo v Michalovcích vedly.

Výsledkově si byly oba turnaje hodně podobné. V obou dominovala vítězná družstva, která prošla turnajem bez porážky, zbývající trojice týmů pak ve vzájemných zápasech ztrácela body, takže všechna skončila se dvěma získanými body a rozhodovaly pouze brankové rozdíly ze vzájemných utkání. V kategorii starších dorostenek sehrálo vítězné družstvo Trenčína vyrovnaný zápas jen se slovenským družstvem MTH Bytča, s oběma českými zástupci, Olomoucí a Pískem vyhrálo devítibrankovými rozdíly, i když naše děvčata vlivem zranění několika hráček v průběhu utkání dohrála zápas s hráčkami z lavičky a na výši výsledku, který se do konečného pořadí trojice dvoubodových nezapočítával - rezignovaly. Ještě kurióznější bylo konečné pořadí u mladších dorostenek, kde Iuventa vyhrála bez problémů všechna utkání, s českým mistrem Plzní dokonce rozdílem 15 branek, Zbývající trojice ve vzájemných utkáních dosáhla výsledků rozdílem 3 branek, takže v konečném pořadí měla všechna stejný rozdíl branek a o pořadí na 2. - 4. místě rozhodoval věší počet vstřelených branek, který nakonec určil konečné pořadí. K výbornému výsledku se dopracovaly Ivančice, které dokázaly porazit slovenský celek Nitry 36:33 a zaslouženě si odvezly pohár za třetí místo.

Pokud jde o vystoupení našeho družstva na turnaji, bylo asi poznamenáno prvním zápasem, ve kterém se během dvou týdnů střetl potřetí - se Sokolem Písek, ale po velkém boji v dramatickém zápase svému soupeři o jedinou branku podlehl, když excelentní střelkyně Sára Kovářová nám nastřílela sama 18 branek (v dalším zápase v sobotu proti slovenskému mistru Bytči dala dokonce 19 gólů). Svůj nejlepší den neměly obě naše brankařky, které do zápasu nastoupily, ,když Beranová měla za dvacet minut prvního poločasu jen 3 úspěšné zákroky a Ošlejšková do konce utkání celkem 8. Nejvíc se dařilo střelecky Hurychové, která nastřílela 13 branek. V sobotním utkání pokračovalo brankařské trápení, tentokrát Beranové a Paškové, které dohromady zaznamenaly v celém utkání jen 8 zákroků a to bylo na výborného soupeře málo. V průběhu utkání se postupně zranilo bllestivě několik hráček ( Hurychová, Řezníčková, Kašpárková, Grygarová) a za brankového stavu v poločase (16:11) se zcela správně rozhodlo dát v druhé půlce více prostoru hráčkám z lavičky, včetně dvou mladších dorostenek, které se v premiéře mezi staršími neztratily a dokázaly s favoritem více méně držet krok. Jak důležité a prozíravé bylo si pošetřit síly na poslední střetnutí proti slovenskému mistru MTH Bytča se ukázala zejména v druhém poločase utkání, kdy Slovenkám evidentně začaly docházet síly a naše družstvo poté, kdy v poločase prohrávalo šestibrankovým rozdílem 11:17, když v brance hostí zářila zkušená Soňa Furgaláková, dokázalo nesmírnou bojovností a nasazením výsledek zvrátit a v dramatické koncovce vybojovat alespoň bronzový stupínek. Ke zvratu došlo hlavně poté, co se do branky postavila Míša Ošlejšková, která dosáhla cca 40 % úspěšnosti. Střelecky se prosadily opět Hurychová s 12 trefami, k ní se přidaly také obvyklé opory Kašpárková, Chlandová a Grygarová.

Výsledky a sestavy zápasů DHK ZORA Olomouc

Sokol Písek - DHK ZORA Olomouc 33:32 (16:14)
Rozhodčí:, Budzák, Záhradník (oba SR)     100 diváků      7 m hody: 4/4 - 8/6      vyloučení: 4 - 1

Sokol Písek: Preslová, Ouředníková - Jakubovičová 4, Kovářová 18/4, Karetová 3, Hachová, Merglová 1, Bicanová 3, A. Velková 2, Vavřincová 2, K. Velková.

Trenér: Miroslav BAUMRUK

DHK ZORA Olomouc: Beranová, Pašková, Ošlejšková - Chlandová 2, Řerzníčková 2, Bajerová 1, Žáčková 5/1, Králová 1, Klevetová 4, Vaňková, Melecká, Hurychová 13/5, Gazdíková, Grygarová 2, Kašpárková 2, Pšenicová.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

 


HK AS Štart Trenčín - DHK ZORA Olomouc 32:21 (16:11)
Rozhodčí: Balogh, Novák (oba SR)      100 diváků       7 m hody: 5/5 - 3/2         vyloučení: 2 - 3

HK Trenčín: Opatová, ,Polláková, Hanzalíková - Takáčová 1, Minarechová 2/1, Jašková 2, Matejíková 1, Zemanovičová 6, Ušiaková, Rajnohová 10/2, Kostelná 5/3, Mesarošová 1, Nejedlíková 1, Nosická 1, Marcineková 2.

Trenérka: Zdena RAJNOHOVÁ

Zora Olomouc: Beranová, Pašková, Ošlejšková - Chlandová 4 Řezníčková, Bajerová 2, Žáčková, Králová, Klevetová 2, Vaňková, Melecká, Hurychová 2, Gazdíková 1/1, Grygarová 4, Kašpárková 3, Pšenicová 3/1.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

DHK ZORA Olomouc - MHK Bytča 28:27 (11:17)
Rozhodčí: Budzák, Záhradník (oba SR)      200 diváků       7 m hody: 4/4 - 5/3      vyloučení: 8 - 4.

Zora Olomouc: Beranová, Pašková, Ošlejšková - Chlandová 5 Řezníčková 1, Bajerová, Žáčková 1, Králová, Klevetová, Vaňková, Melecká, Hurychová 12/4, Gazdíková, Grygarová 4, Kašpárková 5, Pšenicová.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

MTH Bytča : Furgaláková - Hrtánková, Haňová, Bajzová 4, Kmošenová, A. Záhumenská 3, Bačíkovská 4, Hriceňáková, Hornáková, illíková 1, Pastorková 7/2, R. Záhumenská 2, Hanulíková 6/1, Molíková.

Trenér: Michal HRADIL

Přehled všech utkání:
MHK Bytče HK AS Štart Trenčín 27:30 (13:16)
Sokol Písek - DHK ZORA Olomouc 33:32 (16:14)
MTH Bytča - Sokol Písek 30:26 (14:15)
HK AS Štart Trenčín - DHK ZORA Olomouc 32:21 (16:11¨)
HK AS Štart Trenčín - Sokol Písek 37:26 (17:12)
DHK ZORA Olomouc - MHK Bytča 28:27 (11:17)

 

KONEČNÉ POŘADÍ:

1

HK AS Štart Trenčín

3

3

0

0

99:74

6

2

MHK Bytča

3

1

0

2

84:84

2

3

DHK ZORA Olomouc

3

1

0

2

81:92

2

4

Sokol Psek

3

1

0

2

84:99

2