English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Ohlédnutí za sezonou starších dorostenek Zory

Ohlédnutí za sezonou starších dorostenek Zory 14.06.2016 09:19:06 - autor: , přečteno 1585x


Kralování starších dorostenek házené olomoucké Zory ještě neskončilo. Svěřenkyně trenéra Lubomíra Krejčíře přidaly před několika dny svůj další titul, v pořadí už čtvrtý v řadě a staly se tak neomezenými vládkyněmi své věkové kategorie. I když se jim před sezonou moc šancí nedávalo, protože do žen odešla hned devítka děvčat ze základní sestavy uplynulé sezony (Trumpešová, Tereza a Vendula Fryčákovy, Míšová, Kratochvílová, Zimová, Sklenářová, Doleželová a Večeřová) a k šestici děvčat ročníku narození 1997, které v družstvu pokračovaly, bylo přidáno několik děvčat z mladších dorostenek a začalo se tvořit prakticky úplně nové družstvo. Celou sezonu se družstvo potýkalo s ne příliš širokým hráčským kádrem, kterému však nechybělo odhodlání něčeho dosáhnout a s hlavní devízou, kterou byla pracovitost a snaha rychle se naučit házenkářskému umění.

Celou sezonu prošlo družstvo s jedinou porážkou v mistrovských bojích (na podzim ve Zlíně), když největšími soupeřkami v lize skupiny východ byla družstva interligových klubů Zlína a Poruby. Už prvenství v základní skupině byla velkou výhrou, odměnou byl postup do souboje o titul proti vítězkám skupiny západ - dorostenkám dalšího interligového klubu Sokola Písek. Ani k tomuto duelu nenastupovaly Hanačky v roli favoritek, soupeř toužil po 13 letech opět po titulu, byl naplněn sebevědomím, snahou bylo za každou cenu ukončit kralování Olomoučanek. K Jihočeskému optimismu opravňovalo složení hráčského kádru, v němž se představila celkem šestice děvčata hrajících pravidelně interligovou soutěž v družstvu žen, v čele s druhou nejlepší střelkyni interligy Sárou Kovářovou, která měla před finálovými zápasy na svém kontě skoro 400 vstřelených branek v soutěžích interligy a starších dorostenek.

Olomoucké dorostenky se však nezalekly hvězdné sestavy Písku a v obou utkáních, jak na půdě soupeře, tak i v odvetě ve vlastní hale vyhrály shodně 33:30 a opět si pověsily na krk zlaté medaile mistryň České republiky.

Bezprostředně po zisku mistrovského titulu odjely starší dorostenky do Michalovců, kde obhajovaly trojnásobný zisk Česko-slovenského poháru z minulých tří sezon. I přes úvodní jednobrankovou porážku 33:32 od Sokola Písek, který prahl po odvetě, udržely Olomoučanky pozici nejlepšího českého družstva sezony a obsadily za oběma slovenskými družstvy třetí místo v Česko-slovenském poháru.

Uplynulá sezona byla poslední v kategorii starších dorostenek pro hráčky Beranovou, Hurychovou, Kašpárkovou, Chlandovou, Grygarovou a Klevetovou, které odcházejí do žen, některé z nich se pokusí probojovat do ínterligové sestavy, případně budou hrát v B družstvu žen v 1. lize. Přejeme jim v další kariéře hodně sportovních úspěchů. Ostatní děvčata ročníku 1998 (obě brankařky Pašková a Ošlejšková a hráčky Řezníčková, Žáčková, Bajerová, Vaňková a Králová ale také Melecká by měly vytvořit základ opět nového družstva starších dorostenek pro příští sezonu, doplnit by je měla děvčata z mladších dorostenek - brankařka Hašlarová, Glogarová, Gazdíková a Mejtská, možná i několik dalších hráček z ročníku 2000, doplněné Pšenicovou, Ulrychovou a Juřičkovou ze Zubří a pravděpodobně i Vavrouškovou a Olšovou z Ivančic.

V družstvu se v uplynulé sezoně objevilo 16 hráček, z toho pro dvě mladší dorostenky Pšenicovou a Gazdíkovou byla účast v družstvu pouze epizodní, nastoupily každá v jednom utkání ve finále proti Písku. Trojice brankařek se do sestavy dostala ve všech 18 mistrovských zápasech, největší vytížení pak měla nestarší a nezkušenější z nich Dáša Beranová. Z hráček v poli odehrálo všech 18 zápasů 7 děvčat - Chlandová, Řezníčková, Bajerová, Žáčková, Králová, Klevetová a Vaňková, jedinou absenci měla Kašpárkvá, v 16 utkáních nastoupila Grygarová, 16 krát Melecká, 11 zápasů odehrála Hurychová.

Nejvíc branek ve všech utkáních včetně Česko-slovenského poháru zaznamenala Hurychová 108, dále Chlandová 98, Kašpárková 90, Grygarová 88 atd.

Nejlepší střelkyně obou skupin starších dorostenek:
1. Kovářová Sára (Písek) 184 branek
2. Polášková Silvie (Bohunice) 161
3. Roštejnská Dominika (Ml. Boleslav) 102
4. Novotná Natálie (Kobylisy) 101
5. Cepníková Tereza (HC Plzeň) 98
6. Kalinová Nikola (Hodonín) 97
7. Svobodová Magdalena (Písek) 93
8. Janečková Denisa (Vel.Meziříčí) 92
9. Klégrová Klára (Slavia) 91
10. Koudelová Eliška (Vel.Meziříčí) 90

 

13. Chlandová Michaela (Olomouc) 87
15. Hurychová Markéta Olomouc) 81
16. Kašpárková Magda (Olomouc) 80
17. Grygarová Gabriela (Olomouc) 78
30. Bajerová Monika (Olomouc) 58
49. Melecká Linda (Olomouc) 50
50. Žáčková Karolína (Olomouc 50
59. Králová Kateřina (Olomouc) 42
81. Řezníčková Diana (Olomouc ) 33
84. Klevetová Markéta (Olomouc) 33
96. Vaňková Barbora (Olomouc) 27