English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > První změny dresů v interligových týmech

První změny dresů v interligových týmech 16.06.2016 14:41:00 - autor: , přečteno 2126x


Přesně týden poté, kdy byl rozlosován jubilejní 25. ročník interligové soutěže žen WHIL, se na internetových stránkách začínají objevovat první informace o změnách v hráčských kádrech některých klubů, první změna je však na světě i na postu trenérském. Pětiletku svého působení u družstva Sokola Poruba, s nímž získal i mistrovských titul, končí slovenský trenér Jan Beňadík ve službách Sokola Poruba. Vedení klubu s ním ukončilo spolupráci a hledá za něho nástupce. Z družstva Poruby odcházejí také dvě hráčky. Po ročním působení v dresu Sokolek odchází do francouzské 2. Ligy Helena Ryšánková, do mateřského Zlína se po roce vrací Andrea Očadlíková.

Domovský Sokol Písek opouštějí podle očekávání také dvě odchovankyně Jihočeské házené, s interligovými zkušenostmi, druhá nejúspěšnější kanonýrka interligy žen Sára Kovářová (1999) posílí mistrovský Baník Most, její spoluhráčka Magdalena Svobodová (1997) zamířila do Prahy, kde bude hrát v dresu pražské Slavie. Obě protagonistky hrály v minulých týdnech v družstvu Sokola Písek o titul proti olomouckým starším dorostenkám a ani jejich účast v týmu nepomohla Jihočeškám k zisku mistrovského titulu, který tak zůstal po čtvrté v řadě na Hané.

Změny jsou na pořadu dne i v mistrovské Iuventě Michalovce. Mateřskou pauzu čeká nejlepší střelkyně týmu Tatiana Tregubová - Fiľková, odejít by měla i brankařka Gubíková. Po vleklém zranění se do družstva vrací spojka Marianna Rebičová, Iuventa má zájem z úspěšného hostování ve Veselí stáhnout svou hráčku Olšovskou ta však bydlí nedaleko česko - moravských hranicí a v Bratislavě studuje, má tedy zájem hrát v blízkosti svého bydliště a školy. Zatím jedinou zahraniční posilou je 27 letá spojka - Chorvatka Slavica Schuster.

Ze Slavie odchází do německé bundesligy reprezentantka Veronika Malá. Mistrovský Most hlásí několik úbytků, s kariérou končí ze zdravotních důvodů Slovenka Iveta Mičiníková, na studia do Anglie odchází brankařka Smolová a konec kariery ohlásila také Karin Schererová. Novými hráčkami budou tři levoruké juniorské reprezentantky, již jmenovaná Sára Kovářová z Písku, olomoucký pivot Adriana Míšová a plzeňské křídlo Tereza Eksteinová.

Další změny v hráčských kádrech a další informace z interligových klubů Vám budeme průběžně přinášet.