English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Olomoucké dorostenky přivezly z Italie dva poháry

Olomoucké dorostenky přivezly z Italie dva poháry 01.07.2016 15:06:35 - autor: , přečteno 1532x


Dvě družstva dorostenek Zory Olomouc přijely včera z osmidenního zájezdu do italského přímořského střediska Gaety, ležícího zhruba na polovině cesty mezi Římem a Neapolí, kde se zúčastnily tradičního turnaje v házené. Protože se nesešla nijak velká konkurence, sehrály Hanačky mimo klasické sedmičkové házené, několik zápasů v plážové házené s místními dorostenci. Pro většinu děvčat to bylo první seznámení s touto atraktivní odnoží klasické házené a bylo vidět, jak si novou hru oblíbily, jak je baví, ale hlavně - jak měly jejich výkony prudce stoupající kvalitu. Zatím co zpočátku vyznívalo měření sil jasně ve prospěch domácích, po několika dnech už naopak vévodila děvčata, která byla svým protihráčům více než vyrovnanými soupeřkami.

Cesty do dějiště turnaje využila olomoucká výprava, v rámci povinné devítihodinové bezpečnostní přestávky řidičů autobusu, k prohlídkou hlavních pamětihodností věčného města, kterou si zejména děvčata i přes úmorné vedro hodně užívala.

Plážovka se hrála v krásném prostředí bezprostředně sousedícími se soukromou pláží jednoho ze sponzorů místního klubu, na které celá česká výprava trávila většinu svého volného času, koupáním v azurově modrém moři, pod slunečními paprsky, které po celou dobu pobytu vydatně měnily povrch mladých těl děvčat v slušivý bronzový odstín. Pro většinu děvčat, zejména těch z družstva starších dorostenek, která už budou hrát od příští sezony v družstvech dospělých, bal zájezd především odměnou za náročnou, ale úspěšnou sezonu, ověnčenou ziskem už čtvrtého titulu mistryň České republiky.

Vlastní turnaj dvou dívčích kategorii vyzněl jednoznačně výhrou Hanaček, které zde v podstatě vyučovaly a odvezly si z Italie dva krásné poháry. Starší dorostenky hrály v rámci turnaje dvě utkání, v nichž v obou případech vysoko vyhrály, v prvním utkání 26:11 ve druhém dokonce 33:13. Pro úplnost ještě sestava a branky družstva starších dorostenek:

V brance chytala spolehlivě Míša Ošlejšková - Magda Kašpárková13/2, Monika Bajerová 7, Katka Králová 4,Diana Řezná´íčková6/3, Bára Vaňková2, Markéta Klevetová 3, Gábina Grygarovoá 6/1, Michel Olšová a Bára Vyvroušková.
Poslední dvě děvčata v sestavě budou v družstvu startovat v příští sezoně na hostování z Ivančic a představily se ve velmi dobrém světle.

Družstvo vedl Lubomír Krejčíř se svým asistentem Vaškem Riedelem, fyzioterapeutickou činnost zabezpečoval Robin Palán, vedouím družstva pak byl Václav Dobeš.

Poznatky a výsledky ze hry mladších dorostenek doplníme po návratu trenérky Ilony Hapkové, která při zpáteční cestě z Galey vystoupila v Římě a odletěla na několik dnů pracovně v rámci poslání IHF do Konga.