English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Házenkářky Zory Olomouc zahajují novou sezonu

Házenkářky Zory Olomouc zahajují novou sezonu 25.07.2016 09:12:11 - autor: , přečteno 2137x

 

V sobotu 23. července zahájily přípravu na novou sezonu interligy, na jubilejní  15. ročník  soutěže WHIL  i družstvo DHK ZORA Olomouc. Hráčky pod vedením  stávajícího realizačního týmu, který u družstva pracoval i v minulé sezoně, v čele s hlavním trenérem Mgr. Janem Bělkou však před zahájením přípravy doznalo několik zajímavých  změn, těmi největšími je odchod dvojice brankařek Derzsiová (zanechala aktivní činnosti)  a Dederlová (přestup do rumunské ligy), zůstává tedy jen Rašková, kterou doplní z mistrovského celku starších dorostenek klubu Dáša Beranová a z Poruby přichází Sabina Bártová. Také další hráčky z dorostu – Kašpárková (ta ale nechce být plnohodnotně zařazena do A-týmu, chce se věnovat studiu a bude s družstvem po dohodě trénovat jen 2x týdně) a Chlandová se pokusí proniknout  do hráčského kádru. Tři hráčky ukončily z pracovních důvodů aktivní činnost - Jana Kalová, Michaela Ždánská a Lucie Dostálová. Jinak podstatnou informací je to, že v Olomouci zůstávají všechny ostatní hráčky stávajícího hráčského kolektivu, jedinou odcházející, je jak už jsme dříve avizovali, Adriana Míšová, která bude studovat ekonomickou VŠ v Praze a tak se vydala zkusit štěstí v mistrovském Baníku Most.

Novými tvářemi v družstvu vedle brankařky Bártové, budou   dvě slovenské juniorské reprezentantky,  184 cm vysoká spojka, Tatiana Gajdošíková (1996), která je odchovankyní klubu MHK Bytča a už  v ročníku 2014/15 hrála WHIL v dresu Veselí n. Mor. a ve 25 interligových zápasech tam zaznamenala 113 branek, minulou sezonu pak mimo družstva dorostenek Bytče (mistr SR), hrála i za družstvo žen Trenčína kterému pomohla k postupu do interligy. Tatiana v Olomouci bude studovat na UP. Tou druhou novou tváří pak bude spojka Denisa Krajčovičová (1997) z Partizánského, která bude u nás studovat tělesnou výchovu a v přechozích dvou letech už hrávala interligu v družstvu Slávie Partizánske.

Hráčský kádr interligového celku tedy bude  tvořit 21 hráček:

Brankařky: Lucie Rašková, Sabina Bártová a Dagmar Beranová

Spojky: Tereza Kubáčková, Anna Gebre Selassie, Kateřina Růžičková, Markéta Hurychová, Jarmila Trumpešová, Valentina Kapsová, Nikola Jansová, Ivana Salašová, Tatiana Gajdošíková, Denisa Krajčovičová a Magda Kašpárková

Křídla: Vendula Fryčáková, Tereza Fryčáková, Katarína Hvostaľová, Martina Salčáková a Michaela Chlandová

Pivoti: Lucie Severová a Klára Sovová

Trenérem družstva je Mgr. Jan Bělka, PhD  Post asistenta se řeší

Program přípravy družstva žen bude po prvních dvou dnech v Olomouci v areálu házené, pokračovat v tradiční destinaci střediska v Rapotíně, kde budou hráčky vstřebávat první část hrubé fyzické přípravy. Od dalšího týdne, tj. od pondělí 1. srpna bude příprava pokračovat v olomoucké hale, s využitím i okolních přírodních sportovišť. První větší herní zatížení čeká děvčata o víkendu 20. a 21. srpna v Šaľe, kde budou absolvovat tradiční turnaj a střetnou  se v něm s domácím celkem Dusla, dalším interligovým soupeřem Bemaco Prešov a maďarským Vácem. O týden později pak bude v sobotu a v neděli následovat domácí, už 58. ročník turnaje o Pohár míru za účasti litevského mistra Žalgiris Kaunas, polského celku Ekstra klasy MKS Olimpia Beskid Nowy Sącz, Slovanu  Duslo Šaľa a našeho družstva, kterému bude předcházet v pátek 26. 8. mezinárodní utkání s litevským mistrem Žalgiris Kaunas.

Domácí turnaj bude generálkou před zahájením interligové sezony, už v sobotu 3. září se Hanačky představí v hale trojnásobného úřadujícího českého mistra Baníku Most. V dalším kole budou mít volný los a v domácím prostředí se poprvé představí v sobotu 17. září, kdy budou mít za soupeře pro změnu několikanásobného úřadujícího slovenského mistra a vítěze WHIL Iuventu Michalovce – obhájce prvenství WHIL.