English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Dorostenky Zory v plné přípravě na novou sezonu.

Dorostenky Zory v plné přípravě na novou sezonu. 16.08.2016 14:09:21 - autor: vasek, přečteno 1406x

Úřadující české mistryně – házenkářské starší dorostenky Olomouc jsou už druhý týden v plné přípravě na novou sezonu. Zda to bude opět sezona završená medailemi a nejvyššími poctami, nebo se jim bude dařit poněkud méně, se uvidí až v květnu příštího roku, kdy budou svěřenkyně trenéra Lubomíra Krejčíře bilancovat celou sezonu. Náročná příprava začala týdenním soustředěním v tradiční destinaci, kterou už několik roků v řadě jsou sportoviště v Ústí nad Orlicí, kam zamířila třicítka dorostenek obou kategorií. Pro několik děvčat, zejména těch z ročníku narození 2001 to bylo první seznámení s tím, co je čeká ve vyšší kategorii, dosud byl vrcholem start v Žákovské lize. Některé z těch, které už mají zkušenosti z drilu přípravy, vyžadované ve špičkových týmech v celostátních soutěžích dorostenek, postoupily do vyšší kategorie – starších dorostenek, které je ještě o stupínek výš.

Tento týden pokračuje příprava už v samostatných skupinách starších a mladších dorostenek, v areálu DHK ZORA Olomouc a plně jsou využita jak sportovní hala, kde je ale bohužel provoz částečně omezen rekonstrukcí hlediště, spojenou s výstavbou nových šaten, tak i obě venkovní hřiště s umělým povrchem. Do sportovních činností jsou postupně zapojovány i házenkářské prvky, i když převážnou část v tomto týdnu budou mít ještě hlavně cvičení fyzické přípravy zaměřené na rychlost, vytrvalost obratnost atd. Herní náplň budou mít tréninky hlavně v dalších týdnech, starší dorostenky budou tak jako v minulých letech především hrávat s prvoligovým B družstvem žen, generálkou by měl být velmi silně obsazený turnaj v domácím prostředí v sobotu a neděli 3. a 4.září. Na něm se domácí děvčata střetnou postupně se svými vrstevnicemi ze Sokola Poruba, Slavie Praha a slovenskými mistryněmi MHK Bytča. Vlastní soutěž začne až 17. září, olomoucké starší dorostenky mají však v prvních dvou kolech volný los, první mistrovský zápas sehrají až 1. října ve Velkém Meziříčí, domácí premiéru obstará za další dva týdny 15. října Hanácké derby, kdy v hale Zory nastoupí nováček soutěže SK Velká Bystřice.

Po úspěšné uplynulé sezoně, která měla vrchol v zisku už čtvrtého titulu mistryň ČR a zisku bronzových medailí z Česko-slovenském poháru v Michalovcích, došlo opět k radikální obměně hráčského kádru. Dorosteneckou kategorii opustilo hned osm děvčat – brankařka Dáša Beranová, Magda Kašpárková, Markéta Hurychová a Míša Chlandová, které přešly do interligového družstva žen, do prvoligového B družstva zamířily Gábina Grygarová a Markéta Klevetová a činnost zanechala další brankařka Sylva Pašková a Linda Melecká. V družstvu tedy z loňského úspěšného hráčského kádru zůstaly pouze brankařka Míša Ošlejšková, Diana Řezníčková, Karolína Žáčková, Monika Bajerová, Katka Králová a Barbora Vaňková. Z loňského týmu mladších dorostenek přišly: olomoucké odchovankyně brankařka Kristýna Hašlarová, Nikola Glogarová a Johana Gazdíková, trojice děvčat z Lesany Zubří, které hrály také v našem mladším dorostu – brankařka Míša Polášková, Katka Pšenicová a Iva Ulrychová, stejně jako dvě odchovankyně litovelské házené – Julie Rožková a Adéla Protivánková. Po dohodě s HK Ivančice bude v družstvu působit na hostování trojice vicemistryň ČR mladších dorostenek – Barbory Vavroušková a Olšová a Klára Kovářová.

Družstvo vede jako hlavní trenér Mgr. Lubomír Krejčíř, svou činnost v roli asistenta přerušuje na pět měsíců Václav Riedel, který odjel na studijní pobyt do zahraničí a dlouholetý fyzioterapeut Robin Palán, přijal nabídku interligového Zlína na působení u družstva žen. Novým asistentem trenéra bude po dobu nepřítomnosti Vaška Riedla, Vladimír Jašíček, na činnost fyzioterapeutky nastoupí v nejbližších dnech studentka FTK. V roli vedoucího družstva bude pokračovat i nadále Ing. Václav Dobeš.

Věřme, že příprava na soutěž a její průběh naváží na předchozí sezony, nové mladé hráčky se brzy zapracují do systému ordinovaném trenérem, ty zkušenější převezmou odpovědnost a budou v utkáních těmi správnými tahouny. Naše příznivce zveme do ochozů sportovní haly, když naše domácí zápasy uvidíte vždy v sobotu od 15:00 hod., často jako předzápasy interligových zápasů žen o čemž budete na našich stránkách včas informováni.