English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Miniházená > Hodnocení příměstského házenkářského tábora

Hodnocení příměstského házenkářského tábora 24.08.2016 07:59:12 - autor: , přečteno 916x

Již čtvrtým rokem patří jeden ze srpnových týdnů nejmladším adeptům a adeptkám házené. Hřiště DHK se v týdnu od 8. do 12. 8. 2016 zaplnilo 40. dětmi. V areálu klubu se konal příměstský tábor. Zájem převyšoval kapacitu, museli jsme pár dětí i odmítnout. Prioritně byl tábor zaměřen na nábor nových hráček. V této skupince bylo 20 dětí, druhou skupinu tvořilo dalších 20 dětí, ale ty miniházenou již hrají. Z tohoto počtu bylo 5 chlapců.
Po celý týden děti sportovaly, hrály různé hry a soutěžily. Sport jim poskytl smysluplnou náplň volného času. Děti se seznámily se základními návyky sportovců, jejich režimu, výživy.

Každý den ráno měly házenkářský trénink, potom následoval oběd, polední odpočinek, hry v přírodě a svačina, po které odcházely domů.

 Velmi vítaným zpestřením byla beseda s trenérem a hráčkami WHILL družstva. Děti byly pozvány na část tréninku, aby viděly, jak se hraje „opravdová" házená. Po tréninku následovala autogramiáda.

Ve čtvrtek byl na programu celodenní výlet. Jeli jsme vlakem do Mariánského Údolí, odtud jsme šli pěšky do Velké Bystřice a po obědě v místní restauraci Varna jsme se zase vrátili vlakem do Olomouce. Vyšlo nám počasí a výlet jsme si všichni náležitě užili.

Zakončení turnaje bylo v duchu soutěží v běhu, hodu, skoku do dálky a ukázkou zápasů v miniházené. Slavnostní vyhlášení a ocenění všech účastníků tábora proběhlo za účasti rodičů a známých dětí. Mimo zážitků si děti odnesly fotografie všech účastníků, drobné dárky a sladkou odměnu.
Po organizační stránce nebyly žádné problémy. Chtěly bychom poděkovat všem, kteří velkoryse přehlíželi hemžení, štěbetání a občasný povyk dítek. Dále trenérovi A družstva a jeho svěřenkyním za ochotu, se kterou se nám věnovali. Pro děti to je zážitek vidět své vzory a povídat si s nimi.

Ohlasy rodičů dětí byly kladné. Děti se už těší na příští tábor a my věříme, že se s většinou budeme vídat na trénincích.

Vedoucí tábora: Hofmanová Iveta, Pallyová Pavlína, Hofmanová Veronika, Janečková Ivana, Windischová Tereza