English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > O víkendu uvidíme v Olomouci další kvalitní turnaj házenkářek

O víkendu uvidíme v Olomouci další kvalitní turnaj házenkářek 30.08.2016 07:38:54 - autor: , přečteno 900x

 

Po dvoudenním atraktivním klání házenkářek v podání špičkových družstev žen ze čtyř zemí, se mohou příznivci olomoucké házené těšit i nastávající víkend na další turnaj, opět se zahraniční účastí v podání starších dorostenek. V rámci přípravy před novou sezonou se sejdou starší dorostenky, aby se postupně dostávaly do herní pohody a vyzkoušely si prakticky to, co se v letní přípravě mimo zvyšování fyzičky naučily a s čím vyrukují do nové sezony. V akci uvidíme to nejlepší, co je v současnosti v této kategorii k viděni, tedy úřadující mistry České republiky – starší dorostenky domácí Zory Olomouc a slovenské mistryně MHK Bytča. V turnajových utkáních tato dvě družstva změří síly s dalšími dvěma celky, které už tradičně do Olomouce na turnaj přijíždějí – celek Slavia Praha a Sokol Poruba, které patří k české špičce staršího dorostu a netají se těmi nejvyššími ambicemi v nastávající sezoně.  

V hráčských kolektivech se samozřejmě jména děvčat, které získaly před třemi měsíci mistrovské tituly a na krk si pověsily zlaté medaile dost obměnily. Život jde dále, ty z hráček, které už odrostly dorosteneckému věku, budeme vídat na hřištích v dresech družstev dospělých, do kolektivů starších dorostenek trenéři zabudovávají postupně děvčata, která dosud hrála za mladší dorostenky. Některé z děvčat po odchodu ze starších dorostenek házenou opustily a budou se v životě věnovat jiným aktivitám, což je ale bohužel škoda jak pro ně, tak i pro náš sport.

Pokud jde o naše nově se tvořící  družstvo starších dorostenek, také v letním období prodělává generační obměnu. Z loňského družstva už na podzim v družstvu neuvidíme hned  osmičku děvčat, tři z nich pokračují v našem interligovém celku žen (Hurychová, Beranová a Chlandová), tři budou pravděpodobně hrát v prvoligovém B týmu (Kašpárková, Grygarová a Klevetová) a činnost ukončily Pašková a Melecká. Tento výčet je více než polovina loňského mistrovského týmu, protože dále budou pokračovat v družstvu starších dorostenek už jen Ošlejšková, Řezníčková, Žáčková, Bajerová, Králová a Vaňková. Z družstva mladších dorostenek do týmu starších postoupily věkově Hašlarová, Glogarová, Pšenicová, Ulrychová a Gazdíková, dále se s družstvem připravují tři věkově ještě mladší dorostenky Polášková, Protivánková a Rožková a na hostování z Ivančic jsou v družstvu Kovářová, Vavroušková a Olšová  

Obměna postihla samozřejmě i další družstva, na příklad z družstva dorostenek Bytče přišla do našeho interligového celku Tatiana Gajdošíková. V Porubě už zařadili do interligového kádru Mučkovou, Konečnou a Dvořákovou, velký pohyb nastal ve Slavii s interligovým celkem už trénují Hozmanová, Hurková, Novotná, Svobodová a Večeřová, většinou jsou to ale hráčky, které jsou ještě věkově dorostenky, uvidíme, která z nich se objeví na turnaji v Olomouci.

Turnaj se bude hrát v hale DHK ZORA v Olomouci, vstup je volný, zveme Vás tedy na shlédnutí nově se tvořících družstev starších dorostenek.

Časový rozpis turnaje:

Sobota 03. 09. 2016:

10:00 hod.

DHK ZORA Olomouc

-

Sokol Poruba

12:00: hod.

DHC Slavia Praha

-

MHK Bytča

 

 

 

 

16:00 hod.:

MHK Bytča

-

Sokol Poruba

18:00 hod.

DHC Slavia Praha

-

DHK ZORA Olomouc

 

 

 

 

Neděle 04. 09. 2016:

09:00 hod.

Sokol Poruba

-

DHC Slavia Praha

11:00 hod.

DHK ZORA Olomouc

-

MHK Bytča