English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Nejlepším celkům WHIL se generálky moc nevydařily

Nejlepším celkům WHIL se generálky moc nevydařily 30.08.2016 10:46:32 - autor: , přečteno 834x

Interliga házenkářek začne již o tomto víkendu v sobotu 3. září, 15. ročník nejvyšší soutěže žen WHIL v Česku a na Slovensku může začít. Jubilejní ročník bude hrán se 13. účastníky, znamená to tedy, že v každém kole bude jedno z družstev „odpočívat“, navíc trojice českých družstev a slovenský mistr Michalovce bude současně hrát  zápasy Evropských pohárů, což opět „naruší“ plynulost soutěže. Dalšími zásahy do časového plánu mohou být změny pořadatelství, předehrávky a dohrávky způsobené ekonomickými  důvody, kdy družstva po dohodě zkumulují zejména cestování za vzdálenějšími soupeři. Tuto situaci jako první využívají v nové sezoně Hanačky, které spojí svou cestu na východ Slovenka tak, že nejprve sehrají v sobotu 17. září utkání  3. kola WHIL změnou pořadatelství a místo na Hané sehrají utkání s Iuventou Michalovce na Zemplíně.  V neděli 18. září ve 14:00 hod. pak nastoupí na Šariši k zápasu 4. kola v Prešově proti Bemacu Prešov.

Většina  interligových družstev využila uplynulý víkend k tomu, aby ještě v generálce týden před zahájením soutěže vyzkoušela aktuální formu a sehrála poslední přípravné turnaje a zápasy. Podívejme se v krátkosti na některé zajímavé výsledky, které mohou, ale také nemusí odpovědět na to, v jaké formě se aktérky momentálně nacházejí. Samozřejmě příprava není ostrý mistrovský zápas, mnohé ale může naznačit.  

V Olomouci se představila v konkurenci dalších dvou zahraničních soupeřů (mistr Litvy Žalgiris Kaunas a polský superligový Olimpia Beskid Nowy Sącz), dva účastníci WHIL. Výbornou formu předvedl vítěz turnaje a slovenský vicemistr Slovan Duslo Šaľa, který vyhrál všechny své zápasy, (s domácí Zorou 34:26) a připsal si třetí výhru na turnaji v řadě. Domácí Zoru Olomouc zastihl turnaj v nedbalkách, v turnaji postrádalo trojici hráček (Gajdošíková, Severová a T. Fryčáková), řada dalších hráček absolvovala na doporučení fyzioterapeudů jen část programu, protože nebyla úplně fit . V Olomouci ale věří, že všechno zlé bude pro něco dobré a že v Mostě odehrají kvalitní  a důstojný zápas.

Ani úřadující český mistr Baník Most, sobotní soupeř Hanaček, neodehrál generálku v oslnivé formě, ze silně obsazeného turnaje v Německu se vracel s osmým místem celkového pořadí, když vyhrál jediné utkání s polským Pogon Stetín 23:21, a remizoval s německým Buxtehude SV 18:18. Dále pak podlehl německému Blomberg-Lippe 16:18, s dánským Skenderborgem prohrál 19:22, a bundesligovému VfL Oldenburg podlehl 11:16 v souboji o 7. příčku. Také český vicemistr  Slavia Praha v generálce skončil na turnaji ve Francii na posledním čtvrtém místě, i když hrál proti špičkovým francouzským týmům Cercle Dijon, Brest Bretagne, nebo ESBF Handball. Bronzový český tým minulé sezony Sokol Poruba sehrál svá generálková utkání už ve čtvrtek v Polsku, když porazil RUCH Chorzow 21:16 a Jeleniu Goru 23:22.

 V generálce se nedařilo ani slovenskému mistru Iuventě Michalovce, která si zajela v pátek a sobotu do Maďarska ke dvěma zápasům s maďarským účastníkem Poháru EHF Fehervár KC Székesfehervári, když v obou zápasech tahal za kratší konec a podlehl 27:31 a 24:36.

Také Bemaco Prešov zakončil přípravu dvěma utkáními v Bánovcích, když nad prvoligovými soupeři Topolčany vyhrál 39:14 a s domácími Bánovcemi 28:23. Předtím ve středu porazil v domácím prostředí silný Ukrajinský celek Karpaty Užhorod 30:24. Vůbec žádné informace se nepodařilo získat o posledním ze slovenských interligových celků ŠKP Bratislava, což se už stalo skoro tradicí.

Připravovaly se i házenkářky HC Zlín, které se v pátek v Hodoníně poměřily s týmem MGA Fivers Wien. Zlíňanky zvítězily poměrem 30:26 (14:12). V Trenčíně se střetla trojice interligových týmů když Slávia Partizánske vyhrála oba své zápasy, proti SHK Veselí a o branku i domácího interligového nováčka  AS Trenčín. Veselí podlehlo Partizánskemu 22:25, s Trenčínem naopak vyhrálo vysoko 29:17

Házenkářky Sokola Písek o víkendu hrály na turnaji v Otrokovicích proti týmům slovenské 1. ligy Sportu Hlohovec a Ferplast Nesvady a také loňskému vítězi české 1.ligy HC Zlín B. Jiskra Handball Cup 2016 Jihočešky vyhrály, domů si odváží pohár za první místo a nejlepší hráčkou turnaje byla vyhlášena Eliška Jačková, která v nadcházející sezóně bude hájit právě barvy Sokola Písek, stejně jako další posila Šelaisová, která přišla z HC Plzeň, která se s inerligou po roce rozloučila.

Tolik tedy k poslední přípravě družstev před zahájením dalšího ročníku interligy.