English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Obě družstva starších žaček hrála na turnaji ve Vršovicích DOPLNĚNO !!!

Obě družstva starších žaček hrála na turnaji ve Vršovicích DOPLNĚNO !!! 05.09.2016 14:08:51 - autor: , přečteno 1030x

V pátek 2. září odjelo družstvo starších žákyň DHK Zora Olomouc B do Prahy na kvalitně obsazený Vršovice hanball cup 2016. V této kategorii startovalo 14 družstev, která byla rozdělena do dvou skupin.

V úvodním utkání turnaje holky nastoupily proti HK Slavia VŠ Plzeň. Z důvodu zpoždění vlaku  přišly do haly 20 minut před začátkem utkání, na přípravu měly asi 10 minut a tato skutečnost se podepsala na celkově neurovnaném 1. poločasu se spoustou technických chyb a neproměňování vyložených šancí.  Ve druhém poločasu již hrály svoji hru založenou na rychlých přechodech do útoku přes Elišku Litvínovou a Natku Kuxovou a postupně navyšovaly svůj náskok až na konečné vítězství 8:5.

Druhé utkání proti DHK Baník Most bylo po celý první poločas vyrovnané, ve druhé půli mostečtí trenéři použili hru bez brankařky se sedmi hráčkami v poli. Tato taktika jim vyšla a soupeřky své akce zakončovaly především přes své dvě fyzicky zdatné pivotmanky a zvítězily  nad našimi děvčaty 14:12.

Třetí utkání proti HC Zlín B (ročník 2003)  slibovalo rychlou technickou házenou a tato skutečnost se potvrdila hned od úvodního hvizdu. Góly podaly v rychlém sledu na obou stranách.   V tomto utkání nám zlínské házenkářky ukázaly, že rychlý přechod do útoku po levém křídle mají dokonale zvládnutý, v rychlém sledu třikrát skórovaly a tento  mírný náskok si udržely až do konce utkání, ve kterém zaslouženě zvítězily 14:10.

Sobotní blok utkání jsme zahájili na venkovním hřišti Lokomotivy Vršovice proti TJ Sokol EUTIT Lázně Kynžvart. Po vyrovnaném prvním poločasu naše holky postupně získávaly mírnou převahu a díky dokonalé spolupráci spojky Natky KuxovéKatkou Miklíkovou na pravém a v druhé půli s Timeou Györe na levém křídle začal náš náskok postupně narůstat. Z křídelních prostorů jsme v tomto utkání soupeři vstřelili 8 branek a připsali si další dva body za vítězství 13:9.

V dalším utkání jsme nastoupili proti TJ Jiskra Havlíčkův Brod. V úvodu zápasu měl navrch náš soupeř. Postupně se hra vyrovnala a díky spolupráci tria spojek Litvínová, Machačová, Kuxová a skórování po rychlých útocích jsme v závěru soupeři odskočili o dvě branky a zvítězili 13:11.  V brance spolehlivě chytala Klára Habermannová.

V posledním utkání naší skupiny jsme nastoupili proti domácímu Sokolu Vršovice. Na obou stranách pracovaly bezchybné obrany. První gól se podařilo vstřelit domácím až v šesté minutě. Naše holky hned vzápětí odpověděly. Bylo jasné, že při malém počtu vstřelených branek o vítězi rozhodne chyba na jedné nebo druhé straně. V případě vítězství měly holky šanci obsadit druhé místo a na svém prvním velkém turnaji v kategorii starších žaček hrát o medaile. V druhé půli si Zoračky vypracovaly pět gólových šancí a měly jasnou herní převahu. Bohužel si z vršovické brankařky  udělaly terč a trefovaly se velice přesně. Vršovice tak se štěstím zvítězily 8:7 a naše děvčata obsadila ve skupině „A“ 4. místo.

V utkání o 7. – 8. místo si naše holky mohly porovnat svoje kvality s družstvem HC Zlín „A“ (ročník 2002), které před zahájením turnaje určitě patřilo k jednomu z vážných kandidátů na celkové vítězství. Do prvního poločasu jsme nastoupili v pozměněné sestavě se třemi hráčkami ročník 2004 (Vláčilová, Györe, Ryšánková) a svojí aktivní obranou i dobrou hrou v útoku své o dva roky starší soupeřky dost potrápily a nedovolily jim odskočit víc, než o 1 - 2 branky. Na postu pivota se střídaly Kamča Špačková a Klára Selingrová. V brance pak po delší odmlce způsobené zraněním nastoupila Adéla Hůtová. V této části hry zlínské házenkářky skórovaly především po nacvičené spolupráci levé spojky s pivotem. Ve druhém poločasu nastoupila na levém křídle další hráčka ročník 2004 Natálie Stroupková. V posledních pěti minutách utkání se projevila větší herní zkušenost a vyzrálost soupeřek, které  postupně navyšovaly svůj náskok a zvítězily 17:12.

Na tomto turnaji holky odehrály sedm zápasů proti kvalitním družstvům a získaly cenné zkušenosti do nadcházející podzimní mistrovské sezóny. Všechny zaslouží pochvalu za příkladnou bojovnost a nasazení ve všech utkáních.

V individuálním hodnocení získala cenu za nejlepší hráčku družstva Kateřina Miklíková. V anketě 14 trenérů získala cenu za nejlepší hráčku VHC 2016 Eliška Litvínová.

B L A H O P Ř E J E M E  

Celkové umístění v turnaji:

1.         HC Zlín „B“

2.         DHK Zora Olomouc „A“

3.         Tatran Bohunice

.

.

8.         DHK Zora Olomouc „B“

 

Sestava:          Klára Habermannová, Adéla Hůtová – Vendula Vláčilová, Timea Györe, Natálie Stroupková, Kamila Špačková, Monika Machačová, Natálie Kuxová, Eliška Litvínová, Eliška Ryšánková, Kateřina Miklíková, Klára Selingrová.

Trenéři:           Miloš Haloun a Petr Habermann

 

 

První zářijový víkend jsme odjely na 4. ročník turnaje Vršovice handball cup. Turnaje se zúřastnilo 14 družstev z celé republiky, která byla rozdělena do dvou skupin. Hrálo se 2x12min. Naše družstvo hrálo pod hlavičkou ZORA "B" a ve skupině jsme se postupně utkaly s družstvy:

 

 

Zora "B" - Slávia 11:7, Písek 15:4, Pardubice 17:13, Poruba 16:9, Zlín "A" 13:12, Bohunice 10:10

 

Jako vítězové skupiny s 5 výhrami a 1 remízou  jsme postoupily do finále, kde jsme narazily na družsvo Zlína "B" .

 

Finále jsme prohrály 9:14   a obsadily tak celkově 2. místo.

 

 

Sestava: Kolčavová, Grofková 27, Coufalová, Hlaváčková 1, Kubálková 14, Krejzlíková 5, Hejlová 13, Foretová 14, Maráčková 1, Stuchlová, Roupcová 15, Weiserová

 

 Celý turnaj odchytala hráčka  Natálie Kolčavová, která za svou bojovnost a odvahu byla vyhlášená nejlepší brankářkou. Kláru Kubálkovou jsem ocenila nejlepší hráčkou týmu. Protože pro vážnou nemoc musela (pevně doufám, že dočasně) ukončit - přerušit svou činnost brankářka Daniela Fišerová, hledáme na tento post vhodnou hráčku. Postupně se v brance budou točit všechny hráčky družstva. Turnaj byl prvním testem nového týmu před vstupem do nadcházející  sezóny. Ukázal nedostatky i silné stránky. Otestoval hru družstva pod tlakem a ukázal jak jsou jednotlivé hráčky schopné se s ním vyrovnat a poprat se sama se sebou, když se nedaří a podřídit svůj výkon ve prospěch družstva. To nejpodstatnější co nám cesta turnajem a celkové 2. místo dalo je seběvědomí a bojovnost.......a Štěpina "haluzácká" střela z 9 metrů.

 

 

 

Celkové pořadí: 1. Zlín "B"

 

                        2. Zora "B"

 

                        3. Bohunice

 

                        8. Zora "A"