English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Druhé kolo WHIL se dvěma pohárovými předehrávkami - DOPLNĚNO !!!!!

Druhé kolo WHIL se dvěma pohárovými předehrávkami - DOPLNĚNO !!!!! 07.09.2016 07:58:16 - autor: , přečteno 1085x

Trojice interligových týmů ze čtveřice, která v této sezoně startuje v Evropských pohárech – Iuventa Michalovce, Baník Most a Slavia Praha, vstupuje na Evropskou scénu prvními zápasy, které si vyžadují předehrávky z programu druhého kola WHIL. Čtvrtým účastníkem v pohárové Evropě je Sokol Poruba, startující v Challenge Cupu, kde byl nasazen přímo do třetího kola, které se bude hrát až v pozdějším termínu konkrétně 12. listopadu, kdy Sokolky odletí do hlavního města Gruzie Tblisi. Prvním, kdo vstoupí do Evropských bojů bude Iuventa Michalovce, která bude už tuto sobotu a neděli bojovat ve Slovinské Ljubljaně v první kvalifikaci se.čtveřicí kandidátů o jedno postupové místo do hlavní části Champions League. Jeho soupeři bude domácí Krim Mercator a v druhé dvojici pak polsky MKS Lublin a italské Indeco Conversano. Družstva, která nepostoupí do ChL budo pokračovat v Poháru EHF.

První z českých zástupců v Poháru EHF Slavia Praha začíná také už v sobotu 10. 09., kdy nastoupí na předměstí Stockholmu v Nasce k prvnímu zápasu proti celku Skuru IK, odveta bude na pořadu za týden v neděli 18. září v Edenu. Druhý účastník Poháru EHF, český mistr Baník Most sehraje obě svá utkání s běloruským BNTU Belaz Minsk (družstvo Minsku v ročníku 2008/9 vyřadily Hanačky ve 2. kole Poháru vítězů a dokráčely pak až do osmifinále)  příští víkend 17. a 18. září 2016 v Mostě.

Vlivem popsaných startů v evropských pohárech  se v rámci 2. kola WHIL předehrají tedy zápasy Slavia Praha – Sokol Písek, které se bude hrát ve středu 7.září v Praze Ve stejnou dobu, jen o půl hodiny později, dojde na východě Slovenska k šlágru kola, ve kterém se střetnou oba úřadující mistři – Česka - Baník Most a Slovenska - Iuventa Michalovce. Hrát se bude v Chemkostav aréně v Michalovcích. Třetí předehrávkou zápasu druhého kola bude po dohodě obou soupeřů zápas ve Zlíně, kde přivítají v pátek 9. září 2016 Slávii Partizánske. Zbývající trojice zápasů bude shodou okolností sehrána na Slovensku, a bude se  hrát v řádném sobotním termínu, v Prešově přivítají Sokol Poruba, v Šaľe nastoupí SHK Veselí n. Mor. a v Bratislavě proti ŠKP nastoupí interligový nováček HK AS Trenčín. Volný los má ve druhém kole družstvo DHK ZORA Olomouc.

Středa 7. září v 17:30 hod. DHC Slavia Praha – Sokol Písek

V pražském Edenu nastoupí ve středu soupeři, v jejichž hráčských kádrech došlo pře d touto sezonou k řadě vzájemných přesunů hráček. Těmi nejzajímavějšími byl přechod mladé Magdaleny Svobodové do Prahy a naopak do družstva Písku se stěhovala Eliška Jačková, Zejména vstup Jačkové do zápasu v dresu Jihočešek byl úspěšný, i když družstvo smolně podlehlo doma Prešovu, Eliška si připsala 5 přesných zásahů. To Svobodová ve Slavistickém dresu má v silné konkurenci Slavistických spojek Kutlvašrové, Kordovské a zejména explzeňské Galuškové, mnohem obtížnější pozici. V utkání se očekává, že zejména jmenovaná Slavistická vozba bude hlavním motorem domácího celku v utkání a jeho jednoznačné výhry nad snaživým soupeřem.

Středa 7. září v 18:00 hod. Iuventa Michalovce – DHK Baník Most

Utkání mistrů obou zemí vždy byla ozdobou vzájemných soubojů a jistě tomu nebude jinak ani tentokrát. V hráčských kádrech obou týmů došlo před novou sezonou k několika významným změnám, ty by ale vcelku měly vést ke zkvalitnění hry a zvýšení úderné síly obou týmů. Obě družstva v prvním kole vysoko vyhrála, Iuventa si dokázala poradit v Ostravě s bronzovým týmem loňského českého play-off Porubou, když překvapil zejména konečný brankový rozdíl (22:36). Otazníkem před sezonou bylo zejména to, jak se družstvo vyrovná s absencí své dlouholeté opory Tatiany Tregubové-Filkové, plně ji však střelecky zastoupila její exkrajanka, Ukrajinka Levchenko, autorka deseti branek. Český mistr měl daleko snazší práci s Hanačkami, které navíc na sever Čech přijely oslabeny o své opory Raškovou, Růžičkovou, Severovou a novou akvizicí Gajdošíkovou. I přes oslabení Černých andělů, kterým byl určitě odchod Mičiníkové, Martínkové a dalších opor, je příchod teenagerky Sáry Kovářové velkou posilou, což potvrdilo i jejích šest branek v prvním kole. I přes očekávanou kvalitu zápasu a vyrovnanost obou hráčských kádrů, očekáváme, že roli favorita převezme slovenský mistr i díky domácímu prostředí v němž se utkání odehraje.

Pátek 9. září v 17:00 hod.:  HC Zlín – HK Slávia Partizánske                                                                              Střetnutí dvou soupeřů, kteří vstup do nové sezony měli dost rozdílný. Zatímco Zlíňanky začaly dostihy o postup do play-off výhrou na hřišti staronového účastníka WHIL v Trenčíně, družstvo Partizánskeho stejně jako v minulé sezoně podlehlo v 1. kole  v domácím prostředí opět pražské jmenovkyni Slavii a to znovu výrazným rozdílem. Zlínský klub provedl před novou sezonou jakousi očistnou kůru, do hráčského kádru se vrátily pouze Lenka Hradilová a Andrea Očadlíková, počet hráček, které klub, resp. interligový hráčský kádr opustily jsme napočítali dokonce  7. Do interligového kádru zařadili trenéři několik děvčat z dorostu a vítězného celku prvoligových žen. Základna Zlína je hodně široká, trenéři mají z čeho vybírat. To v Partizánskem je trochu chaos, po ochodu trenéra Olšavského do Poruby se zatím trenérský post neobsadil, jako trenérka figurovala v prvním kole z hráčské lavičky Zuzana Hollá ,která vlastní A licenci, přípravu údajně vedla další z hráček Selma Blažeková a s ní kondiční trenér Peter Vraňák. V kuloárech se hovoří o hlubší krizi v klubu, takže uvidíme, jak se situace vyvine. Favoritkami pátečního utkání budou domácí hráčky

Sobota 10. září v 15:00 hod.:  Bemaco Prešov – Sokol Poruba

Na Šariši je možno v sobotu očekávat zajímavé měření sil. Domácí celek,  odjel před týdnem do jižních Čech v roli favorita, přesto však vyhrál o jedinou branku až v posledních sekundách utkání a trenér Daniš nebyl s herním projevem příliš spokojen. Družstvo se před novou sezonou posílilo několika kvalitními hráčkami – vesměs slovenskými reprezentantkami - Demajová, Bačíková a včera ještě z Iuventy přišla na Šariš brankařka Gubíková. Zajímavostí prvního zápasu Prešova bylo to, že se do střelecké listiny nezapsala ani jedinou přesnou trefou Šutranová, patřící v minulé sezoně k střelecké špičce WH.IL. Český bronzový tým minulé sezony  - Poruba, nevstoupil do jubilejní sezony WHIL  nijak oslnivým výsledkem, když doma utržil potupný debakl od Juventy. Navíc po prvním utkání se s družstvem rozloučila nejzářivější letní posila Adámková, která se vrací do bundesligy. Sokolky pojedou na východ s cílem smazat nepříjemný dojem z premiéry a potvrdit, že družstvo chce opět patřit k absolutní špičce soutěže. Bude to mít ale tentokrát hodně těžké, protože jeho soupeř Bemaco, chce právě do té špičky proniknout.

Sobota 10. září v 18:00 hod.:  ŠKP BrBratislava - HK AS Trenčín                                Ve slovenské metropoli se představí dva slovenské týmy u nichž prognózy předpokládají, že si to rozdají o slovenského Černého Petra. Oba týmy v prvním kole prohrály, ŠKP nenavázalo na dvě remízy s Veselím z minulé sezony a odjelo domů s osmibrankovou porážkou.  V družstvu nastoupily známé tváře z minulé sezony, doplněné několika dorostenkami, z nichž jedna – Valovičová se představila pěti vstřelenými góly. Staronový účastník interligy Trenčín má veliké ambice, kostru družstva tvoří úřadující slovenské  dorostenecké mistryně a jejich trenérka Rajnohová, jim bude dávat hodně prostoru. Bude to asi nějaký čas trvat, než se děvčata adaptují na tvrdost a rychlost špičkové ženské házené, o týmu z Pováží ale jistě brzy hodně uslyšíme. Přesto předpokládáme, že u Dunaje bude vystupovat v roli favorita domácí celek, i když ani Trenčanky nebudou chtít odjet domů s prázdnou.

Sobota 10. září v 18:00 hod.:  Slovan Duslo Šaľa – SHK Veselí

Duslo vstupuje do nového ročníku až druhým kolem a družstvo by se rádo hned zařadilo mezi celky s bodovým ziskem. Má za sebou dobrou a úspěšnou přípravu, čerstvá je jeho dominance na olomouckém turnaji o Pohár míru. Šaľa má velmi dobře propracovanou obrannou činnost,  prezentující se svou agresivitou, má výbornou trojici brankařek a zkušený tým kreativních házenkářek, preferující rychlý přechod do útoku, když jeho předností jsou zejména brejkové situace, na které má typy rychlonohých hráček (Klučková, Pócziková). I přes odchod vysoké spojky Demajové, zůstalo v družstvu několik velmi kvalitních střelkyň Blehová, Veselková, Bahylová a v záloze mladičkou  17 letou  vysokou levačku Škoricovou. Veselanky odjíždějí do nedaleké Šaľy bojově naladěny, velkou vzpruhou pro ně byl návrat „ztracené dcery“ těsně před zahájením nové sezony, za kterou je považována Mária Olšovská, která odmítla návrat do mateřské Iuventy a vytrucovala si prodloužení pobytu na Slovácku.   Úderná síla ofenzivně laděného týmu se tak ještě mnohonásobně zvýšila a ambice na splnění cíle –postup do play-off nabývá  mnohem jasnější obrysy. Za favorita utkání ale považujeme domácí Duslo Šaľa.