English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Prvoligové B družstvo žen skončilo na turnaji v Havl. Brodě třetí

Prvoligové B družstvo žen skončilo na turnaji v Havl. Brodě třetí 12.09.2016 13:22:40 - autor: , přečteno 1034x

Po letní přestávce začnou za týden mistrovské soutěže i pro další družstva olomouckého klubu DHK ZORA Olomouc, hrajících v celostátních soutěžích. Jedním z nich je B družstvo žen, které se v neděli zúčastnilo kvalitně obsazeného turnaje žen v Havl. Brodě, který byl poslední, ale zároveň také první prověrkou družstva před zahájením mistrovských bojů. V konkurenci pětice, vesměs prvoligových týmů se hrálo systémem každý s každým v čase 2 x 25 minut a Hanačky po dvou těsných porážkách a dvou výhrách nakonec obsadily celkově třetí místo. 

Kvalitu družstev turnaje potvrzuje umístění v minulé sezoně 1. Ligy žen, když Sokol Kobylisy skončil na 2. místě, B družstvo Olomouce 3., Havl. Brod 5., Vršovice 9. a HC Plzeň hrál minulou sezonu interligu WHIL a sestoupil do 1. ligy. Dvě z družstev hrajících na turnaji v Havl. Brodě se zúčastnila před dvěma týdny turnaje v Jindř. Hradci, kde Havl Brod na turnaji vyhrál a Kobylisy obsadily druhé místo. 

Olomoucké družstvo, které bude v letošním ročníku 1. Ligy obhajovat své loňské třetí místo, má pro nastávající soutěž k dispozici celkem 9 hráček základního kádru, z toho je jedna brankařka (Havlíčková, Žáková, Konečná, Kašpárková, Grygarová, Klevetová, Hochvaldová, Sklenářová a Novotná). Dále bude podle situace v interligovém celku, potřeb trenérky B družstva žen a zdravotního stavu hráček hrávat pravidelně 6 – 8 hráček z A týmu žen a 3 hráčky z družstva starších dorostenek.

Na turnaji v Havl. Brodě startovalo 5 hráček ze základního kádru, stejný počet hráček z A týmu žen a navíc Zimová, která se zatím s družstvem nepřipravovala.  

Přehled výsledků družstva DHK ZORA Olomouc  B:

DHK ZORA Olomouc  B -     Sokol Vršovice       18:19

 

Sestava a branky DHK ZORA Olomouc  B:

Michaela Havlíčková, Dagmar Beranová – Kateřina Novotná, Michaela Chlandová 7, Barbora Žáková 5, Lucie Zimová 2, Tatiana Gajdošíková 24, Markéta Hurychová 15, Denisa Krajčovičová 10, Gabriela Grygarová 12, Klára Svová 4, Lucie Sklenářová 3.

 

Trenérka: Mgr. Jana Fischerová