English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Starší žačky zahájily venku výhrou a remízou

Starší žačky zahájily venku výhrou a remízou 18.09.2016 11:19:54 - autor: , přečteno 902x

Starší žačky zahájily venku výhrou a remízou

Obě naše družstva starších žaček zahájila novou sezonu  Zlínské ligy na hřištích soupeřů. Zatímco A družstvo, vedené Monikou Vykoukalovou odjelo za svými soupeřkami na Valašsko, kde v malebné obci nedaleko Vsetína odehrálo své první vítězné utkání nové sezony. Druhé družstvo, jehož trenérem je Miloš Haloun je prvním seznámením s házenou kategorie starších žaček a svou premiéru si odbylo s dalším účastníkem Zlínské ligy z našeho regionu, když hrálo na venkovním hřišti v areálu házené SK Žeravice na Přerovsku. Obě družstva ve svých premiérách bodovala, A celek si přivezl oba body za vysokou výhru a B tým po vyrovnaném utkání, ve kterém dotahoval vedení svého soupeře si  nakonec  odvezl bod za remízu 26:26. 

Další podrobnosti o obou utkáních  zveřejníme, jakmile nám je trenéři dodají.

 

TJ Sokol Hovězí – DHK ZORA Olomouc  A  10:28  ( 5:14)  

Rozhodčí: Nesrsta, Donát      20 diváků   7 m hody:  0 – 0  vyloučení:   4 – 1 

Sestavy a branky:

Hovězí: Donátová – Orságová, Hnátková, Mazáčová, Černá 1, Hurtíková, Machalcová,  Chmelová, Machů 7, Trtíková 2, Homolková.

Trenérka: Kateřina  MACHŮ

Olomouc  A:  Kubálková 6, Kolčavová 1, Coufalová 1, Grofková 2, Krejzlíková 5, Stuchlová 2, Hlaváčková,  Foretová 3, Weiserová 1, Hejlová 3, Roupcová 3, Maráčková 1.

Trenérka: Monika VYKOUKALOVÁ


Utkání bylo od první do poslední minuty v naší reřii. Za Hovězí nastupují i  hráčky r.2004, aby vůbec mohly početně dát dohromady tým st.ž. V 10. min. jsme komletně prostřídaly celé naše družstvo a prakticky celé utkání odehrály hráčky r.2003. V brance se prostřídaly Kolčavová s Foretovou-obě se shodným skóre 5:14. Příští sobotu nás doma čeká celek Zlína "A", který prověří naše schopnosti. 
 
 
 

SK Žervavice – DHK ZORA  Olomouc  B   26:26  (14:13)

 

Rozhodčí: Axmann, Kašík     49 diváků     7 m hody: 2 - 3  vylouení: 1 - 2

 

Sestavy a branky:

Žeravice: Trojková, Kučerová 1, Menyhardová 1, Barešová 1, Šebestová 8/2, Částečková, Onderková 10, Němečková 2, Bendová 3, Rodeková

 

Trenér: Radek ČECHÁK

 

Olomouc  B: Ryšánková - Vláčilová 1, Stroupková 1, Špačková 1, Machačová 2, Kuxová 8, Litvínová 10/3, Selingrová 3.

 

Trenéři: Miloš HALOUN a Petr HABERMANN

 

V sobotu odpoledne odjelo družstvo starších žaček DHK Zora B do nedalekých Žeravic ke svému prvnímu mistrovskému utkání v soutěži Zlínské ligy. Předpověď počasí na tento den nebyla vůbec optimistická a holky se vydaly na cestu z Olomouce po silné bouřce s přívalovým lijákem, takže ještě hodinu před začátkem nebylo jasné, zda se utkání na venkovním hřišti sportovního areálu SK Žeravice vůbec odehraje. Počasí se přeci jen trošku umoudřilo a utkání bylo v 16 hodin na mokrém a kluzkém povrchu zahájeno.

V prvním poločasu se s těmito podmínkami lépe vyrovnaly domácí házenkářky a po úvodních 16 minutách vedly již 11:6. Tento pětibrankový rozdíl byl i v 21. minutě (14:9). Holky v této části hry dostávaly góly především ze střední vzdálenosti po špatném a nedůrazném obsazení žeravické střední spojky Venduly Onderkové. V závěrečném náporu   se však Zoračkám podařilo šňůrou čtyř branek snížit vedení domácích na 14:13. Druhý poločas již byl naprosto vyrovnaný, ve vedení o 1 až 2 branky se střídala obě družstva. Přesto však na ukazateli skóre častěji svítil nerozhodný výsledek. V závěru utkání se domácím podařilo odskočit o dvě branky na 26:24. Stejně jako v prvním poločasu hostující házenkářky nesložily zbraně a vyrovnaly na konečných 26:26. Asi deset minut po skončeném utkání se opět spustil vydatný déšť……

Všechny holky je třeba pochválit za příkladnou bojovnost i ve chvílích, kdy se na hřišti moc nedařilo, navíc musely nahradit své čtyři spoluhráčky, které se tohoto utkání ze zdravotních důvodů nemohly zúčastnit a po krvavém zranění nosu Venduly Vláčilové se střídačka na několik minut úplně vyprázdnila. Svoji premiéru v brankařském dresu měla Eliška Ryšánková a zhostila se jí velmi dobře, na soupeřky platily svým důrazem a rychlostí Natálie Kuxová a Eliška Litvínová, kterým na střední spojce připravovala střelecké pozice Monika Machačová, dobrý výkon předvedla střídavě na pivotu a křídle Klára Selingrová. Po jednom gólu se do střelecké listiny zapsaly též Vendula Vláčilová, Kamila Špačková a Natálie Stroupková.