English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > V Olomouci o víkendu jen 1. liga žen a mladší dorky

V Olomouci o víkendu jen 1. liga žen a mladší dorky 21.09.2016 17:04:09 - autor: , přečteno 858x

Druhým kolem pokračují o víkendu celostátní soutěže, v nichž hrají také tři družstva Zory Olomouc.  Obě z nich, která zasáhla před týdnem do zápasů prvního kola svá úvodní utkání nové sezony na Vysočině prohrála, budou tedy mít motivaci k tomu, aby získaly své první body do tabulek svých soutěží. Třetí družstvo klubu v celostátních soutěžích – starší dorostenky, mají i ve druhém kole volný los a zasáhnou do soutěží ještě o týden později.

1.    Liga ženy

Po prvním kole nelze ještě dělat nijak velké závěry z výsledků, z nichž by bylo možno usuzovat, které družstvo bude patřit k favoritům, počkejme alespoň do dalšího týdne, kdy se už přece jen peloton družstev pravděpodobně trochu rozmělní. Některá družstva potvrdí zisk bodů z premiéry, naopak některá nezabodují ani ve druhém kole. Jen dvě družstva v prvním kole zabodovala na hřištích soupeřů. Od B družstva Zlína se to tak nějak čekalo, trochu překvapily dva body Kunovic získané v Ostravě s B týmem Sokola Poruba, v jehož dresu nastoupila  i čtveřice hráček z interligového týmu. Zajímavostí bylo utkání v hale nováčka soutěže v Hodoníně. Ne snad průběhem zápasu,  nebo některými pikantnostmi, ale několika velmi zajímavými jmény v sestavě nováčka 1. ligy z Hodonína. Nejlepší střelkyní domácích s 12 brankami nebyl nikdo jiný než bývalá několikanásobná nejlepší házenkářka Slovenska a slovenská mnohonásobní reprezentantka, dnes už 38 letá Bebe Tothová, nebo bývalé české reprezentantky Pavla Poznarová a  Míša Budayová, ex interligová Pospíšilová ze Zlína, nebo brankařka Vanda Nejezchlebová z interligového Veselí n.Mor. A to je ještě na soupisce Hodonína další eso – Anna Mária Birkušová, která v době utkání hrála v Písku  v dresu  interligového  Zlína. No uvidíme jak si tento hvězdný tým v soutěži povede.

Naše družstvo žen nemohlo odjet do Havl. Brodu před týdnem v optimálním složení. Hlavním důvodem byl souběh utkání interligového celku, který odjel na důležité dvojutkání na východní Slovensko a jeho hráčky nemohly B týmu pomoci. Ten nakonec odjel jen v počtu 10 hráček, z toho byly 3 hráčky družstva starších dorostenek. K dalšímu utkání v neděli nastoupí olomoucké družstvo v domácím prostředí. Jeho soupeřkami bude silné družstvo  HC Plzeň, které v prvním kole v Plzni porazilo druhý tým soutěže minulého ročníku Sokol Kobylisy 28:25.. Plzeňské družstvo v minulém ročníku hrálo interligovou soutěž, odkud sestoupilo po roce zpět do 1. Ligy. Největšími oporami plzeňského týmu byly v 1. kole zkušená Pešičková, hostující  z německého   Regensburgu, dále pak Drozdová, která v interlize patřila k nejlepším střelkyním soutěže. Hráčkou družstva je také Šelajsová, která hraje za Písek a v případě, že zápasy nekolidují, uvidíme ji asi také v plzeňském dresu. Také domácí celek by mohl nastoupit ve velmi silném složení, interligový celek si své utkání 4. kola minulý týden v Prešově předehrál.

Rozpis 2. kola 1. ligy žen:

Sobota 24. 09. 2016 ve 13:00 hod. : Jiskra Otrokovice – Sokol Poruba  B

Sobota 24. 09. 2016 ve 13:30 hod.: HC Zlín  B – Jiskra Havl. Brod

Neděle 25. 09. 2016  v 11:30 hod.: DHK ZORA Olomouc  B – HC Plzeň

Neděle 25. 09. 2016 v 13:00 hod. : Sokol II. Kobylisy – Sokol Velké Meziříčí

Neděle 25. 09. 2016 v 14:00 hod.: Slavia VŠ Plzeň – Sokol,Vršovice

Neděle 25. 09. 2016 v 17:00 hod.: HK Hodonín – SHK Kunovice

1.    Liga mladší dorostenky:

Olomoucké mladší dorostenky  své prví utkání před týdnem v Havl. Brodě prohrály tříbrankovým rozdílem, když v poločase o jedinou branku vedly. Sehrály vyrovnané utkání, v němž soupeř nebyl lepší, byl však vehementně podporován plnou halou diváků, ale také přízeň rozhodčích byla jednoznačně na jejich straně. Jen pro posouzení. Ještě v 51. minutě svítil na ukazateli stav 21:21, v posledních osmi minutách střílely domácí celkem pět 7 m hodů a naše děvčata měla dvě vyloučené hráčky, domácí samozřejmě hrály v plném počtu. Celkem bylo proti našemu celku v zápase nařízeno 11 !!! - 7 m hodů a měly 4 vyloučené hráčky, naše družstvo zahrávalo jednu sedmičku a domácí neměly žádnou vyloučenou. To jen na okraj. Naše družstvo nakonec odjelo domů s porážkou 25:22.

V sobotu nastoupí naše mladší dorostenky v domácím prostředí proti jednomu z favoritů soutěže Slavii Praha, které mělo podobně jako HC Zlín v 1. kole volný los, takže vůbec neznáme jména hráček, které za Slavii  pravděpodobně v neděli nastoupí. Dá se ale předpokládat, že přijedou i některá děvčata, která hrála za Slavii před třemi týdny na turnaji starších dorostenek  v naší hale a jsou ročníku narození 2000.

Rozpis 2.kola 1.ligy mladších dorostenek:

Sobota 24. 09. 2016  v 11:30 hod.: HC Zlín – Jiskra Havl. Brod

Sobota 24. 09. 2016  v 13:00 hod.: DHC Plzeň – Sokol Vršovice

Neděle 25. 09. 2016: v 11:30 hod.: HK Ivančice – Sokol Poruba

Neděle 25. 09. 2016 v 13:30 hod.: DHK ZORA Olomouc – DHC Slavia Praha  

Volný los mají: Jindř. Hradec a HC Praha Háje