English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Béčko Zory si vyšláplo na exinterligovou Plzeň

Béčko Zory si vyšláplo na exinterligovou Plzeň 25.09.2016 20:42:04 - autor: , přečteno 762x

DHK ZORA Olomouc  B – HC Plzeň  35:30  (17:14)

Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2, 5:5, 7:5, 8:7, 10:7, 12:9, 14:12, 15:14, 17:14 – 18:15, 23:17, 23:20, 25:22, 27:25, 28:27, 30:27, 34:28, 35:29, 35:30 

Rozhodčí: Horák, Petruška    50 diváků              7 m hody: 4/3  -  7/5            vyloučení: 4 - 5  

 Sestavy a branky:

Olomouc  B: Bártová, Havlíčková – Žáková, V. Fryčáková 4, Krajčovičová 6, Řezníčková 2, Kašpárková 5, Hochvaldová 1, Grygarová 10/3, Chlandová 3, Novotná  1, Sklenářová 3.

 Trenér: Mgr. Jan  BĚLKA

HC  Plzeń: Vidršperková, Boháčková, Dresslerová -  Pešičková 8/3, Měsíčková, Jasanská 4, Cepníková, Drozdová 6, Šképková, Bílková 4/1, Gegorová, Krlišová 2, Vaňková 2, Roubalová 4/1. 

Trenérka: Eva MANCELLARI  

 B družstvo olomoucké Zory ve svém druhém utkání nového ročníku prvoligové soutěže, narazilo v domácím prostředí na soupeře z nejtěžších. Na Hanou přijel celek HC Plzeň, který ještě před několik měsíci startoval v interligové soutěži, ale po ročním působení mezi elitou sestoupil zpět do 1. ligy. Do Olomouce přijela i se svými největšími střeleckými esy Drozdovou a Pešičkovou, které v minulé sezoně patřily mezi TOP nejlepších třicet střelkyň interligy. V sestavě chyběla pouze Vendula Šelajsová, která hostuje v Sokolu Písek.

Olomoucké družstvo nastoupilo v sestavě s osmi hráčkami základního kádru B družstva, vyztužené  několika hráčkami interligového kádru – brankařkou Bártovou, křídly Vendulou Fryčákovou a Chlandovou a ze staršího dorostu nastoupila Řezníčková. Obě brankařky se vystřídaly, každá si zachytala  jeden poločas a splnily to, co se od nich očekávalo. Ve výborném světle se představila odchovankyně Slávie Partizánske Denisa Krajčovičová, která svou rychlostí, přehledem a kreativitou platila na soupeřky a vytvářela svým spoluhráčkám dostatek šancí na úspěšný výsledek, který se nakonec dostavil. V pohodě zastihlo utkání i  trojici hráček úřadujícího českého mistra starších dorostenek z minulé sezony, zejména pak Gábinu Grygarovou, která se stala nejúspěšnější střelkyní zápasu, dále pak Kašpárkovou a Chlandovou. Své si odehrála také Vendula Fryčáková, prosadila se také Sklenářová.  

První čtvrthodina zápasu byla vyrovnaná, Hanačky sice byly častěji ve vedení, soupeř ale dokázal vždy snížit. Až v závěru prvního poločasu se podařilo domácím  upravit svůj náskok na tříbrankové vedení, tak skončil i první poločas. Úvod druhého poločasu zastihl v náporu domácí celek, který navýšil za sedm minut na 23:17, což byl největší brankový rozdíl v průběhu celého utkání. Postupem času se hra opět vyrovnala a šest minut před koncem byl rozdíl už jen dvoubrankový 27:25, víc už ale domácí děvčata soupeřkám nedovolila, v poslední minutě se podařilo zvýšit opět na šestibrankový rozdíl a výsledek s pětibrankovou výhrou odpovídá tomu, co jsme po celý zápas na hřišti mohli sledovat. Výhra domáích byla naprosto zasloužená.     

Družstvo domácích vedl v utkání trenér A týmu Mgr. Jan Bělka, zastoupil tak mimořádně trenérku týmu Mgr. Janu Fischerovo, která je na zahraniční dovolené.

 

Komentář k utkání od trenéra jana Bělky:

Domácí B tým nemohl být moc posílen z A týmu ani z týmu starších dorostenek, kvůli nemocem a zraněním, ale hráčky které nastoupily se předvedly ve výborném světle a o to je vítězství a předvedená hra cennější. Utkání proti loňskému účastníku WHIL, který bude určitě patřit k favoritům soutěže, nebylo vůbec jednoduché a během utkání se náš tým dostal do několika komplikací, které mohly výsledek utkání otočit. Především v situaci, kdy bylo asi deset minut do konce a my vedli o pouze gól a hostující tým hrál přes minutu přesilovku 6 proti 4. Holky, ale předváděly během celého utkání velmi bojovný a týmový výkon a v inkriminované době výborně odbránily a Míša Havlíčková chytila jasnou brankovou příležitost.a tento problematický podle mého názoru klíčový okamžik jsme přečkali a dokonce zvýšili skore. Celkově se divákům muselo utkání líbit, protože se hrálo velmi aktivně a především náš tým hrál velmi aktivně do rychlých útoků, které jsme v důležitých okamžicích proměňovali. Nelze vyzdvihnout jednotlivkyně, protože celý tým hrál velmi dobře i přesto, že byl složen ze tří našich družstev a holky nemají možnost se během týdne sehrát, tak v utkání to nebylo moc znát. Dokonce některé hráčky nastupovaly na ne úplně jejich tradičních postech např. Grygarová na pivotě, ale vše zvládly na jedničku. Velmi spolehlivě chytaly obě brankářky, které měly v důležitých momentech výborné zákroky a tým podržely.  Snad se holkám bude takto dařit i v dalších utkáních a naváží na toto důležité vítezství a i předvedenou hru