English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší dorostenky > Kvalitní házenou mladších dorostenek rozhodla šťastnější Slavia

Kvalitní házenou mladších dorostenek rozhodla šťastnější Slavia 25.09.2016 23:37:06 - autor: , přečteno 835x

 DHK ZORA Olomouc – DHC Slavia Praha  22:23 (11:12)

Vývoj skóre: 1:0, 1:3, 2:4, 4:6, 6:6, 8:7, 8:10, 9:11, 11:12 – 13:12, 14:15, 17:15, 18:17, 20:17, 22:19, 22:23.

 Rozhodčí: Horák, Petruška           50 diváků                  7 m hody: 8/4 – 5/5                              vyloučení: 4 – 5.

Sestavy a branky:

Olomouc: Švábová, Polášková – Palátová 1, Vykoukalová, Kristková, Paličková Štěpánková, Korbařová 1, Brázdilová, Rožková 9/1, Krůpová 4/1, Očenáčšková 2/1, Protivánková 2, Dobrovská 3/1.

Trenérka: Mgr. Ilona HAPKOVÁ 

Slavia Praha: K. Řezáčová – Martínková 2, Brožová 1, Škvorová, Rotschedlová, Obořilová 1, Novichikhina 4, Vávrová, Linhartová 1, Issová 3, Knytlová, Temerová 2, N. Řezáčová, Holečková 9/5.

Trenérka: Mgr. Martina PAPEŽOVÁ

Naprosto vyrovnané utkání 1. Ligy mladších dorostenek přineslo velmi kvalitní házenou a vyrovnaný boj  po celých šedesát minut hry. Obě družstva bojovala ze všech sil a několikrát se vystřídala ve vedení, aby si nakonec oba body odvezly  šťastnější Slavistky, které lépe zvládly závěr utkání. O výsledku tohoto utkání plAtí v plné míře okřídlené rčení, že nevyhrálo lepší, ale šťastnější družstvo. Výsledku by daleko více slušela remíza, bohužel výsledek platí, mladé Hanačy vyšly tentokrát naprázdno a nezbývá, než soupeři ke dvěma bodu poblahopřát..

V prvním poločase vedly po většinu času Pražanky, i když se obě družstva několikrát vystřídala ve vedení, poločas nakonec skončil nejtěsnějším vedením pražského celku. Domácí děvčata ihned po změně stran si vedení opět vzaly na svou stranu, v osmé minutě vedly dvoubrankovým rozdílem, v polovině druhého poločasu už navýšily své vedení dokonce na rozdíl tří branek – 20:17., do poslední desetiminutovky vstupovaly stále se solidním vedením o tři braky (22:19) a vypadalo to hodně nadějně, do konce zápasu chybělo odehrát posledních deset  minut, bohužel domácím se už nepodařilo překonat hostující brankařku, naopak soupeř neustále ukrajoval z vedení našich děvčat a když ty neproměnily ani  už svou čtvrtou sedmičku v řadě, zkáza byla dokonána. Dvě minuty před koncem se naopak nejlepší     hráčce Slavie Holečkové, podařilo dvěma proměněnými  sedmičkami otočit výsledek ve prospěch Slavie a domácím děvčatům zbyly doslova oči pro pláč.

Nicméně i přes porážku je třeba domácí děvčata pochválit, bojovala jako lvice tentokrát to však na výhru nestačilo Brankařka Míša Polášková se překonávala pochytala toho, ostatně jako obvykle hodně. Bylo by asi nespravedlivé někoho z družstva obzvlášť chválit. Přesto však je třeba vyzvednout mimořádný střelecký výkon Julie Rožkové, střelecky se prosadila také Ažběta Krůpová. Z družstva Slavie byla daleko nejúspěšnější Tereza Holečková. Kvalitu zápasu podtrhuje i skutečnost, že v obou družstvech se na hřišti objevilo i několik dorosteneckých reprezentantek, v domácím celku brankařka Míša Polášková ze Zubří a dvojice odchovankyň  litovelské házené Julie Rožková a Adéla Protivánková, v dresu Slavie to byla brankařka Karin  Řezáčová a dále Novichikhina, Issová a Holečková.