English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Státní svátek je zaslíben ženské házené

Státní svátek je zaslíben ženské házené 27.09.2016 08:41:48 - autor: , přečteno 788x

Státní svátek českého patrona - svatého Václava je tentokrát plně zaslíben ženské házené té nejvyšší tuzemské kvality. Na pořadu středečního kola je pětice interligových zápasů, když ten šestý byl předehrán v neděli mezi východními sousedy na Zemplíně, kde Iuventa Michalovce přestřílela svého soka z Prešova rekordním 23 brankovým rozdílem branek 47: 24.. Mezi zbývajícími utkáními nenajdeme žádný, který by snesl bez uzardění označení - šlágr kola, nicméně jsou mezi nimi některá, která určitě nebudou postrádat kvalitu a zajímavost. S výjimkou jediného, kterým bude souboj v Partizánskem, kde přivítají Veselí, se všechna zbývající utkání budou hrát v Česku, dvě v Čechách a dvě na Moravě.

Hned to první, už zmiňované utkání v Partizánskem bude jistě zajímavou podívanou a to nejen z pohledu určité geografické blízkosti obou sídel klubů, ale také tradicí vzájemných soubojů. Slovenky určitě nebudou spokojeny s dosavadním průběhem interligy a postavením jejich týmu mezi elitou, naopak Panenky se silnou slovenskou stopou v týmu se vezou na vítězné vlně a jejich už čtvrtý slovenský soupeř v řadě na začátku soutěže by mohl vítěznou euforii ještě prodloužit. V odpoledním duelu Jihočešek v Písku proti slovenskému zatím neporaženému favoritu Duslu Šaľa, by určitě domácí družstvo potřebovalo uspět a potvrdit ambice, které jsou do něj po velkých nákupech vkládány. Na severu Čech v sídle Černých andělů dojde k další prověrce sebevědomého Sabadkova souboru proti silnému soupeři, domácí porážku od Poruby Zlíňačky jen těžce zkousávaly. Jednoznačný průběh se očekává v Ostravě, kam míří zatím jediný tým s nulou na svém kontě – ŠKP Bratislava. Příznivci Hanaček přijali s uspokojením dvoubodový zisk svého týmu z východního Slovenska a rády by potrápily favorizované sešívané a proměnily zápas v pokračování bodového zisku.

Volný los má ve sváteční den družstvo nováčka z Trenčína. Pojďme si nyní v krátkosti přiblížit jednotlivé středeční duely. Interliga bude mít po středeční předehrávce dvoutýdenní pauzu, šesté kolo je na pořadu  až o víkendu 15. a 16. října. Reprezentační přestávku vyplní přípravný sraz žen v Luhačovicích, před prosincovým ME v rámci kterého sehrají dvě utkání proti Slovinsku. Také slovenská reprezentace se bude připravovat a sehraje navíc silně obsazený turnaj v Polsku. Přestávka v soutěžích čeká i další  družstva, především juniorek a dorostenek. 

 

Středa  28. 09. v 15:00 hod.: Sokol  Písek – Slovan Duslo Šaľa

Jihočešky nastoupí ke svému třetímu zápasu v domácím prostředí a zatím se jim vůbec nedařilo. Po úvodním zápase proti Prešovu držely krok a po většinu zápasu vedly, „zbabraly“ však koncovku a body si odvezl šťastnější soupeř. V utkání proti Zlínu neměly moc šancí, ctižádostivý soupeř byl jednoznačně lepší. Také ve třetím domácím zápase nebudou nastupovat domácí děvčata v roli favorita, naopak soupeř se veze na vítězné vlně, má na svém kontě plný bodový zisk a do jižních Čech si jede jednoznačně pro další dva body. Domácí družstvo plné talentovaných mladých, ale zatím málo zkušených hráček však může překvapit. Favoritkami však zůstávají svěřenkyně trenéra Lukačína.

 

Středa  28. 09. v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc – DHC Slavia Praha

Domácí hráčky mají v letošní sezoně smůlu na svůj zdravotní stav. Řada zranění a nemocí, které je provázely po celou dobu letní přípravy a některým z nich ani neumožnily sehrát přípravná utkání nemá konce. Přestávku po předehrávce zápasu čtvrtého kola chtěl trenér Bělka využít u některých hráček k nasazení na velmi kvalitního soupeře v 1. lize žen, kterým byl v minulé sezoně interligový HC Plzeň, zhatila záplava nemocí, takže proti Plzni mohly nastoupit pouze brankařka Bártová a dvě křídla Vendula Fryčáková a Chlandová. Otázkou zůstává, kolik z děvčat pustí zdravotní stav do středečního zápasu interligy. Jisté je jen to, že je na delší dobu vyřazena ze hry kanonýrka Katka Růžičková, která byla dokonce několik dnů hospitalizována v nemocnici.. Děvčata by chtěla přesto sehrát s favoritem důstojnou roli a pokusit se překvapit. Budou to však mít hodně těžké. Slavistky sice v neděli ztratily, skoro už tradičně v domácím prostředí proti Baníku Most bod za remízu, mají však svůj hráčský kádr vhodně doplněn, zejména mladá spojková řada Galušková, Kordovská se zkušenou Hanou Kutlvašrovou patří k tomu nejlepšímu nejen v družstvu Slavie. Každopádně očekáváme od obou družstev rychlou moderní a kvalitní házenou, ve které se budou domácí děvčata snažit favorita zaskočit.

Středa  28. 09. v 18:00 hod.: Sokol  Poruba – ŠKP Bratislava

Domácí Sokolky patří mezi pětici současných týmů, které mají z domácího prostředí na svém kontě po dvou zápasech  dvě porážky. S výjimkou ŠKP tak mají všechna tato družstva paradoxně lepší bilanci na hřištích soupeřů. Je pravda že ze všech těchto družstev měla Poruba nejtěžší soupeře – Michalovce a pražskou Slavii. Domácí tedy shlížejí s nadějí na další zápas a pevně věří tomu, že jejich nula na kontě domácích výsledků se stane minulostí. Pokud by tomu tak nebylo jednalo by se o obrovské překvapení. Družstvo z hlavního slovenského města zatím ani na jediného soupeře z interligového pelotonu nestačilo, prohrálo všechna své utkání a vzhledem  ke skladbě příštích soupeřů to vypadá, že nula na jejich kontě asi hodně dlouho vydrží.   

Středa  28. 09. v 18:00 hod.: DHK Baník Most – HC Zlín

Utkání dvou soupeřů z popředí tabulky by mělo splňovat parametry dvou špičkových týmů, po zaváhání  Zlíňaček v domácím zápase proti Porubě, mohou být příznivci a házenkářští odborníci trochu na pochybách. O kvalitě hráčského kádru Zlína nemůže  nikdo  pochybovat, jména jako Sobieská, Birkušová, Drotárová a další, jsou toho zárukou.. Je však otázka, zda byla sportovní forma naladěna na správný vrchol, který na družstvo určitě ještě čeká, hlavně v podobě soupeřů, kteří stejně jako ony budou bojovat o české play-off. Zápasem pravdy tak zůstává asi především v příštím kole duel Zlín – Olomouc tam by se měla pravda potvrdit. Středeční zápas na severu Čech by měl být jednoznačnou záležitostí domácího celku, který doplnil svůj silný kádr, mladičkou kanonýrkou  Sárou Kovářovou, v záloze jsou však stále ještě další esa v podobě Jeřábkové, Zachové, Růčkové, nebo slovenského dua Súkenková – Miklučik a Szarková, ta druhá se ale zatím stále potýká se zraněním.  Favoritkami zůstává domácí úřadující český mistr - Baník Most..

Středa  28. 09. v 18:00 hod.: Slávia Partizánske – SHK Veselí n. Mor.

Domácí celek  má na svém kontě zatím jedinou výhru, ale nad ŠKP Bratislava, která je vlastně zejména v domácím prostředí jaksi povinnou. V ostatních zápasech družstvo, které je zatím stále bez trenéra nijak nenadchlo, družstvo má v kádru několik kvalitních zkušených hráček, ale také zatím málo zkušená mladá děvčata. Budou stačit  hráčky okolo Zuzany Hollé, která má trenérskou licenci potřebnou pro vedení interligového týmu a dalších zkušených – Michnové, Gerič, Szökeové, nebo brankařky Súlovské na sice mladé, ale už zkušené družstvo trenéra Vargy v čele s hvězdou první velikosti Olšovskou, nebo mladičkou kanonýrkou Šustkovou ? V takovýchto zápasech budou o výsledku rozhodovat i maličkosti, očekávat se dá vyrovnaný souboj a vyloučena není ani dělba bodů.