English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Olomoucké házenkářky cestují na Vysočinu a do jižních Čech

Olomoucké házenkářky cestují na Vysočinu a do jižních Čech 29.09.2016 13:19:49 - autor: , přečteno 798x

Další olomoucká družstva hrající celostátní soutěže, mají o víkendu před sebou třetí kolo soutěží, tentokrát pojedou za svými soupeřkami na Vysočinu a jižních Čech. Konkrétně prvoligové B družstvo žen zamíří již podruhé  za sebou na Vysočinu, po Havl. Brodě, ze kterého se vyklubal dosavadní lídr soutěže, který jediný má po dvou odehraných kolech plný počet bodů, jedou do Velkého Meziříčí. Spolu s nimi tam jede i družstvo starších dorostenek, které po dvou kolech, kdy mělo volný los bude mít v soutěži premiéru nového ročníku a opět to bude soupeř, který je v čele tabulky. Třetím družstvem, které bude  sobou v akci budou mladší dorostenky, které čeká cesta ještě o pár desítek kilometrů dále ke známému rybníku Vajgar, kde sehraje své třetí utkání soutěže proti místnímu družstvu, které je v tabulce na třetím místě. Z prostého výčtu je zřejmé, že ani jedno z našich družstev nebude mít vůbec lehkou roli, všechna družstva s nimiž se v sobotu utkají patří do špičky soutěží.

1.liga ženy: Sokol Velké Meziříčí – DHK ZORA Olomouc  B

Naše družstvo žen zatím sehrálo dvě utkání s 50 % úspěšností, když po porážce v Havl. Brodě, před týdnem zdolalo v domácím prostředí jedno z plzeňských prvoligových družstev – HC Plzeň, který minulou sezonu nastupoval v interligové soutěži a po roce sestoupil opět do 1.ligy. Naše družstvo nastoupilo posíleno pouze o trojici hráček z interligového kádru (brankařku Bártovou a křídla V. Fryčákovou a Chlandovou) a zbytek tvořily hráčky ze základního kádru B týmu, které v utkání příjemně svým výkonem překvapily. Interligové áčko už své utkání sehrálo ve středu, dá se tedy očekávat, že některé hráčky pojedou do Vel. Meziříčí, je ale otázka, jak se bude vyvíjet jejich zdravotní stav. Družstvo Velkého Meziříčí má své největší opory ve dvojici vlastních odchovankyň, zejména Iva Závišková, má zkušenosti z interligy v dresu Veselí a je v současné době druhou nejlepší střelkyní prvoligové soutěže, druhou pak je Renata Škrdlová, patřící také k TOP střelkyním. Velké zkušenosti, dokonce z německých soutěží, má za sebou brankařka Veronika Fialková, hrála také v interligovém Veselí a před lety v dorosteneckých družstvech našeho klubu. V družstvu je ještě několik zkušených hráček „třicátnic“ Hublová, Plachetská a jen o několik roků mladší Zbožínková, v družstvu hraje také několik hráček na hostování z Tatranu Bohunice. Půjde tedy o družstvo, jehož hráčky těží z dlouholetých zkušeností a jsou dobře vedeny také zkušeným trenérem Záviškou.

Zápasy 3. kola:

Sobota 01.10. v 11:30 hod.:  HC Plzeň – HC Zlín  B

Sobota 01.10. v 13:00 hod.:  Sokol Vel. Meziříčí –DHK ZORA Olomouc  B

Sobota 01.10. v 14:00 hod.:  Jiskra Hal. Brod -  SHK Kunovice

Sobota 01.10. v 15:30 hod.:  HK Hodonín – Jiskra Otrokovice

Neděle 02.10. v 13:30 hod.:  Sokol Poruba  B – Slavia VŠ Plzeň

Sokol Vršovice -  Sokol II. Kobylisy – hráno 28. 09.   23:21

 

1.liga starší dorky: Sokol Velké Meziříčí – DHK ZORA Olomouc

Olomoucké starší dorostenky vstupují do nového ročníku soutěže v roli obhájce mistrovského titulu. S obhajobou to však budou mít těžké, v družstvu došlo k velké obměně hráčského kádru, družstvo silně omladilo a bude zpočátku hlavně získávat herní zkušenosti. Přesto vstupuje do soutěže sebevědomě, s vírou ve své kvality po náročné, těžké přípravě, které bude chtít v zápasech uplatnit a zhodnotit. Trenér Lubomír Krejčíř bude samozřejmě nejvíce spoléhat na ty, které v družstvu hrály i minulou sezonu (Ošlejškovou, Žáčkovou, Bajerovou, Řezníčkovou a Královou), velmi dobře se jeví i další hráčky na příklad litovelské odchovankyně Rožková a Protivánková, hodně spoléhat bude také na trojici Ivančických mladších dorostenek Vavrouškovou, Olšovou a Kovářovou, které v družstvu hostují, družstvo pak doplňuje několik děvčat na hostování z Lesany Zubří (Polášková, Pšenicová). V několika přípravných utkáních, zejména na domácím turnaji (Slavia Praha, Poruba, Bytča) a v zápasech s druholigovými ženami Velké Bystřice ukázalo družstvo svou tvář a děvčata potvrzovala, že jsou na soutěž dobře připravena. Soupeř z Vysočiny odehrál zatím dvě utkání, v kterých vyhrál ve Velké Bystřici vysoko 36:17 a v Bohunicích těsně 24:25.  Družstvo má ve svém středu druhou ze sester Záviškových – Kateřinu. V družstvu jsme napočítali jen tři hráčky, které dosáhly věku kategorie starších dorostenek, ostatní jsou mladší. Velkou enklávou v družstvu je čtveřice hráček z Ivančic (Šiplová, Cahová, Krejčíková a Patočková), které v družstvu hostují, stejně jako Blažková z Bohunic. Bude to tedy velký souboj ivančických házenkářek, v obou družstvech. O to těžší a vyrovnanější zápas se dá v sobotu očekávat.

Rozpis utkání 3. kola ligy starších dorostenek:

Sobota 01.10. v 11:00 hod.:  Sokol Velké Meziříčí – DHK ZORA Olomouc

Sobota 01.10. v 17:30 hod.:  HK Hodonín – Jiskra Otrokovice

Neděle 02.10. v 13:30 hod.:  SK Velká Bystřice – Tatran Bohunice

1.liga mladší dorky: Házená Jindř. Hradec- DHK ZORA Olomouc

 

Olomoucké mladší dorostenky zahájily novou sezonu dvěma porážkami, když nejprve prohrály po vyrovnaném boji v Havl. Brodě 25:22, když v posledních osmi minutách utkání musely čelit třem vyloučením a 5 sedmimetrovým hodům a v druhém utkání před týdnem v domácím prostředí, podlehly o jedinou branku favorizované Slavii Praha, když ještě několik minut před koncem vedly tříbrankovým rozdílem, nezvládly však koncovku. Děvčata předvedla v obou zápasech, že házenou hrát umějí, chybí ještě trochu zkušeností z těžkých a vypjatých zápasů. Proto do jižních Čech jedou odhodlány už konečně bodovat, i když si jsou době vědomy jak těžký soupeř je tam čeká. Trenérksa Ilona Hapková bude nejvíc spoléhat na brankařku Poláškovou, Rožkovou, Protivánkovou, Krůpovou, nebo Korbařovou, přidat se samozřejmě mohou i všechna další děvčata. Jejich soupeřky hrály zatím jen jediné utkání, když v domácím prostředí vyhrály nad Vršovicemi osmibrankovým rozdílem, což je zařadilo zatím na třetí místo tabulky.  Základem jihočeského týmu je úspěšné družstvo starších žaček minulého ročníku, které obsadilo třetí místo v Žákovské lize, když ve vzájemných zápasech s oběma družstvy našich starších žaček v minulé sezoně vysoko zvítězila. Z děvčat loňského družstva se v prvním tkání nejvíc dařilo střelecky Michale Hauserové a Simoně Březinové, které budou pravděpodobně největší hrozbou pro naši branku.

 

Rozpis zápasů 3. kola 1.ligy mladších dorostenek

Sobota 01.10. v 12:00 od.:   Jiskras Havl. Brod – HC Praha Háje

Sobota 01.10. v16:00 hod.:  Házená Jindř. Hradec – DHK ZORA Olomouc

Neděle 02.10. v 13:00 hod.:  Slavia Praha – HC Zlín

Utkání Sokol Poruba – DHC Plzeň bylo předehráno s výsledkem 21:35