English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Reprezentační přestávku vyplní i herní testy

Reprezentační přestávku vyplní i herní testy 04.10.2016 14:24:33 - autor: , přečteno 780x

Reprezentační  přestávku vyplní i herní testy

První reprezentační blok přerušil všechny celostátní soutěže házenkářek a vybrané hráčky se rozjely na místa srazu nejlepších českých hráček v jednotlivých kategoriích. Největší mediální pozornost na sebe samozřejmě poutá sraz ženské reprezentace, která se sešla v neděli v Luhačovicích a před blížícím se ME, které se bude hrát v prosinci ve Švédsku  je čeká řada tréninkových jednotek a ve středu a čtvrtek dvě mezistátní utkání ve Slovinsku, které je také mezi šestnáctkou účastníků ME.

Trenér české ženské reprezentace Jan Bašný pozval na sraz i čtveřici úplných nováčků  mezi seniorkami - slavistky Kudláčkovou a  Galuškovou, porubskou Konečnou a mosteckou Zachovou, pro které je to první sraz mezi absolutní českou elitou. Zajímavostí je, že naše odchovankyně Míša Hrbková, která obléká dres bundesligového G öpingenu, se rázem stala nejstarší hráčkou českého výběru (1987). Bohužel v současné reprezentaci není mezi ženami ani jediná hráčka našeho klubu, v širší nominaci figurují na seznamu reprezentantek stále ještě sestry Fryčákovy, Kubáčková, Severová a Gebre Selassie, zatím ale šanci a pozvánku na žádnou akci nedostaly.  

Družstvo juniorek W 19, pod vedením nového trenéra Ondřeje Václavka (Slavia Praha) bude mít své soustředění v Otrokovicích od čtvrtka do neděle a součástí budou dvě utkání s vrstevnicemi ze Slovenska. Do týmu byla pozvána jediná hráčka z našeho klubu Karolína Žáčková, ta však v prvním mistrovském utkání starších dorostenek v sobotu ve Velkém Meziříčí utrpěla zranění kolenních vazů a musela se z akce reprezentace omluvit.

Ani na akci dalšího mládežnického týmu reprezentace – dorostenek ČR W 17, které se připravuje pod vedením trenéra Michala Červenky (Slavia Praha), kde je asistentkou naše trenérka Ilona Hapková, není v současnosti pozvána ani jediná kmenová hráčka našeho klubu. Tři hráčky, které však v našem družstvu starších dorostenek hrají na hostování, dvě z HK Ivančice - Barbory Vavroušková a Olšová a brankařka Míša Polášková, kmenově hráčka Lesany Zubří však chybět nebudou. Družstvo se připravuje na srpnové ME 2017, které se bude hrát na Slovensku a našemu družstvu los přidělil silné soupeře v podobě celků Francie, Švédska a Rumunska. Útočištěm  družstva na soustředění je tentokrát  sportovní areál v Hostivicích -  Břvích u Prahy a akce vyvrcholí turnajem  v pátek až neděli, kde si naše mladé zahrají postupně s děvčaty Maďarska, Polska a Slovenska