English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Jak probíhá začátek soutěží s účastí našich družstev

Jak probíhá začátek soutěží s účastí našich družstev 04.10.2016 21:49:05 - autor: , přečteno 744x

Jak probíhá začátek soutěží s účastí našich družstev

Všechny celostátní soutěže, ve kterých startují také družstva našeho klubu, mají za sebou první tři kola nového soutěžního ročníku, některá však v nich odehrála méně zápasů, na příklad naše starší dorostenky pouze jediné utkání, které je způsobeno neúplným počtem startujících družstev. Podívejme se, jak si v soutěžích naše družstva vedou, jak se rýsují favorité a která družstva jsou zatím překvapením soutěží.  

  1. Iiga ženy

První liga žen má překvapivého lídra v podobě celku Havl. Brodu, který je jediný v soutěži s plným bodovým ziskem a to už získal také skalp loňského vítěze HC Zlín  B, kterého porazil na jeho hřišti. Také další výhry si zapsal s družstvy, která patřila v minulé sezoně k těm lepším, s třetí Zorou B a sedmými Kunovicemi.  Na druhém místě se drží ambiciózní SVŠ Plzeň, velký konkurent HC Plzeň, který těží především ze střelecké potence „klanu“ Galuškových, výborně si zatím vede druhý zástupce Vysočiny Sokol Velké Meziříčí a černý kůň soutěže s řadou bývalých i současných hvězd (Tothová, Poznarová, Budayová, Birkušová). Všechna tato družstva z čela tabulky ztrácí pouze jeden až dva body v soutěži, stejně jako exinterligový HC Plzeň. Trochu rozpaky v dosavadním průběhu soutěže panují ze zatím nevýrazných výkonů trojice B družstev interligových týmů, když Poruba má zatím jediný bod zbývající dva (Zlín a Zora) mají na svém kontě zatím jedinou výhru.

Naše družstvo zatím nenaplňuje prognózy, bohužel nejsou plněny předsezonní předpoklady o počtech hráček z interligového A družstva ani z týmu starších dorostenek, hlavní příčinou je nečekaně vysoký počet hráček se zdravotními problémy. Plné absolutorium z hráček, které pravidelně nastupují v družstvu zaslouží pouze Slovenka Denisa Krajčovičová, která je zatím se 20 brankami na druhém místě tabulky střelkyň celé soutěže. Prosazují se dále Kašpárková, Grygarová, tu postihl v sobotu nečekaný výpadek, když z množství střeleckých pokusů, neprošel za zda Veroniky Fakové ani jediný, dále pak Hochvaldová a Vendula Fryčáková. U družstva je potěšitelná střelecká bilance, družstvo je zatím s 87 vstřelenými brankami na druhém místě mezi nejvíce nastřílenými brankami soutěže. Rezervy jsou v obranné činnosti a výkonech brankařek. 

1Iiga starší dorostenky – východ

Bez ztráty jediného bodu je zatím trojice největších favoritů, z nichž Poruba má odehrána dvě, Olomouc a Zlín po jednom utkání. Za nimi čekají na svou šanci promluvit do „medailových“ pozic další dva kandidáti – ambiciózní Hodonín a Vel. Meziříčí, to však v přímé konfrontaci v sobotu doma se Zorou utrpělo debakl. Klíčová utkání nás teprve čekají, patří mezi ně každopádně vzájemná utkání favorizované trojice, každé z družstev odehraje na podzim jeden vzájemný souboj na domácím hřišti a jeden venku, prvním bude v 7. kole 5. 11.  duel Olomouc – Zlín, v 10. kole 4. prosince Poruba – Olomouc a v následném 11. kole 11.12. Zlín – Poruba. Jednoduchá však pro favority nebudou ani utkání s dalšími soupeři, zejména na venkovních hřištích nebudou mít určitě vůbec jednoduchou roli. Zatím se neprosadila trojice družstev bez bodového zisku, zejména tradiční celky Otrokovic a Veselí ještě určitě neřekly poslední slovo. Nováček mezi staršími dorkami SK Vel.Bystřice bude mít asi s předáním Černého Petra některému z ostatních soupeřů velké problémy, i když v jeho družstvu hraje také několik talentovaných hráček jak z Bystřice, tak i ze Žeravic. Na čele střelecké tabulky jsou zatím trochu překvapivě dvě hráčky roč. 2001, Svobodová z Bohunic a Smetková z Hodonína s 27 brankami, zejména Valerie Smetková se zdá být obrovským talentem, zatím nastoupila v šesti zápasech za mladší a starší dorostenky a nastřílela v nich už 75 branek.

Krátký pohled do dění ve skupině západ říká, že v čele jsou bez ztráty bodu Baník Most a DHC Plzeň, překvapením je zatím postavení tradičního lídra Sokola Písek a také pouze 50 % zisk Slavie Praha, která má letos velké ambice zaútočit na medailové pozice v této kategorii. Obě družstva Písek a Slavia však své porážky utrpěly od prvních dvou týmů tabulky. Překvapivě dobře si vede Astra Praha, jehož družstvo tvoří více než polovina děvčat z TJ Háje Jižní město.

 .1.liga mladší dorky

Na rozdíl od soutěží starších dorostenek se hraje u mladších dorostenek odděleně celostátní soutěž 1. liga a dvě skupiny 2. ligy. V čele je čtveřice družstev, která shodou okolností má odehrána jen dvě střetnutí, má v nich však plný počet bodů. Jedná se o dva moravské týmy Zlín a Ivančice pražský celek TJ Háje Jižní město a jihočeský Jindř. Hradec. Za nimi jsou dvoubodoví – loňský mistr DHC Plzeň dva pražské celky Slavia a Vršovice a Havl. Brod. Tabulku uzavírají bez bodového zisku  dva moravské celky -  bohužel naše děvčata a Sokol Poruba. Současná tabulka do jisté míry kopíruje umístění z loňského ročníku.

Naše družstvo je zatím bez bodu, dvě utkání však prohrála o jedinou branku, ve svém prvním vystoupení v Havl. Brodě podlehlo tříbrankovým rozdílem, když závěr zápasu byl poznamenán určitými okolnostmi, o nichž je zakázáno veřejně se zmiňovat, šlo zde ale o evidentní poškození hostujícího družstva, o čemž vypovídají i statistiky. Jinak děvčata herně vůbec nepropadla, naopak byla soupeřům víc než vyrovnanými soupeři a ve všech zápasech sahala minimálně po bodu. Věřme, že se v dalších utkáních prosadí už i bodově, vždyť v družstvu je řada talentů v čele s brankařkou Míšou Poláškovou, další hráčkou z líhně Lesany Zubří Bětkou Krůpovou, která je po třech zápasech na třetím místě střelecké tabulky s 18 brankami Julií Rožkovou, Michaelou Juřičkovou, Markétou Dobrovskou a dalšími.

Ve všech  družstvech je řada talentovaných hráček, které jsou už dnes povolávány do reprezentace, ať už je to větší skupina děvčat ze Zlína a Ivančic, nebo talentované jednotlivkyně z předních družstev ligy mladších dorostenek.

Starší žačky

Obě družstva starších žaček našeho klubu hrají ve Zlínské lize a jsou zatím po třech kolech v dolní polovině tabulky. Tabulce vévodí žačky Kunovic s plným bodovým ziskem, před Otrokovicemi a oběma družstvy Zlína, které mají shodně po jedné porážce. Naše B družstvo má na svém kontě 3 body, když vyhrálo jen se Sokolem Hovězí a bod si připsalo za remízu v Žeravicích, A družstvo má zatím dva body, také za výhru nad Hovězím, prohrálo však s oběma družstvy Zlína.

Mladší žačky

Klub má v soutěži jedno družstvo hrající soutěž v rámci Olomouckého kraje. V soutěži hraje 12 týmů z nich pouze naše družstvo a DHK Litovel jsou dívčí, v družstvu Horky hrají společně s chlapci i tři dívky, v Senici  a Žeravicích hraje s kluky po jedné dívce.  V této konkurenci se už našim děvčatům podařilo dvakrát chlapecká družstva porazit  (Centrum Haná B 14.12 a STM Olomouc  B 16:15) a jsou zatím na 7. místě se 4 body. Zajímavostí je, že tabulce střelců vévodí dvě dívky – Leona Dostálová ze Senice 32 a Anna Kubálková z DHK Litovel s 30 brankami