English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > B družstvo žen i obojí dorostenky hrají o víkendu doma

B družstvo žen i obojí dorostenky hrají o víkendu doma 13.10.2016 13:59:36 - autor: , přečteno 637x

Po dvoutýdenní reprezentační přestávce pokračují soutěže řízené ČSH s účastí družstev našeho klubu, zápasy 4. kola podzimní části. Celá trojice družstev  DHK ZORA bude hrát svá utkání v domácím prostředí. Starší dorostenky budou hrát v sobou teprve své druhé utkání a jistě budou chtít potvrdit úspěšný vstup do soutěže před dvěma týdny. B družstvo žen a mladší dorostenky jsou připraveny zabojovat o body a vylepšit si své dosud trochu rozpačité účinkování v prvních podzimních zápasech. Obě okupují devátá místa v tabulkách svých soutěží, ženy se dvěma získanými body a mladší dorostenky jsou po třech smolných porážkách zatím bez bodového zisku.

Prvním družstvem, které se o víkendu představí na hřišti, budou starší dorostenky, které v sobotu 15. října od 15:00 hod. nastoupí v okresním derby proti starším dorostenkám SK Velká Bystřice. Družstvo vzniklo ze spolupráce dvou klubů – SK Velká Bystřice – SK Žeravice, když starší dorky hrají pod hlavičkou SK Vel. Bystřice a hrají zde děvčata obou klubů stejně, jako ve 2. lize mladších dorostenek, startujících jako SK Žeravice hrají opět děvčata z obou klubů, věkově odpovídající kategorie. Tento projekt vznikl z iniciativy funkcionářů obou klubů, údajně proto, že děvčata z obou lokalit nemají ambice a zájem hrát špičkovou házenou a proto raději budou hrát jen „doma“. Přitom v obou klubech vykazují trenéři velmi solidní práci s mládeží, vychovali už několik velmi talentovaných hráček, které by mohly svůj talent rozvíjet v několik kilometrů vzdáleném RHC v Olomouci, to je však pro ně bohužel jakýmsi tabu. Přitom do Olomouce dojíždějí talenti z mnohem vzdálenějších lokalit, např. z Ivančic a Zubří, kteří se připravují a hrají zápasy v družstvu našich starších dorostenek. To raději jeden z nejvýraznějších talentů této kategorie teprve 16 letou Veroniku Mikuláškovou klub uvolnil do Baníku Most, kde hraje stejnou soutěž, jakou by hrála doma ve Velké Bystřici. Samozřejmě vše o čem zde je řeč je výhradně rozhodnutím a vůlí hráček, rodičů a klubů, což plně respektujeme, celá problematika je na delší samostatnou debatu, což však asi v současnosti není na pořadu dne.  

Družstvo starších dorostenek SK Velká Bystřice zatím sehrálo v soutěži 1. ligy  východ  dvě utkání, v obou utrpělo vysoké porážky. Mezi nejlepší hráčky týmu patři trojice mladších dorostenek z Žeravic Možíšová, Čecháková a Zubíková, z bystřických potom Vachutková a výborná brankařka Lucie Mikulášková. Naše děvčata by mohla nastoupit v obvyklé sestavě, bohužel však bez jedné z opor Karolíny Žáčkové, která utrpěla v prvním mistrovském zápase před dvěma týdny zranění kolene s podezřením na přetržené vazy.

Zbývající dvě utkání budou sehrána v neděli, tím prvním bude utkání  1. ligy žen, které se bude hrát 16. října od 11:30 hod. a soupeřkami našeho B týmu bude Sokol Vršovice. Družstvo Vršovic je zatím v tabulce za našimi děvčaty se stejným, dvoubodovým  ziskem na 11. místě. Oba zápasy na hřištích soupeřek prohrály  ve Vel. Meziříčí a Plzni, dva body získaly v pražském derby, když porazily Kobylisy 23:21. Družstvo Vršovic má ve svém středu několik zkušených hráček, především Lucii Líbalovou, hrající pravidelně WHIL ve Slavii Praha, dále pak  střelkyni Petru Ketnerovou, která pamatuje také nejvyšší soutěž, stejně jako Andrea Jonová, která v Praze hostuje z Jindř. Hradce. Zkušenosti  může rozdávat i brankařka Irena Zemanová  (1974). Nejlepšími střelkyněmi  jsou zatím Ketnerová 14, Švůgrová 9, Jonová 8 a Kračmanová 7 branek. Nějaké střelecké manévry ze strany Pražanek asi nemůžeme očekávat, mají na svém kontě zatím jen 61 vstřelených branek, což je nejméně v celé soutěži, naopak naše děvčata jsou zatím v soutěží druhým nejlépe střílejícím týmem, bohužel jsou také týmem, který nejvíc branek obdržel. Trenérka domácího družstva Jana Fischerová bude skládat družstvo také podle zdravotního stavu hráček A družstva žen, přesto bude určitě nejvíce spoléhat na Slovenku  Denisu Krajčovičovou, která zatím figuruje na druhém místě mezi nejlepšími střelkyněmi soutěže se 20 brankami, dále se mezi střelkyně zapsaly Kašpárková a Grygarová s 10 brankami, Hochvaldová a Vendula Fryčáková 9 atd. 

Soupeře ze stejného pražského klubu budou mít v 1. lize mladších dorostenek naše děvčata, v neděli od 13:30 hod. nastoupí také proti Sokolu Vršovice. Soupeřky jsou na tom v prvních kolech lépe než naše děvčata, odehrály zatím jen dvě utkání a byly v nich úspěšné z 50 %, když prohrály v Jindř. Hradci a doma porazily DHC Plzeň – družstvo úřadujících mistryň České republiky z minulé sezony.  Vršovice mají v soutěži také starší dorostenky, z nichž většina jsou věkově mladší a protože v době nedělního utkání v Olomouci mají volno, dá se předpokládat, že tyto hráčky ročníku 2000 a 2001 budou hrát v družstvu mladších dorostenek. Mezi nejlepší hráčky družstva patří dorostenecká reprezentantka Alžběta Hynková a dalšími jsou potom na příklad Suchomelová, Vítová, Ferusová, Uhlířová a další. Naše děvčata by měla nastoupit v optimálním složení, v čele s reprezentační brankařkou Míšou Poláškovou, která si vedla výborně na turnaji v Hostivicích – Břvích, dále pak by se měly prosadit zatím třetí nejlepší střelkyně Alžběta Krůpová, Rožková, Dobrovská a další. Děvčata jsou odhodlána konečně získat své první body i přesto, že jejich soupeř bude hodně kvalitní.