English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší žačky > Mladší žačky mají další skalp

Mladší žačky mají další skalp 16.10.2016 08:53:37 - autor: , přečteno 562x

DHK ZORA Olomouc – Cement Hranice  19:13  ( 8: 8)

Vývoj skóre: 0:2, 3:3, 3:5, 5:5, 7:6, 8:8 – 10:8, 15:9, 16:12, 18:12, 19:13 

Rozhodčí: Konečná, Vítková    65 diváků   7 m hody: 6/4 – 4/2   vyloučení: 3 – 3

Sestavy a branky:

Olomouc: Hynková 3, Drgová, Mocňáková 3/2, Hoffmannová 1, Šebestová 3, Maderová 1, Kučerová, Veselá 1, Nováková, L. Polesová, Z. Polesová 3/1, Kalabisová, Šinclová 1, Hlaváčková 3/1.

Trenérka: Mgr. Kateřina HLAVÁČKOVÁ

Hranice: Vyorálek – Dreiseitl, Adzima, Novosad 1/1, Šíma, Mareš, Hollaschke 5, Balabán 6/2, Řepa 1, Nedělka, Smékal, Trčka.

Trenér: Jan RUDOLF

Družstvo mladších žaček odehrálo v sobotu své další vítězné utkání proti týmu TJ Cement Hranice. Úvodem bych chtěla říct, že svěřené družstvo mladších žaček mám teprve prvním rokem a musím všechny holky pochválit a to jak za přístup k tréninkům tak k zápasům. Velice jim pomohla letní příprava, která probíhala posledních 14. dnů v srpnu společně se staršími žačkami, kde měly holky možnost se mnohé naučit od ostatních hráček DHK ZORA Olomouc. Za to bych chtěla poděkovat sportovní komisi. Následující tréninkové jednotky jen navazují na to, co bylo započato.

 

 A teď k samotnému zápasu. TJ Cement Hranice je stejně jako většina našich soupeřů tým chlapců. Holky hrály výborně, hlavě bylo vidět bojovné srdíčko. Někdy jsem postrádala úsměv po nádherné akci, která nebyla zakončena gólem. V bráně střídáme čtyři hráčky, nemáme stabilní brankařku. Což je vzhledem k žákovské kategorii v pořádku, holky by měly zkoušet hrát na všech postech. Co se týká tohoto utkání tak obě brankářky Veronika Nováková a Eva Šinclová předvedly výborný výkon a zaslouží si velkou pochvalu. Osobní obrana pokud proti klukům, nám jde čím dám tím lépe, dodržujeme šířku hřiště a jsme dravější a živější, snažili jsme se udržovat rozdíl jedné dvou branek, ale i tak poločas skončil remízou 8:8. Důležité je, že na gólech se podílí stále více hráček družstva, začínáme být úspěšní s křídel, za což jsem velice ráda, jelikož je to součást tréninkových jednotek, zde bych chtěla zmínit krásný gól hráčky Julie Veselé, Veroniky Hoffmannové a Kláry Hlaváčkové. Pochvala všem spojkám, začínají působit velice sehraně a to jak v obraně, tak v útoku, vidí pivota pro nahrávku nebo si všímají volného prostoru, který jim pivot vytvoří. Co mi stále chybí je střelba z 9m, kterou také trénujeme, jenom ji ještě neumíme uplatnit v zápase. Závěrem tedy, že stále máme na čem pracovat.