English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Béčko žen doma zatím stoprocentní

Béčko žen doma zatím stoprocentní 16.10.2016 18:59:06 - autor: , přečteno 643x

DHK ZORA Olomouc  B – Sokol Vršovice 33:27   (12.12)

Průběh utkání: 0:2, 2:2, 4:6, 7:6,  9:7, 9:9, 12:12 – 16:12, 18:16, 20:17, 20:21, 22:21, 24:23, 26:24, 29:26, 33:26, 33:27.

Rozhodčí: Friedel, Kučerka               55 diváků              7 m hody: 6/5 – 6/4                                   vyloučení: 3 – 3

Sestavy a branky:

Olomouc  B: Havlíčková, Beranová, Pallyová – Chlandová 4, Novotná, Krajčovičová 8/4, Kašpárková 3, Žáková, Trumpešová 5/1, Konečná, Hochvaldová 4, Grygarová 5, Sovová 4, Salašová.

 Trenérka: Mgr. Jana FISCHEROVÁ

Vršovice: Kuprová, Zemanová – Kadeřábková 6, Novotná, Špačková 2, Hurková 1, Jonová 2, Kračmanová 2, Říhová 2, Švůgrová 7/4, Šajnerová, Petržílková 4, Ketnerová 1.

Trenér: Petr SYCHRA

Své druhé utkání v domácím prostředí v nové sezoně sehrála olomoucká rezerva proti pražskému celku Sokola Vršovice a byla opět úspěšná. Vítězství se však nerodila vůbec lehce, olomoucké družstvo vstoupilo sice do zápasu s aktivní hrou preferující rychlost svých útočných akcí, zakončování akcí však nebylo příliš přesné, množství střel skončilo vedle branky, nebo je zlikvidovala výborně chytající pražská brankařka Karolína Kuprová. I proto byl celý první poločas naprosto vyrovnaný, více ze hry a ve vedení byl však hostující celek. Ujal se vedení 3:5, v polovině 1. poločasu vedl 5:6, a zbývající část se hrála vždy tak, že jeden ze soupeřů šel do jedno až dvoubrankového vedení a soupeř vzápětí vyrovnal. Remízou skončilo i prvních 30 minut hry.

 

Po změně stran se domácí hráčky přece jen začaly více prosazovat, vypracovaly si čtyřbrankový trhák a v 6. minutě vedly 16:12. Své vedení si udržovaly do 15. minuty, kdy agilní soupeř zejména zásluhou zkušených hráček, ze Střešovic hostující Špačkové, a křídel Kadeřábkové a Jindřichohradecké Jonové, ale také zásluhou několika chyb v rozehrávce domácích znovu srovnal a dokonce šel do vedení 20:21. Team time-out domácí trenérky hráčky uklidnil, pomohlo i několik změn v sestavě a domácí znovu otočily vývoj ve svůj prospěch. Rozhodnutí přinesly dvě rychlé branky Trumpešové a Chlandové, které doplnila jedna z nejlepších hráček na hřišti Denisa Krajčovičová, která pečetila tlak domácích na 29:25 a hostující celek definitivně odpadl. Domácí ještě v závěru čtyřmi brankami v řadě upravily na konečný šestibrankový rozdíl.

 

Z trojice domácích brankařek působila tentokrát nejjistěji  Míša Havlíčková, ze spojek Trumpešová výboně řídila hru útoku, střelami z dálky se zaskvěla Lucka Hochvaldová, která také velmi dobře  bránila. Magda Kašpárková zakončovala akce převážně náskoky na brankovišti, při nichž byla často faulována, což rozhodčí trestali nařízenými sedmičkami. Svůj vysoký potenciál znovu prokázala Denisa Krajčovičová, která v průběhu utkání hrála také na křídlech, odkud se také posazovala. Vůbec se však nedařilo Salašové. Oběma křídlům – Chlandové a Grygarové trvalo nějaký čas než se střelecky prosadily, postupně se však začaly stále více  prosazovat. Z pivotek byla daleko produktivnější Klára Sovová.

 

Z družstva hostí zachytala od začátku zápasu výborně Kuprová, postupem času však její procento úspěšnosti klesalo, až nakonec po polovině druhého poločasu byla vystřídána Zemanovou, ani to však na rozjeté Hanačky neplatilo. Pražanky disponují řadou zkušených, bývalých výborných hráček pražských klubů (Kračmanová, Říhová, Švůgrová, Ketnerová), prosazovaly se však nejvíc kmenové hráčky Vršovic Petržílková na spojce a Kadeřábková na křídle, výbornou práci odvedla na pivotu Švůgrová, která také bezpečně zakončovala velké množství 7 m hodů. Vůbec se nedařilo na křídlech rychlonohým Ketnerové a Novotné.