English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Mladší dorky Zory mají první dva body

Mladší dorky Zory mají první dva body 16.10.2016 19:22:48 - autor: , přečteno 697x

DHK ZORA Olomouc – Sokol Vršovice  28:21  (14:11)

Vývoj skóre: 0:3, 2:6, 7:7, 10:8, 15:9, 14:11 – 15:12, 17:13, 20:14, 22:17, 25:18, 26:19, 28:19, 28:21.

Rozhodčí:  Friedel, Kučerka           65 diváků                      7 m hody: 8/6 – 5/4                         vyloučení: 3 – 5

Sestavy a branky:

Olomouc: Švábová, Polášková – Palátová 1, Vykoukalová, Juříčková 6, Štěšpánková, Korbařová, Rožková 3, Očenášková 1, Dobrovská 4, Protivánková 4, Dušková, Ivánková, Krůpová 9/6.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ  

Vršovice: Cibulková, Trousilová – Vítová 1, Kadeřábková 1, Krunclová, Pádivá 1, Pelikánová 1, Pleskačová, Sauerová 5/4, K. Laštovičková, Kučerová 3, M. Laštovičková 1, Horáková 1, Suchomelová 7.

Trenér: Petr SYCHRA

 

Mladší dorostenky v nově vytvořené celostátní soutěži – 1. lize mladších dorostenek hrály v neděli už své čtvrté utkání a i když ani předchozí výsledky vůbec nebyly špatné (dvě porážky o jedinou branku se Slavií a  v Jindř. Hradci a tříbranková porážka v Havl. Brodě, o které jsme toho už napsali také dost), chyběla jim ta pověstná třešnička na dortu v podobě bodového zisku. Ten přišel až ve čtvrtém utkání, ale podle předpokladu to nemělo být utkání vůbec jednoduché. Pražanky se představily v plné síle, už v pozvánce na utkání jsme upozorňovali na to, že Vršovice byly před utkáním se dvěma body v těsném sousedství v tabulce před naším družstvem, že ale mají také kvalitní družstvo starších dorostenek, které měly v uplynulém termínu volný los, a do Olomouce může přijet několik velmi dobých hráček se zkušenostmi ze soutěže staršího dorostu. To se nakonec potvrdilo, v sestavě jsme našli pětici hráček hrajících pravidelně za starší dorostenky klubu.  Také v domácím družstvu nastoupily takové hráčky tři a byl zde předpoklad velice kvalitního duelu.

 

Hostující družstvo vtrhlo do utkání jako uragán, z prvních tří svých akcí vytěžily tři branky, vedly 0:3, 2:6 a 3:7, domácí děvčata ale od stavu 3:7 ve 12. minutě viditelně přidala, chytila se i Polášková v brance a v 17. minutě bylo vyrovnáno 7:7.  Další minuty patřil domácím děvčatům, které neustále navyšovaly své vedení a 3 minuty před koncem poločasu vedly 13:9. Vršovice dvěma brankami znovu snížily, poslední slovo poločasu však měla Bětka Krůpová, která ze 7m hodu stanovila výsledek poločasu na 14:11. Na začátku druhého poločasu domácí družstvo začalo vyvíjet na soupeře trvalý tlak, který vyústil na zvýšení vedení v 7. minutě na 20:13. Tento rozdíl trval s minimálními změnami až na začátek poslední desetiminutovky, do které vstupoval domácí tým s vedením 23:17 a klidnou a odpovědnou hrou si už vítězství až do koce utkání pohlídaly, v závěru vedly 28:19, hosté ale v závěru dvěma brankami upravili na konečných a zcela zasloužených 28:21.

 

Vnikající výkon, který byl základním stavebním kamenem výhry domácích podala  brankářka Míša Polášková, která v některých momentech uváděla hostující děvčata do zoufalství, když jim schytala řadu „gólovek“, včetně dvou sedmiček. Další rozhodujícími osobnostmi vítězného týmu byly spojky Alběta Krůpová, Julie Rožková a na rozehrávce Markéta Dobrovská, které jednoznačně předčily silnou a zkušenou řadu soupeře. Na pivotu a v obraně kralovala Adéla Protivánková, která první tři své góly nastřílela trochu netradičně ze samostatných brejků. Jedničkou mezi křídly byla neúnavná rychlonohá Míša Juřičková, která snad proměnila všechny své pokusy. Na hřišti se neztratila ani mladičká Tereza Palátová hostující ze Zubří, která hrála na křídle, ale zaskakovala i na spojce. Škoda zranění Očenáškové už v prvním poločase, trenéru Krejčířovi, který zaskakoval za trenérku Hapkovou, tak ubyly manévrovací možnosti, protože Kristýna na začátku utkání ukazovala výborné herní momenty. Ostatní děvčata se tentokrát na hrací plochu moc nedostaly.

 

V družstvu Vršovic spolehlivě zachytaly obě brankařky Cibulková a Trousilová, jedničkou v týmu ale byla zkušená Adéla Suchomelová, autorka sedmi branek, při střelbě sedmiček byla na rozdíl od svých dvou spoluhráček stoprocentní Sauerová.