English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Sedmé kolo má na programu čtyři různé hrací dny - DOPLNĚNO !!!!!

Sedmé kolo má na programu čtyři různé hrací dny - DOPLNĚNO !!!!! 18.10.2016 12:05:39 - autor: , přečteno 1095x

Sedmé kolo interligy házenkářek je opět rozdrobeno do  čtyř termínů, začíná se už v úterý 18. října na Šariši, kam míří z Prahy Slavia, k utkání s Bemaco Prešov. O den později  ve středu 19. 10. zase pojedou sobotní přemožitelky Hanaček – hráčky Zlímna k „sousedům“ na Zemplín, kde sehrají zápas proti slovenskému mistru Iuventě Michalovce.  Trojici utkání uvidí příznivci v sobotu 22. října vesměs v českých halách v Písku, Olomouci a v Ostravě. Kolo pak bude dohráno příští úterý na severu Čech, kam k utkání, které by mohlo být šlágrem kola, míří proti českému mistru Baníku Most, slovenský vicemistr Duslo Šaľa.

Největší „honičku“ čeká beze sporu pražskou Slavii. V neděli v podvečer hrála doma proti dánskému Viborgu první zápas v Poháru EHF, už v úterý brzy ráno seděly v autobuse v cestě do 650 km vzdáleného Prešova, kde nastoupí v 17:30 hod. Po utkání je čeká přes noc opět cesta autobusem do Prahy a už ve čtvrtek budou zase sedět v autobuse a bude je čekat více než 1000 km dlouhá cesta do dánského Viborgu k odvetě evropského poháru. Navíc trenérka Petra Vítková postrádá na utkání v Prešově několik hráček, věří však, že si okleštěná sestava bez čtveřice hráček s Prešovem poradí.

Uplynulé interligové kolo nepřineslo  žádné větší překvapení, favorité vcelku bez problémů svá utkání vyhráli, což platí jak u obou předehrávek - ŠKP Bratislavě s Mostem, nebo  Iuventy ve šlágru kola v Praze se Slavií, tak i v dalších duelech hraných v sobotu. Obě utkání, u nichž se očekával urputný boj, ve Zlíně, který hrál proti Zoře a Šaľa proti Porubě, vyhrála domácí družstva pětibrankovým rozdílem v utkáních ve kterých byla lepšími celky. Naopak zbývající utkání skončila vysokými výhrami favoritů, zejména výbornou formu potvrdilo Veselí, které vyprovodilo Písek s výpraskem rozdílem 22 branek o polovinu menším rozdílem vyhrálo v krajském derby Partizánske v Trenčíně.

Sedmé kolo, které nás čeká v nejbližších dnech opět přinese některé zápasy, na které  se mohou příznivci těšit v očekávání kvalitní a vyrovnané házené, což očekáváme především ve  střetnutích v Ostravě, kde Sokol Poruba nastoupí proti Veselí a v úterní dohrávce  v Mostě, kde přivítají Duslo Šala.  V některých utkáních budeme sledovat, jak si poradí favorité s ambiciózními soupeři, což platí o střetnutích v obou předehrávkách – v Prešově, kam přijíždí Slavia Prahaa a v Michalovcích kde přivítají Zlín. Jednoznačnou záležitostí by měla být obě utkání, kdy české týmy nastoupí proti slovenským outsiderům – Olomouc proti ŠKP Bratislava a Písek proti Trenčínu, i když ani v těchto zápasech nelze ze strany domácích nic ponechat náhodě a každé podcenění  by se mohlo krutě vymstít. Volný los má v sedmém kole Slávia Partizánske

Úterý 18. října 2016 v 17:30 hod.: Bemaco Prešov – DHC Slavia Praha

Prešov hrál v domácím prostředí dvě utkání a v obou prohrál se svými moravskými soupeři (Olomouc, Poruba), Své jediné dva bod si připsal v jižních Čechách, kde o jedinou branku porazil Sokol Písek. Prešovčanky měly v minulém kole volný los, s reprezentační přestávkou tedy měly dlouho herní přestávku, když své poslední utkání WHIL hrály v Michalovcích už 25. září. Uvidíme jak se tato přestávka odrazí na rozehranosti hráček. Jejich nejlepšími střelkyněmi jsou zatím obě letní posily družstva Martina bačíková a Demajová, trochu se v začátku sezony hledá loni čtvrtá nejlepší střelkyně WHI, Šutranová. Slavia sice má za sebou dvouzápasovou sérii porážek, obě v domácím prostředí, když nejprve podlehla v předehrávce interligy ve středu Iuventě a v neděli potom špičkovému dánskému celku Viborg HK v evropském Poháru EHF. Samozřejmě, že Prešov nejsou Michalovce, ani Viborg, přesto však oslabená Slavia bez Kutlvašrové, Peškové, Rezlerové a Šetelíkové, ale také bez asistenta trenérky a po celodenní cestě autobusem přes půl tisícovky kilometrů může zanechat na výkonu děvčat negativní stopy. Pražanky musí i se svými příznivci věřit, že misi na východě úspěšně zvládnou. Za normálních okolností je Slavía samozřejmě favoritem, musí se však mít vzhledem k vyjmenovaným problémům  na pozoru.

Oslabená Slavia to v Prešově nezvládla - prohrála tam 27:23.

To, na co jsme v předchozím textu upozorňovali, se stalo pro Slavii bohužel skutkem. Svěřenkyně trenéra Prešova Dušana Daniše  předvedly výborný výkon a zaslouženě Pražanky zaskočily. Družstvo Slavie utrpělo třetí porážku v řadě a zítra navíc odjíždí do Dánska k odvetě evropského poháru. Na překvapení se podle trenéra domácích a slovenských medií zasloužila nejvyšší měrou brankařka Gubíková. Trochu zaráží statistický poměr tresů v utkání pro obě družstva: 7 m hody: 7/5 - 1/1, vyloučení: 1 - 4. 

Středa 19. října 2016 v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce – HC Zlín 

Iuventa bude ve středu předehrávat už podruhé, před týdnem v Praze předehrávala z důvodu nedělního startu Slavie s Viborgem, nyní je důvodem její vlastní start v Poháru EHF, kde ji o víkendu čeká v Chemkostav Aréně dvojzápas, proti rumunskému družstvu CSM  Ploesti, když obě utkání se budou hrát v sobotu a neděli na Zemplíně. Iuventa si zatím vede v interlize výborně, má za sebou vítězná utkání s medailovou českou trojicí minulé sezony Porubou,  Mostem i Slavií Praha a bez ztráty bodu vede tabulku soutěže. Hráčský kádr je plný zahraničních hvězd a všichni v Michalovcích věří, že si družstvo  pohlídá i další střetnutí a obhájí své interligové pozice i v této sezoně. Družstvo Zlína  si zatím vede v soutěži výborně. Má odehráno šest zápasů a na kontě jen dvě porážky, které je řadí na zatím pátou pozici v tabulce. Družstvo má zatím vyrovnanou bilanci zápasů doma a venku, v obou případech ze tří zápasů vyhrál dva a jednou prohrál, doma s Porubou a venku v Mostě, tedy s příslušníky silné české čtyřky. Velmi cenné jsou pro družstvo body ze vzájemného utkání s jedním z dalších potenciálních zájemců o postup do českého play-off, kterými jsou  z minulé soboty Hanačky. Podle prozatímního vývoje se dá docela předpokládat, že by se mohlo, tak jako v minulých sezonách rozhodovat až v jarních vzájemných zápasech. Každá nečekaná výhra s favoritem, stejně jako nečekaná porážka s outsiderem by mohla být rozhodující. Dost těžko se ale dá předpokládat, že právě středeční zápas by byl tím, kdy Zlíňačky získají nečekané body v utkání s favoritem.  Favoritem zápasu je domácí Iuventa Michalovce.

Sobota 22. října 2016 v 15:00 hod.: Sokol Písek – HK AS Trenčín

Utkání dvou soupeřů z konce tabulky, kteří mají oba také stejný dvoubodový zisk a dokonce získaný po výhře nad stejným soupeřem ŠKP Bratislava a navíc oba vyhráli jen ve slovenské metropoli. Jihočešky vstupovali do letošní sezony s velkými ambicemi a očekáváními, i když jim odešly nejproduktivnější hráčky Kovářová a Svobodová. Do jižních Čech se ale přesunula řada hráček, zejména ze sestoupivšího HC Plzeň a několik z pražské Slavie, které se nedostaly do nabité sestavy Slavistek. Přišel i nový trenér z místních jihočeských zdrojů – Ladislav Jordák, očekávané ambice však zatím nejsou zcela naplňovány. Střelecky nejproduktivnější hráčkou  domácího družstva je zatím Slavistka Palasová, domácí hráčka Boorová a další hostující Součková z Havl. Brodu a další Slavistka Eliška Jačková. Staronový účastník WHIL  z Trenčína zatím, odvádí to, co se od něj očekávalo. Družstvo je plné mladých děvčat z loňského dorostu, které především získávají ostruhy v tvrdých soubojích se ženami. I když očekáváme vyrovnaný souboj, přece jen asi vyhraje domácí zkušenost a domácí prostředí.  

Sobota 22. října 2016 v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc – ŠKP Bratislava

Olomoucké házenkářky sice před týdnem neuspěly v prvním ze soubojů pravdy ve Zlíně, takových ale bude do konce soutěže ještě dost na to, aby se i Hanačky aktivně a rovnocenně zapojily do souboje o postup do play-off.  Některé dosavadní výsledky, na příklad úterní předehrávka v Prešově kde neuspěla Slavia, potvrzují, že by mohl být letošní ročník mnohem vyrovnanější a o nejrůznější překvapivé výsledky nemusí být nouze. To platí samozřejmě i opačně, kdy družstvo v jednom utkání zazáří a svého soupeře jednoznačně převyšuje, aby v dalším neuspělo  v souboji se slabším, nebo předvede naprosto odevzdaný výkon a prohraje na hřišti vysokého favorita až nečekaně hladce. Každopádně však platí, že rozhodujícími zápasy budou ty, ve kterých se střetnou vyrovnaní soupeři, byť třeba jen papírově vyrovnaní, ale ztratí, nebo získají překvapivě body do tabulky a buď svým vyrovnaným rivalům odskočí a vytvoří si výhodnou výchozí pozici, nebo pohřbí své šance. Právě jedním z takových  utkání bude sobotní souboj Zory Olomouc v zápase se zatím bezbodovým ŠKP Bratislava. Každá bodová ztráta Hanaček by mohla být pro ně smrtící. Je správné, že si to hráčky a realizační tým nepřipouštějí a jsou si vědomi toho, že se ale musí každý zápas „odmakat“, protože vždy číhá nebezpečí, že se zápas nemusí vydařit podle představ a naopak outsiderovi vyjde všechno a malér může být na světě. V Olomouci všichni věříme, že se utkání stane naopak obrazem stoupající formy domácích hráček, které v něm potvrdí, že stále patří do lepší poloviny soutěže, stejně jako jejich největší soupeřky Zlín, Veselí ale i další. Celek ze slovenské metropole  zatím drží Černého Petra, družstvo ale uhrálo dva zajímavé výsledky, bylo to však doma a se soupeři, patřícími také k posledním – s Trenčínem a Pískem. Také v družstvu ŠKP najdeme několik hráček, které rozhodně stojí za povšimnutí. Jmenujme alespoň některé:  Valovičová, Trúnková, Vaninová atd, vesměs jsou to děvčata dorosteneckého věku a určitě o nich brzy hodně uslyšíme. Do role favoritek stavíme, při vší úctě k soupeřkám – domácí házenkářky.   

Sobota 22. října 2016 v 18:00 hod.: Sokol Poruba – SHK Veselí n. Mor.

Utkání dvou moravských soupeřů v Ostravě bude určitě vyvrcholením sobotního programu. Podle dlouhodobějších předpokladů by mělo být favoritem domácí družstvo, ale na Slovácku se pro letošní sezónu podařilo postavit družstvo, které zatím nahání strach všem soupeřům a to i z horních pater tabulky. Vždyť momentálně jsou Panenky v tabulce se stejným bodovým ziskem před svými sobotními soupeřkami a to mají odehráno o zápas méně. Sokolkám se v dosavadním průběhu soutěže daří více na hřištích soupeřů, odkud si přivezly dvě výhry (Prešov, Zlín), doma vyhrály jen s ŠKP Bratislava. Poruba sice doma prohrála dvakrát, ale se silnými protivníky – Michalovce a Slavia Praha, uvidíme, jak si poradí se zatím úspěšným Veselím, které ale zase naopak ještě nezískalo na hřištích soupeřů ani bod, když dvakrát prohrály na Slovensku v Šaľe a Partizánskem, jsou však 100 % úspěšné na domácí palubovce. Uvidíme, jak si povedou Veselanky v souboji s těžšími soupeři, které je čekají, ten první už v sobotu v Ostravě. I když očekáváme vyrovnaný souboj, přece jen víc věříme Porubě, pro kterou by byla ztráta byť i jen jednoho bodu nepříjemným zklamáním.  

.