English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > V 5. kole hrají jen ženy B a starší dorky Zory

V 5. kole hrají jen ženy B a starší dorky Zory 20.10.2016 22:28:15 - autor: , přečteno 730x

Páté kolo celostátních soutěží házenkářek budou z klubu DHK ZORA Olomouc absolvovat pouze družstva žen B v 1. lize a starší dorostenky ve skupině 1. Ligy – východ. Mladší dorostenky mají v 5. kole volný los. V uplynulém čtvrtém kole hrála všechna družstva olomouckého klubu mimo interligy,  svá utkání v domácí hale,  všechna byla úspěšná  a hodně si polepšila svá postavení v aktuálních tabulkách. V 1. lize žen se B družstvo žen po výhře nad Sokolem Vršovice posunulo na aktuální šestou pozici, tedy přesně na rozhraní horní a dolní poloviny tabulky. Zajímavý je pohled na oba sousedy v tabulce, naše družstvo má při 4 bodech poměr branek 120:120, B družstvo Zlína má stejný počet bodů a skóre 102:102 – zajímavé ne ?. V soutěži starších dorostenek východ je v čele se šesti body družstvo HK Hodonín, které však má sehráno čtyři utkání a na svém kontě porážku od Zlína z domácího hřiště. Největší dva favorité Olomouc a Zlín mají zatím odehrána dvě utkání a jsou bez ztráty bodu hned za Hodonínem. Polepšily si také mladší dorostenky, které výhra katapultovala na 6. místo tabulky.

1.liga ženy:   

B družstvo žen má před sebou v neděli druhého pražského soupeře, před týdnem si po bojovném výkonu poradilo doma s Vršovicemi, v Praze to bude asi obtížnější, jednak Kobylisy disponují zkušeným týmem, který v minulé sezoně skončil v prvoligové soutěži na druhém místě za B družstvem Zlína. Hráčský kádr se proti minulé sezoně příliš nezměnil, proto je možno očekávat stejnou, nebo podobnou kvalitu družstva.  

Rozpis zápasů 5. kola:

Sobota 22. 10. 13:00 hod.:  Jiskra Havl. Brod – Sokol Poruba  B

Sobota 22. 10. 13:00 hod.:  Sokol Vel. Mezříčí – SHK Kunovice

Sobota 22. 10. 13:30 hod.:  HK Hodonín – Slavia VŠ Plzeň

Neděle 23. 10. 13:00 hod.:  Sokol II.Kobylisy – DHK ZORA Olomouc  B

Neděle 23. 10. 13:30 hod.:  HC Plzeň – Jiskra Otrokovice

Neděle 23. 10. 16:00 hod.:  Sokol Vršovice – HC Zlín B

 

1.liga starší dorky:

Starší dorky Zory Olomouc jedou k dalšímu mistrovskému utkání do Brna kde nastoupí v sobotu 22. října v 15:00 hod. v hale Tatranu Bohunice proti domácímu týmu. Soupeř našich starších dorostenek zatím odehrál také dvě utkání,  na domácím hřišti podlehl rozdílem jediné branky dorostenkám Vel. Meziříčí a dva body získal na hřišti nováčka soutěže SK Velká Bystřice. V sestavě bohunických dorostenek figuruje několik jmen patřících mezi nejúspěšnější střelkyně soutěže, především je to věkově mladší dorostenka Natálie Svobodová  (2001), která je druhá v tabulce střelkyň starších dorostenek, další je pak stejně stará Tereza Tvarůžková a třetí pak Kristýna Klossová, která je o tři roky starší a hraje naopak se staršími dorostenkami a ženami ve 2. lize. Složení starších dorostenek Tatranu je vůbec zajímavé. V sestavě jsme napočítali 10 děvčat, které jsou věkově mladší dorostenky (2000 a 01) které hrají za obě družstva (mladší a starší dorky)  a jen jedinou roč, 99 (Klossová).

Olomoucké dorostenky pojedou do Brna ve stejné sestavě v jaké hrály před týdnem doma proti Vel. Bystřici, tedy bez zraněných Žáčkové a Olšové, doplněny budou  o brankařku Míšu Poláškovou,

V 5. kole ligy starších dorostenek se hrají zápasy:

Sobota 22. 10. v 11:00 hod.: Sokol Vel.Meziříčí – SHK Veselí n. Mor.

Sobota 22. 10. v 15:00 hod.: Tatran Bohunice – DHK ZORA Olomouc

Neděle 23. 10. v 13:30 hod.: SK Vel. Bystřice – HC Zlín