English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Starší dorky Olomouce po výhře v Brně do čela soutěže

Starší dorky Olomouce po výhře v Brně do čela soutěže 22.10.2016 23:17:43 - autor: , přečteno 835x

 Tatran Bohunice – DHK ZORA Olomouc  18:26  (9: 14)

Vývoj skóre: 0:1, 1:2, 2:4, 3:7, 4:10, 5.10, 7:13, 9:14 – 11:17, 13:18, 15:18, 16:21, 18:23, 18:26.

Rozhodčí: Kaufmann, Směšná              42 diváků                 7 m hody: 3/3 -  5/5           vyloučení: 1 – 3 

Sestavy a branky:

Bohunice:  Polášková, Sedláčková -  Havránková 1, Tvarůžková 6/1, Partlová, Sedlářová, Klossová 2, Svobodová.  9/5.

Trenér: Josef TRUMPEŠ

Olomouc: Polášková, Hašlarová, Ošlejšková -  Gazdíková, Pšenicová 1, Protivánková 1, Řezníčková 1, Glogarová,  Bajerová 7, Ulrychová 1, Králová 2, Vaňková 3, Rožková 1, Vavroušková  9/5.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ  

 

Utkání v Brně proti družstvu starších dorostenek, bývají pro olomoucké družstvo často s těch obtížnějších, soupeř jim prostě svou hrou příliš nesedí. Bylo tomu tak i v minulé sezoně, kdy jsme v bohunické hale vyhráli jen 25:29, i když jsme s jinými soupeři srovnatelné výkonnosti dosahovali výrazně vyšších výher. Bylo tomu tak i v sobotním utkání, kdy domácí družstvo bylo výrazně mladší v porovnání s našimi děvčaty, když v jejich sestavě byla jen jediná hráčka, která věkově patří do starších dorostenek, ostatní jsou ročníků narození 2000, nebo dokonce 2001, přesto však domácí děvčata byla v některých fázích našim hráčkám vyrovnanými soupeřkami. Zejména v první části utkání se soupeři dařilo držet se „na dostřel“ i když naše děvčata po celý zápas v utkání vedla, dlouho se jim ale nedařilo získat rozhodující vedení. Po deseti minutách hry vedly 3:6, za dalších 10 minut se jim podařilo zvýšit vedení na 4:10, což byl největší brankový rozdíl dosažený v prvním poločase.

Ani na začátku druhého poločasu se obraz hry nijak výrazněji nezměnil, v polovině druhého poločasu dokonce domácí družstvo snížilo na tříbrankový rozdíl (15:18), za několik minut ale Hanačky díky zvýšení tlaku na soupeřky navýšily na začátku poslední desetiminutovky opět na sedmibrankový rozdíl 16:23 a zápas dovedly v poklidu do vítězného konce. Přispěla k tomu zejména několika krásnými přesnými zásahy ze střední vzdálenosti Monika Bajerová, ale také soupeř, kterému v závěru začaly evidentně ubývat síly a jejich zakončování už nebylo tak důrazné jako v průběhu utkání.  Domácí družstvo vůbec mělo ve statistikách nepoměrně nižší počet střel na branku Zory, celkem jen 34 pokusů, naše děvčata se o střelbu pokoušela nepoměrně více, celkem jsme napočítali  46 střeleckých pokusů. Vítězství našich děvčat bylo naprosto zasloužené, domácí však soupeřky  v některých fázích nečekaně  potrápily.

Brankařka našeho družstva Míša Polášková odvedla spolehlivý výkon, i když jí spoluhráčky dost pomohly několika úspěšně zblokovanými  střelami, řada střel domácích také skončilo vedle, nebo na tyčích branky.  Ze spojek se tentokrát nejvíce dařilo Monice Bajerové, která byla po celé utkání  hodně aktivní, chodila často do zakončování, byly na ni také odpískány tři sedmimetrové hody. Další spojky se gólově příliš neprosadily, Řezníčková zaznamenala celkem 6 střeleckých pokusů s jedinou vstřelenou brankou,  Rožková střílela 5x, z toho ale třikrát nepřesně a vytěžila z toho jedinou branku a Pšenicová sice ze dvou pokusů dala jednu branku, oba pokusy ale byly po náskoku do brankoviště, z  prostoru spojky nevystřelila ani jednou. Z křídel byla nejaktivnější Bára Vavroušková, zejména v prvním poločase, kdy dala tři branky ze hry a další tři přidala ze 7 m hodů . Při střelbě sedmiček byla naprosto suverénní, pět střeleckých pokusů skončilo brankou. Katka Králová  se do zakončení příliš nedostala, navíc pět minut před koncem poločasu byla při náskoku nešetrně sražena a musela ze hry odstoupit. Po ošetření se ještě na 25 minut vrátila na hřiště, do zakončení však chodila s určitými obavami. Z pivotů se tentokrát více prosadila Vaňková, i ona však byla na začátku druhého poločasu po dalším tvrdém zákroku několik minut ošetřována. Bára také zaznamenala několik úspěšných zákroků v obraně včetně úspěšné zblokovaných střel. Ostatní děvčata se na hřiště příliš nedostala, i zhruba pětiminutový pobyt na křídle však zužitkovala Iva Ulrychová ke dvěma střeleckým pokusům, z nichž jeden skončil v síti domácí branky. Také brankařka Hašlarová se pochlubila v závěru perfektním zákrokem z vyložené šance domácích.

U domácích podala velmi dobrý výkon v brance Sabina Polášková, sestra o tři roky starší Silvie, také odchovankyně bohunické házené, která nyní hraje interligu v dresu Poruby a v minulých letech byla právě tou, která trápila v dorosteneckém dresu Bohunic,  naše družstvo ve  vzájemných zápasech. Na její parametry (levoruká střelkyně, vysoká skoro 180 cm) navazuje v dresu Tatranu, ivančická odchovankyně  Natálie Svobodová – která nastřílela v sobotu devět branek, z toho dvě ze sedmiček. Další nepřehlédnutelnou hráčkou v družstvu domácích byla Tereza Tvarůžková, další z talentů brněnské házené. Prakticky ze všech děvčat družstva (roč. 2000 a 01) by mohly vyrůst v příštích letech hodně kvalitní hráčky.