English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Ze soutěží starších dorostenek

Ze soutěží starších dorostenek 25.10.2016 11:46:19 - autor: , přečteno 720x

O víkendu se hrálo 5. kolo 1. ligy starších dorostenek a podzimní část soutěže se tak překlopila do své druhé poloviny. Vraťme se v krátkosti za dosavadním průběhem první části, jak si družstva vedou, jak se rýsují favorité atd. Soutěž se hraje ve dvou skupinách východ – západ a už ve skupinách se hrají důležitá utkání, ve kterých se bude rozhodovat o medailových pozicích pro vyvrcholení soutěží. Obě skupiny se hrají v počtu 9 družstev, západní skupina byla nasazena pro10 účastníků, družstvo Jindř. Hradce však před začátkem soutěže odstoupilo. Rozpis soutěží byl rozlosován podle tabulek pro 12 účastníků, navazuje tak na soutěž 1. ligy žen, která se s tímto počtem hraje.  Z těchto důvodů jsou v jednotlivých kolech volné losy, v každém kole mají vždy tři družstva volný los, i proto mají odehrán odlišný počet zápasů, což z praktického hlediska soutěž trochu narušuje a znepřehledňuje. Informace jsou uvedeny zvlášť pro obě skupiny, nejprve samozřejmě skupina VÝCHOD, ve které startují i naše děvčata.

 

1.liga starší dorky – skupina VÝCHOD

Devítka startujících družstev má odehráno od 2 do 5 zápasů, zatímco Otrokovice hrály zatím pouze dvakrát, děvčata Vel. Meziříčí odehrála všech pět kol a mají tedy za sebou 5 utkání. Jediným družstvem bez ztráty bodu je zatím družstvo Hanaček, které vyhrálo všechna tři svá utkání a se šesti body vévodí tabulce. Stejný počet bodů má na svém kontě zatím největší překvapení soutěže druhý Hodonín, který získal body ze tří zápasů, když už odehrál čtyři utkání a má tedy na kontě jednu porážku, stejně jako Zlín a Poruba. Před oběma těmito favorizovanými družstvy je zatím v tabulce Vel. Meziříčí, které získalo 5 bodů, odehrálo však nejvíc  zápasů ve kterých naopak 5 bodů ztratilo. V utkáních proti sobě zatím nenarazilo žádné z družstev předpokládaných favoritů (Olomouc, Zlín, Poruba), překvapení se už ale na jejich konto zrodila, když ve třetím kole prohrála Poruba doma s Hodonínem 21:29 a v neděli se zrodilo zatím asi nevětší překvapení, když favorizovaný Zlín padl ve Vel. Bystřici 18:19.  V příštím kole má volný los dvojice družstev z čela tabulky (Olomouc a Hodonín) spolu s Porubou, dají se tedy očekávat opět tabulkové přesuny. Zajímavý los má Vel. Meziříčí, které má volné losy až v posledních třech kolech. Zatím bez bodového zisku je jediné družstvo Jiskry Otrokovice, které oba své zápasy (Poruba, Hodonín) prohrálo, to se však může velmi rychle změnit, Otrokovice teď hrají šest zápasů v řadě bez přestávky, z toho tři na domácím hřišti a určitě se postupně bude posouvat v tabulce výše, věrno tradicím jedné z bašt moravské mládežnické házené.

Tabulce střelkyň skupiny východ vévodí s 36 brankami dvojice Natálie Svobodová, odchovankyně Ivančic hrající v Bohunicích a Valerie Smetková, hrající za HK Hodonín. Obě vedoucí střelkyně jsou věkově mladší dorostenky  (roč. 2001)  a mají před dalšími velký náskok. Na třetí pozici je zatím falší hráčka Hodonína Nikola Kalinová se 25 vstřelenými bankami. Z našeho družstva se zatím střelecky nejvíc daří  Barboře Vavrouškové (16), Kateřině Králové a Monice Bajerové (14) a Dianě Řezníčkové (10). Zajímavostí z tohoto pohledu je, že první dvě jsou klasická křídla, třetí Monika střídá posty křídla a spojky. Je to způsobeno tím, že dvě nejproduktivnější střelkyně družstva – Žáčková a Olšová jsou dlouhodobě zraněny.

 

1.liga starší dorky – skupina ZÁPAD

Podobný obrázek o nestejném počtu sehraných zápasů má i západní skupina i když zde není tato situace tak výrazná, družstva mají sehráno tři až čtyři zápasy.  Co je dost odlišné v obou skupinách je to, že v západní jsou větší bodové rozestupy. Na prvních dvou místech vévodí s plným bodovým ziskem 8 bodů dvojice Baník Most a DHC Plzeň, naopak na posledních místech je bez bodového zisku trojice Konylisy, Žirovnice a Havl. Brod. Jen s jedinou porážkou je za vedoucí dvojicí duo Písek, Slavia Praha, takže v podstatě jde o čtveřici hlavních a tradičních favoritů, snad jen s výjimkou Baníku Most, který v minulých třech letech dvakrát vůbec soutěž starších dorostenek nehrál a v jedné sezoně byl v 1. lize bez jediného bodu na posledním místě.  Na severu Čech se vytváří silné dorostenecké družstvo a to nejen z vlastních odchovankyň (např. Stříšková, nebo Šípová, které už nastupují i za interligové družstvo žen), stáhly se tam už i některé talenty z dalších lokalit, na příklad Dvořáková z Chebu, nebo Mikulášková z Vel. Bystřice, patří sem i Hrbková ze Žirovnice, která zatím hraje za mladší dorky Mostu atd.

Také ve skupině západ nás největší počet vzájemných zápasů favoritů čekají, přesto ale už něco bylo naznačeno, své jediné porážky utrpěla družstva Písku právě od Plzně 26:33 a pražská Slavia zase podlehla Mostu 21:26.  Klíčové utkání obou neporažených celků se uskuteční 12. listopadu v Plzni. Ostře sledována budou i další utkání Písku a Slavie, která budou čekat na zakolísání obou lídrů.

 Tabulce střelkyň západní skupiny vévodí písecká Aneta Hachová se 33 bankami,  na druhé pozici je plzeňská Oravcová se 31 a Anna Vilímová z Kobylis 27. Obě poslední hráčky jsou už v kádru dorostenecké reprezentace, kam patří i další děvčata ze špičky střelkyň, např. Stříšková a Šípová z Mostu, plzeňská Franková a další.