English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Osmé kolo WHIL se bude hrát bez výrazného šlágru kola

Osmé kolo WHIL se bude hrát bez výrazného šlágru kola 26.10.2016 17:03:05 - autor: , přečteno 736x

Bezprostředně po českém  státním svátku - 28. října – Dnu vzniku samostatného československého státu, který na Slovensku státním svátkem není, je jen památným dnem a tudíž dnem pracovním, pokračuje interliga svým osmým kolem, které bude tentokrát sehráno pouze o víkendových dnech. Pět utkání se bude hrát v sobotu jediné potom v neděli ve Zlíně, kam přijede Prešov, jediným ryze českým soubojem bude zápas  mezi Veselím a Mostem,  naopak jediným slovenským soubojem bude utkání v Bratislavě, kde v utkání mezi prvním a posledním,  přivítají slovenského mistra Iuventu Michalovce. Zbývající tři zápasy se uskuteční ve slovenských halách a budou Slovensko – českými souboji. V Šaľe bude hrát domácí Duslo se Zorou Olomouc, v Partizánskéím budou hrát domácí děvata proti Sokolu Písek a pod hradem Matúše Čáka nastoupí domácí proti Sokolu Poruba. Volný los má tentokrát Slavia Praha, která bude alespoň mít možnost otřepat se z posledních čtyř porážek v řadě, které během posledních dnů zažila.

Uplynulé kolo, roztažené do čtyř hracích dnů přineslo hned ve svém úvodu zatím jedno z největších překvapení sezony, v podobě porážky Slavie v Prešově. Kolo bylo kolem vítězství domácích družstev, takže ani jedno z družstev si neodvezlo domů ani bod, což se ostatně při pohledu na dvojice soupeřů sedmého kola dalo očekávat.  Trochu víc se asi čekalo od úterní dohrávky v Mostě, od hostující Šaľy, žádné drama se tam však neodehrávalo, domácí Černí andělé se s tlakem, který na ně byl vyvíjen po dvou porážkách v Poháru EHF od bundesligového Metzingenu, vyrovnali bez problémů a usídlili se na druhé příčce tabulky interligy. Úskalími evropských soutěží neprošel dál ani druhý český zástupce Slavia Praha, jediná Iuventa se mohla radovat z postupu nad slaboučkým rumunským celkem Ploiesti, kterého vyřadila celkovým poměrem branek 33:92. V dalším kole čeká na slovenského mistra u Balatonu maďarský soupeř Alba Fehérvár.

Několik informací k jednotlivým utkáním 8. kola WHIL:

Sobota 29. 10. v 17:00 hod.: SHK Veselí n. Mor. – DHK Baník Most

Utkání by mohlo mít velký náboj při pohledu na postavení obou družstev v aktuální tabulce. Domácí Veselí patří mezi čtveřici týmů se stoprocentní úspěšností na domácím hřišti, naopak Most  už na hřištích soupeřů ztratil polovinu svých bodů, když prohrál v Michalovcích a remizoval v Praze se Slavií. A v tom je právě ten největší rozdíl mezi oběma soupeři. Most ztratil body na hřištích soupeřů jen se špičkovými týmy, Veselí si své bodové zisky připsalo jen se třemi posledními družstvy. Z pohledu této optiky už potom výsledky Panenek nejsou až tak oslnivé. Přesto musíme týmu kolem trenéra Vargy vzdát hold za výsledky i hru družstva, protože ani výsledky na hřištích soupeřů, i když bez bodového zisku nebyly vůbec špatné (v Šaľe 26:28, v Partizánskem 20:21, v Porubě 16:20). Úřadující český mistr přijede na Slovácko sice po vyřazení z evropského poháru, ale po úterní dohrávce minulého kola, při které si vysokou výhrou nad Šaľou (30:20) spravil chuť. Baník má sestavu kompletní, hraje v současnosti už se všemi svými esy, nejúspěšnější střelkyní týmu je zatím Markéta Jeřábková, vzhůru v tabulce se dere už také mladičká Sára Kovářová, letní posila z Mostu. Dá se očekávat bojovná házená, za favorita považujeme úřadujícího českého mistra. 

 

Sobota 29. 10. v 18:00 hod.: HK Slovan Duslo Šaľa – DHK ZORA Olomouc

Družstvo Šaľy je spolu s Baníkem Most jediným soupeřem Hanaček, které ještě nikdy v historii vzájemných zápasů v interlize neporazily, dokonce s nimi v jejich hale nezískaly ani bod. O prolomení tohoto zakletí se maně pokouší několik generací olomouckých hráček, nikdy se jim to bohužel zatím nepodařilo. Slovenky totiž dovedou ze svého domácího prostředí vytěžit maximum, mají výborné publikum, které je žene od prvních minut na zteč a tu má nakonec většina hráček zakódovanou ve své hře, alespoň při vzájemných duelech s Hanačkami. Ale každá tradice, každá bariéra se dá překonat, naše děvčata to musejí stále zkoušet a věřme, že brzy odjedou i ze Šaľy s úsměvem a s písní na rtech. Jestli to bude už tuto sobotu, bylo by to o to příjemnější. V každém případě se dá opět očekávat vyrovnaný a tvrdý souboj, dvou soupeřů, kteří se velmi dobře  znají, absolvují totiž už několik roků předsezonní turnaje v Šaľe a v Olomouci. Domácí družstvo má výborně poskládané družstvo s řadou výborných individualit, těží především s trojice kvalitních brankařek, které dovedou zakládat rychlé protiútoky na které mají v družstvu několik hráček s rychlostními předpoklady Klučková, Pócziková, v družstvu jsou i výborné spojky Veselková, Bujnochová a zkušený pivot Trochtová, všechny jmenované hráčky jsou členkami slovenské reprezentace trenéra Poloze. Naše děvčata si před týdnem v utkání s ŠKP Bratislava posílily sebevědomí, zatím nejvíc se střelecky prosazují Kubáčková a Gajdošíková, přidávají se i další mladé, na příklad Hurychová, Trumpešová, nebo Salčáková. Favoritkami budou zejména zásluhou domácího prostředí – domácí hráčky, Hanačky však na Slovensko jedou s cílem – překvapit.

 


Sobota 29. 10. v 18:00 hod.: HK Slávia Partizánske –    Sokol Písek

Domácí družstvo nemělo nejlepší vstup do sezony, bez trenéra, se dvěma porážkami doma se Slavií Praha a ve Zlíně a sebevědomí si pozvedlo až ve třetím kole, když vyhrálo doma s ŠKP Bratislava. Po těsné porážce v derby se Šaľou následovaly dvě důležitá vítězství s Veselím a v Trenčíně a Partizánske je znovu na dostřel za špičkou. K tomu, aby si družstvo upevnilo trvale své pozice musí v sobotu s Jihočeškami vyhrát. Družstvo stále nemá vyřešen post trenéra, družstvo vede Zuzana Hollá, která však současně plní i své hráčské povinnosti. Písečanky  zatím hledají svou tvář, výkony družstva nejsou nijak špatné, potřebují však konečně nějaký výsledek, který by jim dodal sebedůvěru, protože hráčsky na tom družstvo není nejhůř. Jihočešky by potřebovaly výsledek, jakým by byl bodový zisk na půdě Partizánskeho. Roli favorita utkání musí podle svého postavení převzít domácí celek, vyloučeno však není ani překvapení v podobě importu bodů do jižních Čech.  

     

Sobota 29. 10. v 18:30 hod.: ŠKP Bratislava – Iuventa Michalovce

V utkání posledního s prvním se nedá očekávat nic jiného než hra kočky s myší. Vzhledem ke kvalitě obou hráčských kádrů a zatím dosahovaným výsledkům by měl Iuventě k dvoubodovému zisku  stačit i jen průměrný výkon.

 

Sobota 29. 10. v 19:00 hod.: HK AS Trenčín – Sokol Poruba

Poslední sobotní utkání bude soubojem zkušeného moravského celku na hřišti staronového účastníka WHIL. Trenčín má na svém kontě zatím jen dva body za výhru u posledního družstva soutěže v Bratislavě, zbývajících pět utkání svěřenkyně trenérky Rajnohové prohrály, z toho zatím všechny tři na domácím hřišti, když nestačily na družstva Zlína, Šaľy a Partizánskeho. Také v souboji s Sokolkami z Poruby to budou mít hodně obtížné. Ty sice své poslední utkání na hřišti soupeřek prohrály v Šaľe, vše i ale vynahradily před týdnem doma, když porazily Veselí, když je podržela výborným výkonem brankařka Lenka Roháčková. Střelecky Porubu drží zatím slovenská dvojice Kostelná, Rechtorisová, prosazuje se také Marčíková. Favoritkami tohoto duelu budou hostující hráčky, každý ztracený bod v Trenčíně by pro ně byl nepříjemnou komplikací.   

 

Neděle 30. 10. v 17:00 hod.: HC  Zlín – Bemaco Prešov

Poslední zápas osmého kola uvidí diváci v neděli odpoledne ve Zlíně. Domácí celek zatím zaznamenal doma jedinou porážku od Poruby, v nejdůležitějším zápase podzimu porazil doma Hanačky a to se v přímém souboji cení mnohem výš. Vítězství nad Zorou bylo pak ohraničeno před a po tomto utkání dvěma porážkami na hřištích obou mistrů – v Mostě a Michalovcích, odkud si Zlín přivezl vysoké prohry. Zlín má zatím vyrovnanou bilanci doma – venku, v obou případech si připsal dvě výhry, doma s Partizánským a Olomouci a z venku pak přivezl po dvou bodech z Trenčína z Písku. Střelecký prapor drží hlavně Sobieská a překvapivě také Očadlíková, která se vrátila před sezonou z Poruby, kde se jí moc nedařilo. Prešovský celek má za sebou cennou výhru z domácího prostředí, když zaskočil favorizovanou Slavii, která na Šariš přijela s hodně okleštěnou sestavou, jako by soupeřky trochu podcenila, což se jí ale vymstilo. Jinak Prešov venku vyhrál jen zápas 1. kola v Písku, další dvě porážky na hřištích soupeřů utrpěl v Mostě a Michalovcích, takže vlastně žádná velká ostuda, nevíme tedy co dokáží svěřenkyně Dušana Daniše venku s vyrovnanější soupeřem. Přesto však favoritem zůstává pro nedění zápas domácí Zlín, který si ani nemůže dovolit doma ztrácet body.