English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > O víkendu 6. kolo celostátních soutěží – Olomoučanky hrají v Plzni

O víkendu 6. kolo celostátních soutěží – Olomoučanky hrají v Plzni 27.10.2016 08:46:11 - autor: , přečteno 825x

Po pátečním státním svátku pokračují o víkendu celostátní soutěže házenkářek svým šestým kolem. Z olomouckých družstev DHK ZORA budou hrát družstva B žen v 1. Lize žen a mladší dorostenky – obě budou hrát ve stejnou dobu, v neděli 30. října v Plzni, ženy ve 14:00 hod. v hale SVŠ V Borském parku, dorostenky začínají o půl hodiny později, tedy ve 14:30 hod. a jejich utkání se hraje v části Lochotín na severu města. Obě družstva cestují do západních Čech společně autobusem. Družstvo starších dorostenek má už svůj třetí volný los, v příštích kolech podzimní části tedy už bude v každém kole hrát utkání.   

1.liga ženy:

Olomoucké družstvo žen B hrálo před týdnem v Praze proti Sokolu Kobylisy a v utkání ve kterém jim vůbec nevyšel první poločas, který prohrály sedmibrankovým rozdílem, ve druhém poločase se jim přes veškerou snahu nepodařilo utkání úplně otočit a podlehly o jedinou branku 28:27. V ostatních zápasech se opět nedařilo B družstvu Zlína, které prohrálo také v Praze o jedinou branku s druhým pražským celkem Sokola Vršovice. Tabulka 1. ligy se vyrovnala, v čele je Havl. Brod, který je jediným celkem bez porážky, když ztratil zatím jediný bod za remízu v Otrokovicích. Ty jsou zatím družstvem remíz, když ve třech zápasech ani jednou nevyhrály, ale třikrát remizovaly. Ve vedoucí čtveřici tabulky, která už ostatním trochu bodově odskočila, se drží nováček soutěže Hodonín s řadou známých házenkářských jmen a obě plzeňská družstva. Jedno z nich -  HC Plzeň už naše družstvo doma porazilo hned ve druhém kole, po jeho sestupu z interligy, s druhým plzeňským družstvem se utká právě v neděli. A nebudou to mít vůbec jednoduché. Družstvo SVŠ Plzeň v jehož sestavě  vládne klan Galuškových, od trenérky Jany a ved. družstva Soni, přes Lindu (1997), která je nejlepší střelkyní 1. ligy žen s 50 vstřelenými brankami, přes Dominiku (1993) až po nejlepší a nejznámější, která je hráčkou intewrligové Slavie Praha a českou reprezentantku Veroniku (1998), která nastoupila za Plzeň zatím jen jednou, ale vzhledem k volnu, které má Slavia v interlize nebude určitě v neděli v Plzni v dresu domácích chybět. Známými tvářemi v družstvu jsou i bývalá juniorská reprezentační brankařka Šíbrová, která hrávala i v Písku, Dragounová, Mládová, Mudrová a další hráčky družstva. Naše děvčata pojedou do Plzně snad v sestavě se všemi svými kmenovými hráčkami, i několika děvčaty z interligového celku žen, příp. dorostenek, které v neděli nehrají.

Rozpis 6. kola 1.ligy žen:

Sobota 29.10. v 14:00 hod.: Jiskra Otrokovice – Sokol Vel. Meziříčí

Sobota 29.10. v 14:00 hod.: SHK Kunovice  - Sokol Vršovice

Sobota 29.10. v 15:30 hod.: HK Hodonín – Jiskra Havl. Brod

Neděle 30.10. v 13:00 hod.: Sokol Poruba  B – HC Plzeň

Neděle 30.10. v 14:00 hod.: SVŠ Plzeň – DHK ZORA Olomouc  B

Neděle 30.10. v 14:30 hod.:  HC Zlín  B – Sokol II. Kobylisy

1.liga mladší dorky:

Mladší dorostenky našeho klubu měly před týdnem volný los, jsou momentálně se dvěma získanými body ze čtyř zápasů na 7. místě. Tabulce soutěže vévodí dvojice družstev s plným bodovým ziskem HC  Zlín a Ivančice. Nedělní soupeř našich děvčat DHC Plzeň je také jejich sousedem v tabulce, když je před nimi pouze lepším poměrem branek se stejným dvoubodovým ziskem, má ale odehrána jen tři utkání. Uplynulá dvě kola nehrála, měla volný los. Naposledy hrála Plzeň ve třetím kole v Ostravě už před měsícem (28.09.) a vyhrála tam nad Porubou 25:31. Družstvo Plzně  obhajuje mistrovský titul z minulé sezony, když ve finále porazilo Ivančice. Družstvo se pro novou sezonu částečně omladilo, z mistrovského družstva však i nadále hraje celá šestice hráček (Poslední, Kepková, Franková, Oravcová, Šmrhová a Fousková) také kvalitu má letošní družstvo srovnatelnou, ne-li vyšší. I z těchto důvodů nebudou naše děvčata nastupovat do utkání v roli favoritek. Zatím nejlepšími střelkyněmi družstva Plzně jsou Oravcová a Kepková Přesto však má naše družstvo také svou kvalitu, což prokázalo i v předchozích utkáních, přestože v nich jen těsně podlehlo doma Slavii, v Havl. Brodě, v Jindř. Hradci, nebo v předminulém kole, když doma porazilo jednoznačně Vršovice, které zase vyhrály v Plzni.  

 

Rozpis utkání 6. kola:

Neděle 30.10. v 11:00 hod.:  Sokol Poruba – Slavia Praha

Neděle 30.10. v 11:00 hod.:  HC Praha Háje – Sokol Vršovice

Neděle 30.10. v 11:30 hod.:  HK Ivančice – Házená Jindř. Hradec

Neděle 30.10. v 14:30 hod.:  DHC Plzeň – DHK ZORA Olomouc