English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Autoři interligových překvapení – Bemaco Prešov

Autoři interligových překvapení – Bemaco Prešov 03.11.2016 05:26:45 - autor: , přečteno 1220x

V uplynulých dvou kolech se o největší překvapení WHIL postaralo družstvo Prešova, do té doby jen průměrný  interligový účastník, který v prvních pěti kolech nasbíral pouhé dva body za výhru  v 1. kole v jihočeském Písku nejtěsnějším jednobrankovým rozdílem. Další  zápasy už tak úspěšné nebyly,  je však pravda, že ani soupeřky Bemaca nebyly nijak snadným soustem, dvakrát hrálo na hřištích obou úřadujících  mistrů v Michalovcích a Mostě a doma prohrálo s Porubou  a k naší radosti i s našimi děvčaty. Další dvě kola už ale Šarišanky řádily, nejprve si vyšláply na pražskou Slavii, která si do Prešova přijela jakoby na výlet mezi dvěma utkáními Poháru EHF a podruhé v neděli, když si odvezly dva další cenné body ze Zlína. Průběh utkání však vůbec nenapovídal, že by mělo dojít k nějakému překvapení. Domácí Zlín vedl po celý zápas, ještě deset minut před koncem šestibrankovým rozdílem 24:18, závěr však domácí nezvládly, po vystřídání několika hráček z lavičky se nechytily a bojovnější Slovenky stáhli na remízu a nakonec vstřelily i vítězný gól. Nebylo i tady, podobně jako ze strany Slavie maličké podcenění domácích?

Ostatní zápasy  8. kola interligy skončily podle očekávání hladkými výhrami favorizovaných celků, když nejtěsnější výhru rozdílem 9 branek  si připsalo Partizánske doma v souboji s Pískem, oba moravští rivalové  Olomouc  v Šaľe a Veselí doma s Mostem prohrály rozdílem 14 gólů  a dvě poslední družstva tabulky prohrály v domácím prostředí rozdílem 19 branek ŠKP Bratislava s  Michalovcemi a nováček Trenčín se Sokolem Poruba dokonce o 20 branek.

Deváté kolo je na pořadu o víkendu, první čtyři utkání  se hrají v sobotu, dvě zbývající potom v neděli. Na rozdíl od minulého kola budeme sledovat několik hodně zajímavých duelů, z nichž hned ten první od 15:00 hod. v sobotu lze jedninačně označit za šlágr kola, neboť se střetnou dva nejlepší slovenské týmy – úřadující mistr Michalovce a aktuálně třetí družstvo tabulky Slovan Duslo Šaľa. Také druhé sobotní utkání  budeme s napětím sledovat, na Hanou přijedou Panenky z Veselí n. Mor., půjde tedy o druhé vzájemné měření sil mezi adepty na postup do play-off. Druhé moravské utkání v Ostravě bude mít náboj  zejména v tom, že domácí družstvo povede do boje trenér Olšavský, který v Partizánskem předtím několik roků působil a hráčský kádr  dokonale zná.  V posledním sobotním zápase se utká český mistr Baník Most s nováčkem z Trenčína, zde se dá očekávat jednoznačný průběh. Nedělní odpolední zápas od 14 hodin  na Šariši bude snahou domácích potvrdit výborné výsledky  z posledních kol proti poslednímu týmu tabulky ŠKP Bratislava. Poslední večerní utkání v pražském Edenu bude  zajímavé z obou pohledů.  Zlín  by rád odmazal ztrátu z domácího utkání s Prešovem, Slavistky ale budou po přestávce v soutěži, chtít navázat na lepší časy, než ty před tímto utkáním. Jejich poslední výhrou bylo vítězství v Olomouci v den státního svátku sv. Václava 28. září a po něm navázaly  čtyřmi porážkami v řadě. Volný los má Sokol Písek.

 

ÚPLNÝ PROGRAM VÍKENDOVÝCH ZÁPASŮ  WHIL:

Iuventa Michalovce – Slovan  Duslo Šaľa

5.11. 15:00

DHK Zora Olomouc - SHK Veselí n.M.

5.11. 17:30

Sokol Poruba - Slávia Partizánske

5.11. 18:00

DHK  Baník Most -  HK AS Trenčín

5.11. 18:00

Bemaco Prešov - ŠKP Bratislava

6.11. 14:00

DHC Slavia Praha - HC Zlín

6.11. 18:30